12-letnia Alice Saunders: Nie wpuszczono jej do samolotu, ponieważ ma zespół Downa

Brytyjskie linie lotnicze kategorycznie odmówiły jej sprzedaży biletu.
12-letnia Alice Saunders: Nie wpuszczono jej do samolotu, ponieważ ma zespół Downa
23.06.2011

Matka 12-letniej Alice zadzwoniła do linii lotniczych, aby zabukować bilet dla swojej córki. Kobieta, ku swojemu zaskoczeniu, otrzymała odmowną odpowiedź. Okazało się bowiem, że firma nie zgadza się, aby na pokładzie ich samolotu przebywała bez opieki osoba cierpiąca na zespół Downa.

Pani Saunders była oburzona całą sytuacją. Jak sama twierdzi, jej córka chociaż cierpi na poważną chorobę, to jednak jest na tyle samodzielna, aby móc bez opieki przebywać w samolocie. Dziewczynka sama chodzi do szkoły. Spotyka się z przyjaciółmi. Jej życie, mimo wielu ograniczeń, wygląda całkiem normalnie.

Matka Alice twierdzi, że pierwszy raz spotkała się z taką dyskryminacją. Kobieta postanowiła, że będzie walczyć o prawa dla swojej chorej córki. Z zapytaniem o powód odmowy biletu zwróciła się do rzecznika prasowego British Airways. Co ciekawe, ten zupełnie nie wiedział, jak wybrnąć z całej sytuacji. Jak sam stwierdzi: Pozwalamy wejść na pokład każdemu dziecku powyżej 5 roku życia bez asysty osoby dorosłej, jeżeli potrafi samo się załatwić, zjeść i zachowywać się w akceptowalny społecznie sposób – komentuje. – Te zasady obejmują również dzieci z zespołem Downa.

Dlaczego więc pracownicy linii lotniczych odmówili 12-leniej Alice wstępu na pokład samolotu? Czyżby kryła się w tym zachowaniu utajona obawa przez konfrontacją z niepełnosprawną osobą?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Przeszczep macicy: 56-letnia matka odda ją swojej bezpłodnej (chorej genetycznie) córce

To będzie pierwszy na świecie przeszczep macicy pochodzącej od zdrowego dawcy.

Młody Wietnamczyk ma na nodze 80-kilogramowego guza! NAROŚL uniemożliwia mu chodzenie

Jak dotąd jest to największy udokumentowany guz w Wietnamie.

Polecane wideo

Komentarze (43)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2014 19:02
Nie dramatyzujcie. Nie odmówiono dziewczynce biletu, tylko nie zgodzono się, aby niepełnoletnia z zespołem Downa podróżowała BEZ OPIEKI. Rozumiem, popieram.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2011 22:04
ALE BZDURY !! Mieszkam w Brytanii i tkich bzdur dawno nie slyszalam. O szczegoly zdrowotne ZADNE linie sie nie pytaja, kupujesz bilet on line i po problemie, a po drugie NIGDZIE dzieci nie moga podrozowac same
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2011 12:33
a czy wasze dziecko jak jedzie do szkoły gimbusem to też za każdym razem po waszą opieką!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2011 12:10
W liniach lotniczych na calym swiecie, osoba do 14 roku zycia, pelnosprawna czy nie, nie moze podrozowac sama. Musi byc pod opieka osoby, ktora ukonczyla przynajmniej 16 lat. Zasady, zrozumiale dla kazdego myslacego czlowieka. Pzd, stewardesa.
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2011 21:05
Ja się nie dziwę ani trochę co to wg za nieodpowiedzialna matka?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie