Ten maluszek miał trzy zawały serca! Czy Alfie Green dożyje pierwszych urodzin?

Chłopiec nie oddychał w sumie przez pół godziny! Groziły mu trwałe zmiany w mózgu.
Ten maluszek miał trzy zawały serca! Czy Alfie Green dożyje pierwszych urodzin?
08.06.2011

Powszechnie uważa się, że takie nagłe wypadki, jak wylew czy zawał serca zarezerwowane są wyłącznie dla dorosłych, zwłaszcza dla osób starszych. Okazuje się jednak, że na takie schorzenia mogą cierpieć również niemowlęta. I ma to miejsce znacznie częściej niż się przypuszcza.

Szczególnie narażone są dzieci, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia. Takie traumatyczne wydarzenie spotkało maleńkiego Alfiego Green'a. W trakcie pierwszego ataku, serce dziecka zatrzymało się na 17 minut. Podobnie za drugim i trzecim razem. Dziecko cudem udało się utrzymać przy życiu. Lekarze obawiali się, że w wyniku tak długiego niedotlenienia, w mózgu maleństwa mogły nastąpić nieodwracalne zmiany.

Chłopiec leżał kilka tygodni pod respiratorem. Na szczęście, choroba nie dokonała nieodwracalnych szkód w organizmie maleństwa. Dziecko wybudzono ze śpiączki farmakologicznej. Alfie czuje się już dobrze i właśnie został wypisany ze szpitala.

Rodzice maleństwa nie mogą jednak zrozumieć, dlaczego choroba ta dosięgła właśnie ich dziecko. Do tej pory uważali bowiem, że takie zdarzenie, jak atak serca może przydarzyć się jedynie dorosłym ludziom. Zwłaszcza, że Alfie urodził się zupełnie zdrowy...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Nadgorliwa Pomoc Społeczna odebrała matce dziecko! Urzędnicy uznali, że jest za biedna!

Czy to była na pewno właściwa decyzja?

Magiczna moc uśmiechu: Dlaczego warto mieć śnieżnobiałe zęby?

Śnieżnobiały uśmiech to najbardziej stylowy dodatek jaki możesz sobie tylko wyobrazić. Białe zęby są na topie zawsze, tak samo jak wysokie obcasy, mała czarna czy dobrze skrojona para dżinsów!

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2011 17:49
Zatrzymanie krążenia (czyli zatrzymanie akcji serca), a zawał to dwie równe kwestie. Drogi Papilocie doucz się!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2011 17:06
Takie małe dziecko i już miał 3 zawały współczuję mamie tego chłopca;(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2011 16:08
przyczyną zawału u noworodków jest nieprawisłowe odejście tętnic więcowych np. od pnia płucnego (krew w nich płynąca nie jest utlenowana a więc kardiomiocyty są niedotlenione co jest przyczyna zawału)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2011 14:06
biedactwo malutkie:((
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2011 12:16
to może być fibroelastoza wsierdzia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo