Polewają je kwasem i palą żywcem, by walczyć z czarami: Biedne, nigeryjskie dzieci!

Torturom poddawane są nawet dwuletnie maluchy!
Polewają je kwasem i palą żywcem, by walczyć z czarami: Biedne, nigeryjskie dzieci!
07.05.2011

Są palone na stosie, oblewane kwasem, grzebane żywcem lub przebijane gwoździami – mowa o setkach nigeryjskich dzieci, które giną z powodu wiary dorosłych w magię. I choć brzmi to absurdalnie i nieludzko, to taka jest niestety smutna prawda.

- Maluchy w Nigerii są torturowane i zabijane z powodu oskarżeń o czary – informuje „The Daily Mail”. - Dorośli obwiniają dzieci własne lub cudze o powodowanie wszelakich pechowych wydarzeń.

Kilka tygodni temu jeden z mężczyzn postanowił spalić swoje dzieci za to, że umarła mu żona. Był przekonany o tym, że jego potomstwo winne jest jej śmierci. Maluchy miały zaledwie po 6 lat… Niestety podobne praktyki są tam na porządku dziennym. Nierzadko przyczyniają się do takiego stanu rzeczy okoliczni pastorzy – kiedy widzą, że w danej rodzinie jakiś dorosły zachorował lub popadł w zgubny nałóg, natychmiast zabierają jego dziecko na tzw. „egzorcyzm”. Maluch jest zakuwany w łańcuchy, zamykany w kościele i bity tak długo, aż przyzna się do win. Czasami tortury trwają tygodniami.

Walkę z tym nieludzkim procederem podejmują regularnie organizacje obrońców praw dziecka. Póki co - bezskutecznie.

Maja Zielińska

Zobacz także:

Urodziła dziecko na warszawskim dworcu! NIE CZUŁA, ŻE ZBLIŻA SIĘ PORÓD?!

Mama i noworodek są pod opieką lekarzy i czują się dobrze.

Fizyka będzie obowiązkowym przedmiotem na maturze!

Reforma ma służyć temu, aby uczniowie nie szli na łatwiznę podczas egzaminu dojrzałości i „nie zubożali swojej wiedzy”. Absurd?

 

Komentarze (72)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2014 19:30
To nie jest śmieszna ;_; Biedaki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2012 11:28
A czyja to wina? Rodziców tych dzieci? Którzy żyją w niewyobrażalnej nędzy i niewiedzy. Czarnoskórzy byli wykorzystywani najpierw przez białych jako darmowa i tania siła robocza, a obecnie przez żółtych ( ambasady chińskie rosną w Afryce jak grzyby po deszczu) jako również tania siła robocza. A w imię czego? Na pewno nie w imię poprawy sytuacji i dobrobytu czarnoskórych. Tak to wszystko w imię dobrobytu białych. Dla taniego pozyskania surowców naturalnych w które Afryka jest tak bogata. Na Zanzibarze kobiety w upale pracują całymi dnami przy zbiorach alg, po to by na koniec miesiąca za 50 kg zebranych alg dostać zapłatę w wysokości 5 dolarów. A chyba wiemy ile kosztuje 1 pojemniczek kremu z dodatkiem alg. No 100, 150 zł? Więcej. Kto na tym zarabia? Kluczem do zlikwidowania wiary w magię, zabobony w Afryce jest WIEDZA. Czyli materiał bardzo deficytowy w Afrykańskich krajach. Po co bowiem dbać o wiedzę Afrykańczyków, po co ich edukować, uświadamiać że są wykorzystywani. Po co uczyć ich praw gospodarki wolnorynkowej, po co hodować sobie konkurencję, jak zamiast tego można mieć tanią niedouczoną siłę roboczą? A że przy okazji przez to niedouczenie zginie kilkoro dzieci…… No cóż taka jest cena za dobrobyt świata białych. Chińczycy już nie chcą pracować za przysłowiową miskę ryżu dla białych korporacji, to znaleźli sobie tanich podwykonawców. A towary trafiają później na półki białych konsumentów. Czyje to myślenie skłania do takiego działania? Czyja to wina że dzieci giną? Czy na pewni ich zamkniętych w bezradności i własnej niewiedzy rodziców? Którzy wierzą w to co słyszeli od swoich rodziców bo szersza wiedza na jakikolwiek temat jest dla nich niedostępna? A może to wina…? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić w imię pieniądza i własnej wygody?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2011 17:37
ale szmaty mają na sobie o boże :d ha ha ha
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2011 17:35
haha ,boże ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2011 01:08
Film dokumentalny na ten temat "ogladaj z andrzejem fidykiem: opetani przez zle moce" Bardzo polecam...Niech swiat widzi co sie dzieje. Nie bede sie wypowiadac na ten temat bo brakuje slow zeby opisac...w gardle sciska na sama mysl.. Nie dosc ze brak jedzenia, szkoly - normalnego - dla nas zycia, to jeszcze cierpienia za cos czemu nie jest sie winnym... Ktos zna sensowna odpowiedz na pytanie dlaczego tak musi byc...? Dlaczego niektorzy plawia sie w luksusach, polki w sklepach uginaja sie pod ciezarem towarow, a ludzie widzac ubostwo i cierpienia ludzi w krajach 3-go swiata potrafia powiedziec "no i co z tego ? co mnie obchodzi Afryka ?"... Ludzie, gdzie wasze seca? Kazdy jest czlowiekiem...i niestety koloru skory nie wybieramy... co czesto jest powodem takich komentarzy i dopiskow... Szkoda slow... zal serce sciska gdy widze jak zachowuje sie niby najwazniejsza a tak okropna rasa - rasa ludzka...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo