Jej żołądek eksplodował, gdy przeszła na dietę!

Kobieta chciała schudnąć w ekspresowym tempie, więc zdecydowała się na tzw. opasanie żołądka. Dwa lata później pożałowała tej decyzji.
Jej żołądek eksplodował, gdy przeszła na dietę!
06.07.2011

Samantha Haworth z Wielkiej Brytanii dwa lata temu zdecydowała się na chirurgiczne zmniejszenie żołądka. Kobieta miała wówczas 23 lata i ważyła prawie 178 kilogramów. – Nigdy nie należałam do osób szczupłych i w pełni akceptowałam swoje ciało. Kiedy jednak zaczęły się problemy z moimi stawami, zdecydowałam, że szybko muszę schudnąć. Uznałam, że najlepszą metodą będzie tzw. opasanie żołądka, czyli założenie na niego silikonowej opaski – wspomina Samantha.

Przez dwa lata opaska działała niezawodnie - dzięki niej kobieta schudła aż 89 kilogramów. W lutym tego roku 25-latka zaczęła jednak odczuwać przeszywający ból w klatce piersiowej. – Czułam dziwne kłucie, ale brałam je za zgagę – tłumaczy. – Do tego wszystkiego męczyły mnie wymioty. Myślałam jednak, że to nic poważnego. Do lekarza wybrałam się dopiero w maju… - mówi. Prześwietlenie wykazało wówczas, że opaska zsunęła się, a w brzuchu kobiety znajdują się dziwne otwory, ponieważ jej żołądek… eksplodował! – Chirurdzy natychmiast położyli mnie na stół operacyjny i poskładali fragmenty jak układankę – wspomina Samantha. – Dawali mi 5 proc. szans na przeżycie. A mimo to… obudziłam się jeszcze tego samego dnia!

Kobieta musiała jednak spędzić w szpitalu jeszcze miesiąc, aby lekarze upewnili się, że wyzdrowieje. Kiedy okazało się, że wszystko wróciło do normy i życiu Samanthy nic nie zagraża, 25-latka wróciła do domu. – Chciałabym, żeby była jasność: nikomu nie odradzam opasania żołądka – podsumowuje Brytyjka. – Jedynym winowajcą w tej całej sprawie, jestem ja sama. Gdybym od początku prowadziła zdrowy tryb życia i nie doprowadziła się do takiej nadwagi, cała ta sytuacja nigdy by się nie wydarzyła…

Maja Zielińska

Zobacz także:

Miała 1,5 kilogramowy nowotwór na oku!

Dzisiaj Victoria wraca do sił po trudnej operacji. Czy odzyska swoją twarz?

Cuda medycyny: Wyzdrowieli, choć nikt nie dawał im szans na przeżycie!

Oto 5 zadziwiających cudów medycznych, których do dziś nie potrafią wyjaśnić nawet najbardziej doświadczeni lekarze.

Komentarze (35)

Ocena: 5 / 5
Magda (Ocena: 5) 29.10.2014 14:36
żołądek może pęknąć, to się czasem dzieje, ale nie wierzę w to by od lutego do maja dało się żyć z pękniętym żołądkiem. W takim wypadku to chyba operacja jest konieczna jeszcze tego samego dnia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 20:45
Treść została usunięta przez moderatora
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2011 22:20
najlepiej opasac sobie ryj :P taka odwaga zeby sie krajac, a zupelny brak silnej woli zeby samemu sie pomeczyc i schudnac, mniej jesc i sie ruszac:P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2011 21:33
hahah co za głupoty ;) ja nie wiem, co za debil pisał ten artykul ^ ^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2011 16:26
hehe masz rację :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo