Dallas Wiens: Odzyskał swoją twarz i pierwszy raz pokazał się publicznie! FOTO przed i po!

Mężczyzna jest trzecią osobą na świecie i pierwszą w USA, której wykonano pełny przeszczep twarzy.
Dallas Wiens: Odzyskał swoją twarz i pierwszy raz pokazał się publicznie! FOTO przed i po!
26.05.2011

Dallas Wiens wiódł spokojne życie w Teksasie – opiekował się córeczką, kilkuletnią Scarlett, pomagał rodzicom oraz znajomym. Słynął ze swojej uczynności. Może to dlatego właśnie on został poproszony o pomoc przy naprawie kościelnego okna. Gdy majstrował, stojąc na wysięgniku, schowany w jego kieszeni telefon zadzwonił. Chciał odebrać… Nic więcej już nie pamięta. Obudził się w szpitalu na oddziale poparzeń. W wyniku porażenia prądem, nie miał twarzy.

Ten straszliwy wypadek miał miejsce trzy lata temu. Teraz mężczyzna może wreszcie wrócić do normalnego życia. W trakcie wielogodzinnej i bardzo skomplikowanej operacji, przeszczepiono mu całą twarz. Lekarze wszczepili Dallasowi nowy nos, usta, skórę twarzy oraz znajdujące się pod nią mięśnie i nerwy.

Z odzyskaną twarzą mężczyzna pokazał się publicznie na specjalnej konferencji prasowej. Dallas wyznał, że ze swoim nowym obliczem zaczyn czuć się coraz bardziej naturalnie. Co najważniejsze  mężczyzna poinformował, że odczuwa już niektóre zapachy. Wprawdzie, w niektórych częściach twarzy nie ma jeszcze czucia, to jednak ma nadzieję, że dzięki rehabilitacji odzyska większą sprawność. Niestety, na razie nie ma też szans, by mężczyzna odzyskał wzrok.

Dzięki zabiegowi mężczyzna po pierwszy od kilku lat może czuć buziaki swoje córeczki Scarlett. Dziś dziewczynka mówi żartobliwie: Tato, przystojny z ciebie mężczyzna.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

3-letni Olivier Jebson nie czuje bólu (Przegryzł wargę na pół i tego nie zauważył)

Dziecko w każdej chwili może zrobić sobie krzywdę i to zupełnie nieświadomie...

Matka pomogła chorej córce popełnić samobójstwo! EUTANAZJA W DOMOWYM ZACISZU

Poważnie chora córka błagała ją o śmierć...

Polecane wideo

Komentarze (55)
Ocena: 5 / 5
alv (Ocena: 5) 31.01.2013 22:21
Szkoda, że nie ma zdjęć jak wyglądał zaraz po przywiezianiu do szpitala i po usunięciu martwych tkanek na twarzy. Naprawdę straszny widok, pokazywali o nim materiał na Nat Geo w programie Tabu, polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2011 10:39
Treść nie została usunięta przez moderatora
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2011 01:02
I tacy lekarze powinni być szanowani i powinni otrzymać pieniądze na szpital a nie takie sławy jak Paris hilton itp...głupie to aż nie wie co z kasą robić a tu u nas w szpitalach na operacje ratującą życie nie ma pieniędzy a tu takim (skurwysynom) za przeproszeniem takie pieniądze płacą....... ale nie zastanawiaj się dlaczego i tak nie ogarniesz....,,,,,,,
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2011 21:55
To chyba właśnie dlatego najcenniejszą rzeczą na świecie jest życie ludzkie. Ludzie są niesamowici i potrafią niemal wszystko! Szacunek dla lekarzy którzy go uratowali.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2011 23:46
Właśnie jest
odpowiedz

Polecane dla Ciebie