16-letnia Ania myje się w rzece dwa razy w tygodniu, zęby czyści tylko przed imprezą

Higieniczne przyzwyczajenia naszych rodaków pozostawiają wiele do życzenie...
16-letnia Ania myje się w rzece dwa razy w tygodniu, zęby czyści tylko przed imprezą
06.07.2011

Okazuje się, że Polak i mydło to niezbyt zgrany duet. Wielu naszych rodaków twierdzi, że kosmetykami można świetnie zastąpić codzienną higienę. O tym, jak bardzo nie lubimy mycia przeczytać można w "Przekroju".

16-letnia Ania, mieszkanka Krutyni na Mazurach, bez żadnych zahamowań opowiada o swoich higienicznych przyzwyczajeniach. Jak tylko na dworze robi się wystarczająco ciepło, dziewczyna zaczyna myć się w rzece. Nie robi jednak tego nazbyt często. Zwykle jedynie dwa razy w tygodniu. Nie używa przy tym żadnych kosmetyków, bo rzeka to rezerwat przyrody i nie można jej zanieczyszczać chemikaliami. Dziewczyna bardzo rzadko czyści również swoje zęby. Zwykle robi to w piątki, szykując się na imprezę do pobliskiej wsi.

Co ciekawe, Pan Henryk, ojciec Ani, uważa postępowanie córki za swoisty wybryk. Mężczyzna twierdzi zresztą, że nie ma czasu na takie przesadne dbanie o higienę. Myje się więc tylko raz w tygodniu, w niedzielę, przed pójściem do kościoła. Ojciec Ani praktycznie w ogóle nie myje zębów. Przyznaje jednak, że chyba powinien zmienić swoje nawyki, ponieważ od miesięcy doskwiera mu ból.

Takich przykładów można byłoby wyliczać wiele. Z badań przeprowadzonych przez portal Dentysta.eu wynika, że blisko 4 miliony Polaków w ogóle nie myją zębów. Naszym rodakom brakuje również wiedzy, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Okazuje się również, że wielu Polaków, chociaż na co dzień czyści swoje zęby, to jednak robi to bardzo niedokładnie.

Rzadko sięgamy również po mydło. Przeciętna Polka zapytana o najważniejsze dla niej kosmetyki, najpierw wymienia szampon, dezodorant i krem do twarzy. Mydło zwykle pojawia się na szarym końcu. Podobnie jest z mężczyznami. Większość z nich przyznaje się na przykład, że nie myje porządnie rąk po wyjściu z toalety.

Jak pokazują najnowsze badania, statystyczny Polak nie przepada również za czystym ubraniem. Bieliznę zmienia raz na dwa dni, a tę samą parę skarpetek potrafi nosić przez cały tydzień.

Zważywszy na te szokujące przyzwyczajenia naszych rodaków, nikogo nie powinno już więcej nurtować pytanie, dlaczego latem w zatłoczonym autobusie tak trudno jest wytrzymać bez zatykania nosa...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Cuda medycyny: Wyzdrowieli, choć nikt nie dawał im szans na przeżycie!

Oto 5 zadziwiających cudów medycznych, których do dziś nie potrafią wyjaśnić nawet najbardziej doświadczeni lekarze.

On nie myje się od 37 lat, a jego żonie zupełnie to nie przeszkadza!

Mężczyzna jest konsekwentny w swoim postanowieniu i nie zamierza się myć aż do czasu narodzin syna.

Polecane wideo

Komentarze (204)

Ocena: 4.98 / 5
Anonim (Ocena: 1) 17.11.2015 13:47
Durny artykuł, proszę się zastanowić że obrażacie innych ludzi a także mieszkaców mazur gdzie co roku odwiedza go masa ludzi. Niech autorka tego artykułu wymyśli sobie jakiś inny temat a nie obraża i robi z kogoś brudasa jak nie potrafi napisać lepszego artykułu. Pozdrawiam i prosze nie obrażać Naszych pięknych Mazur
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2011 17:22
P.S W naszej Krutyni mieszka ponad 100 mieszkańców więc znamy się wszyscy. Dziewczyna ze zdjęcia nie jest mieszkanką Krutyni. Nie jesteśmy nawet pewni czy rzeka jest "nasza". Baaaa...nie jesteśmy nawet pewni czy ta rzeka jest w Polsce, Europie. pozdrawiam Pani Alicji -------BZDURY!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2011 17:17
Witam, jestem mieszkanka Krutyni... przykro mi jest, jak wielu mieszkańcom wsi, że zostaliśmy przedstawieni jako prymitywy, które kąpią się w rzece. Mogę zaręczyć, że "Ania" nie istnieje! - zajmuję się wynajmem pokoi i organizacją spływów od 5 lat i uwierzcie mi, że ludzie z miasta wielkiego, którzy rozbijają namioty na terenie mojej posesji czasami przez tydzień, dwa kąpią się tylko w rzece! O tym nie napiszecie??? Pani Alicjo! Temat na kolejny rewelacyjny artykuł "POLAK ŚMIERDZI POD NAMIOTEM" albo "SPOCENI TURYŚCI ZANIECZYSZCZAJĄ TERENY MAZURSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO". Słyniemy z wielu innych rzeczy Pani Alicjo! Dlaczego Pani o tym nie napisze? Nie szkoda Pani czasu i energii na takie artykuły? Cała Krutyń śmieje się nie z tej brudnej, FIKCYJNEJ! "ANI" ale z Pani tandetnego artykułu! Zapraszam na Mazury, aby przekonać się, że nie śmierdzimy i myjemy zęby! Może Pani odnajdzie sens prawdziwego dziennikarstwa! Małgorzata S.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2011 08:48
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się bojęHuba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 15:59
Ja pierd**** tą alicje piechowicz spalic na stosie!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie