Anorektyczki to nie tylko nastolatki: Wstrząsająca historia 56-latki, która ZAGŁODZIŁA SIĘ na śmierć!

Matka Marianne (córka na zdjęciu po prawej), zmarła dwa lata temu, w wieku 56 lat, po latach autodestrukcji.
Anorektyczki to nie tylko nastolatki: Wstrząsająca historia 56-latki, która ZAGŁODZIŁA SIĘ na śmierć!
20.05.2011

Anoreksja jest jednym z najbardziej śmiertelnych schorzeń psychicznych. Jej leczenie jest trudne, długie i wymaga ogromnej pracy ze strony osoby chorej i jej najbliższych. Często zdarza się, że zupełnie nie jesteśmy świadomi tego, że ktoś z naszych bliskich cierpi na tą straszną chorobę.

Taka sytuacja przydarzyła się pewnej mieszkance Wielkiej Brytanii – Marianne. Dziewczyna na łamach The Daily Mail opowiada poruszającą historię swojej rodziny. Przez wiele lat nie zdawała sobie sprawy, że jej matka cierpi na anoreksję. Choroby nie zauważył zresztą nawet mąż kobiety.

Jak wspomina Marianne, jej matka wiodła podwójne życia. Z jednej strony była czułą i troskliwą opiekunką domowego ogniska, a z drugiej przebiegłą manipulantką, która robiła wszystko, aby tylko nie przybrać na wadze. Matka Marianne często zachowywała się dosyć dziwnie. Po latach wyszło na jaw, że chowała w różnych miejscach środki przeczyszczające. Gdy szykowała posiłki dla domowników zwykle mówiła, że sama już się najadła. I nikt nie zwróciłby na jej zachowanie uwagi, gdyby kobieta nie zaczęła w końcu podupadać na zdrowiu.

Jej serce i nerki przestały prawidłowo pracować. Marianne zastanawia się nawet jak to się stało, że jej matka w ogóle zaszła w ciążę i ją urodziła. Przy tak niskiej wadze i ciągłym jadłowstręcie była ona prawdopodobnie bezpłodna.

anoreksja

Wiadomość o ciąży okazała się dla niej olbrzymim ciosem. Zwłaszcza, że przez dłuższy czas zupełnie nie było widać brzuszka, a niecodzienne zachowania swojego organizmu, kobieta brała za objaw choroby nowotworowej.

Kiedy Marianne przyszła na świat, jej matka szybko postarała się o to, aby znów stracić na wadze. Co więcej, kiedy jej córka była już nastolatką zaczęła nakłaniać ją do zmiany diety i zrzucenia zbędnych kilogramów. Olbrzymia presja ze strony matki sprawiła, że Marianne również zachorowała na anoreksję.

Po śmierci matki, która zmarła z powodu wycieńczenia organizmu, dziewczyna zaczęła zastanawiać się nad swoim zdrowiem. Postanowiła walczyć z chorobą. Zapisała się nawet na specjalną terapię. Marianne nie chce powtórzyć losu swojej matki. Pragnie, aby jej życie wyglądało normalnie...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Lekarze amputowali mu kolano, a nogę doszyli tył na przód! DRAMAT

To była jedyna szansa na uratowanie kończyny zaatakowanej nowotworem.

Bliźniaczki syjamskie z Chin mają dwie głowy i jedno ciałko - nie da się ich rozdzielić!

Lekarze zapewniali ich matkę, że urodzi zdrową dziewczynkę…

 

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2012 18:29
Córka ma szczenę jak mamuśka XD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2011 21:23
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.05.2011 23:09
Ja mam anoreksje-bulimiczną. Potrafię jeść normalnie ( tyle że nie spożywam słodycz i tłuszczy), jednak gdy zjem o jedną małą nawet kromeczkę chleba ciemnego za dużo, lecę do toalety, mam poczucie winy i niestety to jest silniejsze ode mnie... nie mam napadów na jedzenie (jak typowe bulimiczki), ale ciągła depresja, ludzie którzy mnie otaczają powodują że automatycznie lecę do toalety (nawet gdy nic nie zjem)... piekło i ogromna pustka w głowie, mechanizm którego nie możesz zatrzymać...tak właśnie działa anoreksja - bulimiczna.... (Z jednej strony cieszę się z normalnej wagi, a z drugiej chęć bycia chudą jest silniejsza... mimo że wiem czym to grozi i jakie są tego konsekwencję). Z anoreksji przeszłam w anoreksję - bulimiczną i choruję od 1.5 roku... nie leczę się. A i najważniejsze i najzabawniejsze jest to, że studiuje Edukację Zdrowotną.... obyście nigdy przenigdy nie zachorowały!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2011 15:09
Co tu robią dzieci z przedszkola?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2011 13:32
Żenada!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie