3-letni Olivier Jebson nie czuje bólu (Przegryzł wargę na pół i tego nie zauważył)

Dziecko w każdej chwili może zrobić sobie krzywdę i to zupełnie nieświadomie...
3-letni Olivier Jebson nie czuje bólu (Przegryzł wargę na pół i tego nie zauważył)
09.05.2011

3-letni Olivier Jebson cierpi na bardzo rzadką odmianę karłowatości. Choroba nie tylko hamuje jego wzrost, lecz także przejawia się całkowitym brakiem odczuwania fizycznego bólu.

Początkowo wydawać by się mogło, że taka przypadłość wcale nie musi być dokuczliwa. Jak cudownie byłoby przecież nigdy nie odczuwać bólu głowy. Życie z taką chorobą jest jednak bardzo uciążliwe.

Rodzice Oliviera wciąż muszą obserwować chłopca. Dziecko nie jest przecież świadome, co się z nim dzieje. Niemożność odczuwania bólu stwarza olbrzymie zagrożenie. Chłopiec nie zorientuje się nawet, że dotknął czegoś gorącego lub ostrego. A konsekwencje mogą być naprawdę tragiczne. Jak wspominają jego rodzice, maluch przegryzł sobie kiedyś wargę aż do krwi i wcale tego nie zauważył, nawet na chwilę się nie rozpłakał.

Lekarze zdiagnozowali u chłopca chorobę zaraz po jego urodzeniu. Specjaliści ostrzegli rodziców maleństwa, że prawdopodobnie nie dożyje ono drugich urodzin. Na szczęście, chłopiec żyje i wciąż zaskakuje swoich najbliższych kolejnymi postępami. Rodzice są bardzo dumni ze swojego maluszka. Mają oni również nadzieję, że już niedługo wynaleziony zostanie lek na jego niecodzienne schorzenie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Medyczny eksperyment ciążowy: Przeszczepili jej jajnik siostry, urodziła córeczkę!

Dzięki transplantacji kobieta zaszła w wymarzoną ciążę i urodziła zdrową córeczkę Victorię.

Miała 17 lat, walczyła z trądzikiem... Zabił ją środek na pryszcze - JAK TO MOŻLIWE?!

Dziewczyna najpierw poczuła, że puchną jej nogi, a kilka godzin później już nie żyła.

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2012 15:51
Jest źle bo może sobie w każdej chwili coś zrobić,ale i dobrze bo np.Pójdzie do dentysty i nawet nic nie będzie czuł xD Nie martw się ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.02.2012 20:58
Tutaj wpisz treść komentarza do 3-letni Olivier Jebson nie czuje bólu (Przegryzł wargę na pół i tego nie zauważył)...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2011 16:41
Jebson hahahahahahahhihihihihhihihihihhahahaahahahahhaaaaihihihiihihiahahahaha
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2011 13:55
to wspolczucia ale zarowno nadmierny bol jak i jego brak sa zle.... ale gdyby taki brak bolu byl przy rodzeniu to by bylo super a tak nie zajde w ciaze bo sie boje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2011 11:49
Mam w domu dwóch chłopców z autyzmem którzy maja bardzo wysoki prób bólu. Wierzcie mi to tragiczna przypadłość jeśli można tak to określić. Jeden z synków w wieku 3 lat podczas wizyty u babci włączył żelazko i je dotknął jak było gorące. Nic nie pisnął. Babcia robiła obiad i nie widziała. dopiero jak chciała mu umyć ręce przed obiadem to nie pozwolił. W domu zauważyłam bąble na jego dłoni. Nikt nie wiedziałby co się stało gdyby babcia nie zadzwoniła i nie powiedziała ze żelazko włączone. Drugiego użądliła osa. I co dopiero mega opuchlizna nas poinformowała. Chłopcy ból odczuwają jako lekkie łaskotanie. Tak przynajmniej mi sie wydaje. Podczas choroby nigdy nie mówią co boli. Chłopcy czują oczywiście ze np jeden zbyt mocno uciska ręką jego brzuch przy jakiś wariacjach ale to jest bardziej wyuczona reakcja. Tak jak wie ze do ognia wolno mu się zbliżać tylko na tyle na ile w ogóle poczuje ciepło. Wiedza ze nie dotyka się noży ognia i innych niebezpiecznych rzeczy. Co prawda życie zaskakuje nas niemiło od czasu do czasu niestety bo jako chłopcy z autyzmem nie wszystko pojmują od razu. Ból jest bardzo ważny w życiu bo informuje o tym że dzieje sie coś złego. Bardzo współczuje temu chłopczykowi. I innym ludziom cierpiącym na podobne choroby
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo