9-letni Harvey Hole: Chłopiec, który nigdy w życiu się nie uśmiechnął!

Dziecko cierpi na zespół Moebiusa, bardzo rzadką chorobę genetyczną, której objawem jest między innymi całkowity brak mimiki twarzy.
9-letni Harvey Hole: Chłopiec, który nigdy w życiu się nie uśmiechnął!
02.05.2011

9-letnia Harvey jest bardzo pogodnym dzieckiem. Chłopiec uwielbia opowiadać swoim kolegom śmieszne historie i dowcipy. Niestety, zawsze robi to z bardzo poważną miną. Nie jest to jednak zamierzony zabieg. Za jego wesołymi żartami kryje się bowiem tragiczna tajemnica.

Chłopiec cierpi na zespół Moebiusa, bardzo rzadką chorobę genetyczną, której objawem jest między innymi całkowity brak mimiki twarzy. Ludzie z tą chorobą nie mogą się uśmiechać, marszczyć brwi, mrużyć oczu i poruszać nimi.

Dziecko od urodzenia miało problemy z przyjmowaniem i połykaniem pokarmów. Chłopiec urodził się z bardzo krótkim i zdeformowanym językiem oraz poważną wadą zgryzu. Ma on również problemy z mówieniem.

Mimo swojej poważnej choroby, Harvey jest bardzo pogodnym i szczęśliwym dzieckiem. Chłopiec ma wielu przyjaciół, którzy uwielbiają słuchać jego żartów. Mały komik dzielnie walczy ze swoją chorobą i stara się żyć w miarę normalnie.

Rodzice dziewięciolatka są dumni z postawy swojego syna. Mają oni również nadzieję, że w przyszłości wynalezione zostanie lekarstwo na jego rzadką chorobę.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

William Kamkvamba: Wyrzucony ze szkoły geniusz, który skonstruował 5 turbin wiatrowych! NIEZWYKŁY WYNALAZCA

24-latek kształcił się sam w lokalnej bibliotece!

Miał ogromny nowotwór oka, stracił pół twarzy! Teraz czeka na rekonstrukcję policzka - BARDZO DRASTYCZNE

Dramatyczna historia choroby młodego mężczyzny, do którego wyciągnięto pomocną dłoń...

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2011 21:29
ja pie********* idz trollowac gdzie indziej:/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2011 19:59
NO TO TERAZ Z TAKIM GRAC NP W KARTY HEHE XD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2011 15:19
9-letnia Harvey jest bardzo pogodnym dzieckiem. Chłopiec uwielbia ... hahaha ;d
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2011 15:12
Czytając niżej zamieszczone komentarze spostrzegłam, jak bardzo niedorozwinięta umysłowo jest duża część polskiego społeczeństwa i tej "choroby" może Wam współczuć ten chłopiec, który choć ma upośledzenie, jest bardziej wartościowym człowiekiem niżeli Wy, drodzy bezmózgowcy! Życzę Wam z całego serca żebyście kiedyś znaleźli się w tak ciężkiej sytuacji, jak owa jest ciężka dla tego dziecka i jego rodziny. Pozdrawiam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2011 14:24
9-letnia chłopiec? Kto to napisał !?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo