Podwójne szczęście: Będąc w ciąży, zaszła w kolejną i została mamą nie-bliźniaków!

Rodzeństwo zostało poczęte osobno, w odstępie około dwóch i pół tygodnia!
Podwójne szczęście: Będąc w ciąży, zaszła w kolejną i została mamą nie-bliźniaków!
10.07.2011

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o niezwykłym przypadku kobiety, która będąc w ciąży, poczęła kolejne dziecko. 33-letnia Julia Grovenburg z USA nie kryła zdziwienia, gdy podczas badania USG, ginekolog stwierdził, że jest w podwójnej ciąży. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że nie mamy do czynienia z bliźniakami. Rodzeństwo zostało poczęte osobno, w odstępie około dwóch i pół tygodnia! Teraz, rok po porodzie, kobieta zdecydowała się opowiedzieć o tym, co przeżyła w trakcie tej nietypowej ciąży.

Państwo Grovenburg przez trzy lata bezskutecznie starali się o dziecko. Kobieta nie mogła doczekać się potomstwa. Marzyła o kupowaniu ubranek i zabawek dla niemowląt. Kiedy jednak ich próby okazywały się bezskuteczne, małżeństwo zaczęło rozważać adopcję.

Jednakże po pewnym czasie specjaliści ogłosili im niezwykłą wiadomość. Otóż okazało się, że będą oni mieć nie jednego, ale dwóch potomków! Co więcej, ich dzieci wcale nie będą bliźniakami, gdyż poczęto je w zupełnie innym czasie.

Szczęście rodziców pomieszane było z olbrzymim zaskoczeniem i obawą. Zwłaszcza że lekarze nie do końca potrafili im wyjaśnić, jak to możliwe, że będąc w ciąży, można zajść w kolejną! Takie przypadki zdarzają się bowiem bardzo rzadko.

Z uwagi na to, że dzieci poczęły się w odstępie ponad dwóch tygodni, Julia miała teoretycznie dwa terminy porodu. Ostatecznie zdecydowano się na cesarskie cięcie. Kobieta urodziła dwójkę zdrowych dzieci: Jillian i Hudsona.

Co ciekawe, mimo że od porodu minął już rok, między maluchami wciąż widać różnicę wieku. Jedno z dzieci rozwija się po prostu wolniej. W pewnych momentach Julia nie może pogodzić się z tym, że jedno z jej pociech nie umie wykonywać jeszcze tych samych czynności, co drugie. Zaraz jednak przypomina sobie, że przecież jej dzieci są na innym etapie rozwoju!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Cuda medycyny: Wyzdrowieli, choć nikt nie dawał im szans na przeżycie!

Oto 5 zadziwiających cudów medycznych, których do dziś nie potrafią wyjaśnić nawet najbardziej doświadczeni lekarze.

Poślubiła zmarłego mężczyznę 2 lata po jego śmierci! Na znak wiecznej miłości!

Historia niezwykłej miłości dwojga ludzi, których rozdzielił tragiczny wypadek...

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 03:16
Hats off to woheevr wrote this up and posted it.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 22:59
Great thinking! That really berkas the mold!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 06:44
kobieta ma poprostu dwie macice i dlatego tak jest.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2011 19:09
to się nazywa NADPŁODNIENIE. kiedyś oglądałam film dokumentalny i był podobny przypadek, tyle że tam różnica między dziećmi wynosiła 2 miesiące. mało tego okazało się, że drugie (to młodsze) dziecko ma ojca murzyna. a mąż kobitki był biały :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2011 08:47
boże przecież to jest normalne że podczas pierwszej ciąży może dojść do kolejnej też tak miałam tylko że różnica między moimi skarbkami jest 1,5 tyg pozdrawiam niedouczoną redakcję
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo