Ta kobieta przeszła menopauzę w wieku 12 lat - nie będzie mogła mieć dzieci, nigdy nie wróci jej okres!

Przedwczesne przekwitanie odebrało jej szanse na posiadanie potomstwa.
Ta kobieta przeszła menopauzę w wieku 12 lat - nie będzie mogła mieć dzieci, nigdy nie wróci jej okres!
17.07.2011

27-letnia Sarah Johnson, jak wiele innych kobiet w jej wieku, marzy o zostaniu mamą i opiekowaniu się maleństwem. Niestety, kobieta nie ma szans na naturalne zapłodnienie. Mimo swojego wieku, nigdy nie będzie mogła mieć dzieci.

Sarach jest prawdopodobnie najmłodszą kobietą w Wielkiej Brytanii, która przeszła menopauzę. Typowe objawy przekwitania pojawiły się u niej już w wieku 12 lat! Będąc małą dziewczynką, doświadczyła tego, co zwykle przeżywają dopiero dojrzałe kobiety. Miała napady gorąca, była nerwowa, znacznie przybrała na wadze. Kobieta przestała miesiączkować w wieku, w którym jej koleżanki dopiero wchodziły w fazę dojrzewania.

Gdy Sarah zauważyła u siebie niepokojąco dziwne objawy, od razu poinformowała o tym swoją matkę. Ta zaprowadziła ją do lekarza. Okazało się, że na to przedwczesne przekwitanie dziewczyny ma wpływ choroba genetyczna zwana mozaikowym syndromem Turnera. Kobieta stosuje specjalną terapię hormonalną, przyjmowane leki niewiele jednak pomagają.

Sarah prawdopodobnie nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Kobieta nie chce jednak tak łatwo się poddać. Wraz z mężem podejmowali już kilka prób zapłodnienia in vitro. Niestety, jak na razie żaden z zabiegów nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, a para coraz poważniej zaczyna rozważać adopcję.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

TAK - to są siostry bliźniaczki! Większa Daisy jest cięższa od małej Poppy o 1,19kg!

To największa różnica wagowa między bliźniakami w całej Wielkiej Brytanii!

Najgrubsi ludzie świata (dzieci + dorośli) łącznie ważą niemal 2 tony - MAMY ZDJĘCIA!

Poznaj szokujące historie rekordzistów...

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2011 19:36
Współczuję.. :( ja bym bardzo chciała mieć dzieci, to najwspanialsze co może spotkać dorosłą kobietę, tak patrzeć jak jeszcze wasz mąż albo wy same trzymacie to wasze maleństwo , to coś pięknego ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 18:31
jestem w szoku jak mozna miec takie zdanie jak wiele z was-ze ma fajnie. wiele z was musi byc jeszcze niedojrzalych, ale gdy poczujecie instynkt macierzynski to bedziecie zalowac tego co tu pisalyscie. do tego przeciez po menopauzie nie tylko traci sie mozliwosc posiadania potomstwa, ale i organizm nie produkuje tylu hormonow itp. dzieki ktorym kobieta jest kobieta. Do tego chyba cos slyszalyscie o dolegliwosciach menopauzy, wiec prosze was...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 13:28
Pozazdrościć, nigdy nie będzie miała okresu, ile ja bym za to dała...
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 12:57
To przecież może adoptować, i tak jest przeludnienie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 11:47
osobiscie bym sie nawet cieszyla bo nie chce miec dzieci ^^
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo