TAK - to są siostry bliźniaczki! Większa Daisy jest cięższa od małej Poppy o 1,19kg!

To największa różnica wagowa między bliźniakami w całej Wielkiej Brytanii!
TAK - to są siostry bliźniaczki! Większa Daisy jest cięższa od małej Poppy o 1,19kg!
15.07.2011

Kiedy Pamela Sutherland dowiedziała się, że urodzi bliźniaki, jej pierwszą myślą było: „Nikt nie będzie ich w stanie odróżnić! Wszyscy będą ich ze sobą mylić”. Problem jednak rozwiązał się sam. Po narodzinach okazało się bowiem, że Daisy waży 3,66 kilograma, a jej siostra bliźniaczka, Poppy, zaledwie 2,47 kg. Między dziewczynkami jest też spora różnica wzrostu.

- Wiedzieliśmy z mężem, że jedna z naszych córek będzie nieco większa od drugiej, bo wykazało to badanie USG. Nikt jednak nie przypuszczał, że ta różnica będzie aż tak duża, nawet lekarze! Położna z niedowierzaniem ważyła i mierzyła moje dziewczynki, a potem okazało się, że jest to największa różnica wagowa między bliźniakami w całej Wielkiej Brytanii. Daisy i Poppy pobiły więc w tej kategorii rekord! – śmieje się 30-letnia Pamela, matka bliźniaczek.

Dziewczynki miały jednak sporo szczęścia, ponieważ w przypadku ciąży mnogiej istnieje ryzyko tzw. syndromu TTTS, czyli zespołu podkradania. Dochodzi wówczas do sytuacji, kiedy jeden z płodów staje się dawcą części swojej krwi dla drugiego płodu. W efekcie biorca szybciej się rozwija, a dawca może nawet umrzeć.

Na szczęście lekarze zapewnili państwa Sutherland, że w przypadku ich córek nie ma mowy o syndromie TTTS. Obie dziewczynki urodziły się zdrowe i całkowicie sprawne, a już po dwóch dniach zostały wypisane ze szpitala. – Poppy ma tak duży apetyt, jak Daisy. Chyba chce dogonić siostrę! – opowiada z dumą Pamela i dodaje: - Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że mam je obie w domu. Całe i zdrowe.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Samotna matka urodziła 14 dzieci! Ma obsesję na punkcie rodzenia i zazdrości 15-letniej córce ciąży

Dla 40-letniej Joanne Watson dzieci stały się doskonałym źródłem utrzymania.

Odchudzała się razem ze swoim psem! Efekt diety jest powalający (Musicie to zobaczyć!)

Kontrowersyjny pomysł przyniósł zaskakujące rezultaty.

 

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2011 18:27
Słodkie :):*
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2011 23:04
Ja cale 12 lat byłam wyższa od mojej siostry bliźniaczki a teraz ona jest ode mnie wyzsza o 9 cm ;/ Także różnie to bywa ta mała może jeszcze przerosnąć siostrzyczke ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2011 22:22
Słodziaki!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2011 19:40
jakie cuuudne;**;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2011 15:04
ta mała bedzie miała przekichane - zawsze bedzie dostawac ubrania po siostrze :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie