Kolejna REKORDZISTKA: Zgadnijcie, ile Maria Gomes Valentim z Brazylii ma lat!

Przemiła pani ze zdjęcia za dwa miesiące skończy...
Kolejna REKORDZISTKA: Zgadnijcie, ile Maria Gomes Valentim z Brazylii ma lat!
24.05.2011

Wpisanie do "Księgi Rekordów Guinnessa" marzy się wielu. Niektórzy próbują pobić rekord i dzięki temu możemy oglądać śmiałków, którzy ciągną samochody zaczepione linami o powieki, zjadają najróżniejsze sprzęty gospodarstwa domowego czy rozpinają staniki na czas. Jest jednak kategoria, która nie wymaga podobnych przedsięwzięć. Wystarczy żyć.

Ale nie byle jak, bo jak najdłużej. Tak jak Maria Gomes Valentim z Brazylii, która została niedawno uznana za najstarszego żyjącego człowieka na świecie. Pani Valentim od dawna nie słyszy z okazji urodzin pieśni w stylu "Sto lat", bo to byłoby raczej nie na miejscu. Za niecałe 2 miesiące Maria skończy 115 lat!

Kobieta urodziła się 9 lipca 1896 roku, czyli w XIX wieku. Z powodzeniem przeżyła wiek XX i równie dobrze radzi sobie w XXI wieku. Sama dobrze nie wie, dlaczego udało jej się przeżyć tyle lat. Rodzina twierdzi, że Maria jest wyjątkowo uparta i zaradna. Ona sama dodaje, że nigdy nie próbowała ingerować w sprawy innych, więc jej życie jest wyjątkowo spokojne.

Od 65 lat pani Valentim jest wdową. Ma jednak syna, 4 wnucząt, 7 prawnucząt i 5 praprawnucząt. Jedyne czego brakuje jej do szczęścia, to pieniędzy. Mimo sędziwego wieku musi utrzymywać się z minimalnej renty.

Choć Maria została wpisana do "Księgi Rekordów Guinnessa", nikt nie może z całą pewnością stwierdzić, że na świecie nie znajdzie się ktoś jeszcze starszy. Zazwyczaj jednak trudno to udowodnić, ponieważ znalezienie odpowiedniej dokumentacji po tylu latach czasami jest wręcz niemożliwe.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl

Zobacz także:

Ona schudła 76 kilogramów, żeby zmieścić się w swoją suknię ślubną!

Beth Wheeler w dniu zaręczyn ważyła 140 kilogramów, jednak za punkt honoru postawiła sobie, że do dnia swojego ślubu schudnie o połowę.

Gregorio i Leonardo urodzili się w odstępie miesiąca! TO NAPRAWDĘ BLIŹNIACY!

Podobny przypadek medyczny miał miejsce we Włoszech w 2009 roku.

 

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.03.2012 16:08
Tutaj wpisz treść komentarza do Kolejna REKORDZISTKA: Zgadnijcie, ile Maria Gomes Valentim z Brazylii ma lat!...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.05.2011 23:05
A podobno najstarsza kobieta świata ma 130lat...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2011 20:22
MOJEJ PRZYJACIOLKI BABCIA MA 113 LAT, OSTATNIO ZMARL JEJ MAZ KTORY MIAL 116, MIASTO JUZ WIELE RAZY WYSYLALO DO NICH LISTY Z PROSBA O WYWIADY, OPUBLIKOWANIE ICH WIEKU W PRASIE ITP. ALE SIE NIE ZGODZILI BO CHCIELI MIEC SPOKOJNE ZYCIE, TAK WIEC PEWNIE JEST WIELE WIECEJ JESCZE STARSZYCH LUDZI TYLKO NIE CHCA SIE UKAZYWAC :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2011 21:53
a wyglada na gora 25 :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2011 19:07
zostały jej 2 miesiące do ukończenia 115 lat, więc nie wiadomo czy je dożyje, ale i tak życzę jej jeszcze dużo zdrowia:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie