Dziecięce konkursy piękności: Ile trzeba zainwestować w 6-latkę, aby zdobyła koronę Małej Miss?

Tak matki spełniają swoje chore ambicje...
Dziecięce konkursy piękności: Ile trzeba zainwestować w 6-latkę, aby zdobyła koronę Małej Miss?
16.07.2011

Małe Miss od najmłodszych lat uczone są, że w życiu najważniejszy jest wygląd. Całe dnie zamiast w szkole czy przedszkolu, spędzają na przymiarkach sukien, lekcjach chodzenia albo u kosmetyczki. Troskliwe mamy nie chcą oszczędzać na poprawianiu urody córek, wiedzą bowiem, jak istotna jest regularna pielęgnacja, gdy w grę wchodzi korona.

Matka 6-letniej MaKenzie Myers, gwiazdy programu „Toddlers and Tiaras” postanowiła zdradzić, ile pieniędzy najpierw trzeba zainwestować w dziecko, aby potem odnosiło sukcesy na dziecięcym wybiegu. – Zapisanie córki na wybory Małej Miss każdorazowo kosztuje około 400 dolarów, do tego dochodzi kurs profesjonalnego chodzenia i zachowania na scenie za 50 dolarów za lekcję oraz kupno sukienki. Strój można dostać już za jakieś 300-400 dolarów, jeśli jednak chcesz, aby twoje dziecko wyróżniało się na tle innych kandydatek, musisz liczyć się z wyższymi kosztami, rzędu 4000 tysięcy dolarów za jedną sukienkę – wylicza Juana Myers. Do tego dochodzą również wydatki na fryzjera, kosmetyczkę, solarium, manicure, pedicure, czy wybielanie zębów.

- My oczywiście nie poddajemy MaKenzie takim zabiegom – zapewnia kobieta. – Nie reguluję jej też brwi. To przecież nadal mała dziewczynka, nawet jeśli nosi na głowie koronę miss. Uznaję jedynie makijaż, ponieważ da się go wieczorem zmyć z jej buzi.

Myers wysyła swoją córkę na konkursy piękności, odkąd ta skończyła 18 miesięcy. Łatwo zatem podliczyć, jak wielkie sumy musiała wydać na „karierę” 6-latki. – Nie chcę o tym myśleć – mówi. –Wiadomo, że pieniądze te się nie zwrócą. Czasem sprzedaję co prawda przez Internet sukienki konkursowe MaKenzie, ale biorąc pod uwagę fakt, ile muszę płacić za trenerów, sesje zdjęciowe i zapisy na konkursy, i tak wychodzę na minusie. Dla mnie liczy się jednak tylko to, że moja mała córeczka jest w swoim żywiole. Ona kocha występy i kocha scenę. To nie tylko jej hobby, to całe jej życie.

Maja Zielińska

Zbiorowe akty, czyli golasy w obiektywie Spencera Tunicka (KONTROWERSYJNA GALERIA)

Fotograf zebrał 800 ochotników i zrobił im rozbierane zdjęcia przed zamkiem w Gaasbeek.

Gdzie żyją najbardziej zestresowane kobiety? (Muszą być wielofunkcyjnymi robotami w pracy i w domu)

Coraz więcej współczesnych kobiet żyje w ciągłym napięciu.

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Alexis123. (Ocena: 5) 09.05.2013 21:31
Ale one lubią startować w tych konkursach, więc nie miejcie nic przeciwko. Zazdrościcie im tylko urody. ;D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2012 22:18
Ździwicie się, bo ona ma podobno 4 lata. Przynajmniej tak było w programie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 09:18
gdy będą dorosłe ich włosy i twarz będą wyglądały dużo starzej niż powinny skóra również może i są śliczne i wyglądają jak lalki ale za jaką cenę za chorą rywalizacje utratę dzieciństwa które w dzisiejszych czasach i tak jest za krótkie... dlaczego bo matki mają kompleksy. Wydaje się im że dziecku to sprawia przyjemność a tak na prawdę jak dziecko ma inaczej uważać skoro nie zna innego życia nie wie co to prawdziwe dzieciństwo i widzi ile przyjemności to matce sprawia uważam że takie pokazy powinny być zakazane ponieważ niszczy to psychikę dzieci
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 19:00
hmm i one maja lat?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 16:35
istny horror , jak można tak skrzywić własne dziecko !!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo