Cuda medycyny: Wyzdrowieli, choć nikt nie dawał im szans na przeżycie!

Oto 5 zadziwiających cudów medycznych, których do dziś nie potrafią wyjaśnić nawet najbardziej doświadczeni lekarze.
Cuda medycyny: Wyzdrowieli, choć nikt nie dawał im szans na przeżycie!
04.07.2011

Od czasu do czasu media nagłaśniają niezwykłe przypadki osób, którym po ciężkich wypadkach udało się całkowicie odzyskać zdrowie. - Determinacja lekarzy, wola pacjentów, osiągnięcia współczesnej medycyny, a może interwencja siły wyższej? Co sprawia, że ludzie poszkodowani przez los w różnych sytuacjach, uchodzą z opresji z życiem, a czasami powracają do pełni sił? – zastanawia się serwis niewiarygodne.pl.

Oto 5 zadziwiających cudów medycznych, których do dziś nie potrafią wyjaśnić nawet najbardziej doświadczeni lekarze.

alan hind

niewiarygodne.pl

Alan Hind – żyje bez fragmentu głowy

Rok 2008 Alan Hind zapamięta do końca życia. To właśnie wtedy mężczyzna miał straszny wypadek (podczas prac rozbiórkowych prowadzonych w jednym z budynków, spadł z dachu), w wyniku którego doznał potwornych obrażeń głowy. Miał pogruchotaną szczękę i połamaną czaszkę, a jego mózg był uszkodzony do tego stopnia, że konieczne było wycięcie paru jego fragmentów i umieszczenie tam tytanowej płytki. 28-latek musiał jednak dosyć długo czekać na implant. - To był przerażający czas. Tam nie było nic, co chroniłoby mój mózg, tylko skóra. Bałem się gdziekolwiek wyjść – wspomina Alan i dodaje: - Nie podobało mi się przebywanie w otoczeniu ludzi z obawy, że uderzą w moją głowę.

Mężczyzna żyje dzisiaj stosunkowo normalnie, jednak nie widzi na jedno oko.

scyscraper

Alcides Moreno – przeżył upadek z 47. piętra

W 2007 roku dwaj bracia, Alcides i Edgar Moreno, pracowali na 47. piętrze nowojorskiego wieżowca. W ułamku sekundy platforma, na której mężczyźni stali, myjąc okna, runęła w dół. Edgar nie przeżył upadku z wysokości 150 metrów, natomiast jego brat w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Alcides miał połamane ramię, żebra, nogi, a także poważny uraz kręgosłupa. Lekarze nie dawali mu żadnych nadziei na powrót do zdrowia. Tymczasem Moreno po każdej z 16 operacji, którym został poddany, czuł się coraz lepiej. Dzisiaj chirurdzy twierdzą, że przypadek mężczyzny jest jednym z najbardziej niezwykłych, z jakimi mieli do czynienia.

jan grzebski

niewiarygodne.pl

Jan Grzebski – obudził się po 19 latach śpiączki

Wśród wielu cudów medycznych, które miały miejsce na całym świecie, jeden zdarzył się też w Polsce. W 1988 roku pracujący na kolei Jan Grzebski uległ ciężkiemu wypadkowi podczas łączenia wagonów. W szpitalu okazało się dodatkowo, że mężczyzna ma również raka mózgu. Lekarze przewidywali, że znajdujący się w śpiączce pacjent nie pożyje dłużej niż 3 lata. Wypisali go więc do domu, a tam przez 19 lat opiekowała się nim żona. W 2007 roku Grzebski wybudził się ze śpiączki. Był mocno zdziwiony, kiedy dowiedział się m.in., że komunizm w Polsce został obalony, a nasz kraj znajduje się w Unii Europejskiej.Niestety, mężczyzna nie cieszył się długo odzyskanym zdrowiem – zmarł zaledwie rok później.

connie culp

niewiarygodne.pl

Connie Culp – mąż strzelił z bliskiej odległości w jej twarz

Tragedię pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych Connie Culp zna cały świat. Podczas jednej z awantur domowych, niezrównoważony psychicznie mąż 48-latki wystrzelił jej z bliskiej odległości prosto w twarz. Kobieta, która ledwo uszła z życiem, przeszła około 30 operacji, w czasie których przy pomocy jej żeber starano się zrekonstruować kości policzkowe oraz górną szczękę. W trakcie ostatniego zabiegu przeszczepiono Amerykance 80 proc. twarzy.

jordan taylor

Jordan Taylor – jego głowa została oderwana od szyi

W 2008 roku doszło do makabrycznego wypadku samochodowego, w wyniku którego głowa Jordana Taylora została oderwana od szyi. - Siła uderzenia spowodowała uniesienie się głowy, a potem przesunięcie jej do przodu. (...) Wszystkie tkanki, które powodują, że głowa podłączona jest do szyi, zostały zniszczone – wspomina dr Richard Roberts. Ani świadkowie wypadku, ani lekarze, którzy podjęli się ratowania chłopca, nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Mimo to Jordan żyje, a nawet chodzi! Jak to możliwe? Otóż chirurdzy zespolili czaszkę chłopca z kręgosłupem za pomocą metalowej płytki i tytanowych prętów. Operacja taka rzadko kiedy przebiega pomyślnie, jednak Taylor miał wyjątkowe szczęście i dziś po wypadku nie ma praktycznie śladu.

Maja Zielińska

Zobacz także:

On nie myje się od 37 lat, a jego żonie zupełnie to nie przeszkadza!

Mężczyzna jest konsekwentny w swoim postanowieniu i nie zamierza się myć aż do czasu narodzin syna.

34-letnia matka po operacji wycięcia guza mózgu zapomniała, że ma dzieci!

Po wybudzeniu z narkozy kobieta nie była w stanie przypomnieć sobie, że jest szczęśliwą matką dwóch córek.

 

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2012 19:40
mamo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2011 14:11
1lWDlB raiemtraukcs
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 15:02
miracles
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 10:52
7c1Sjb bndvviwmsdde
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 00:52
It's like you're on a msision to save me time and money!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo