Miał ogromny nowotwór oka, stracił pół twarzy! Teraz czeka na rekonstrukcję policzka - BARDZO DRASTYCZNE

Dramatyczna historia choroby młodego mężczyzny, do którego wyciągnięto pomocną dłoń...
Miał ogromny nowotwór oka, stracił pół twarzy! Teraz czeka na rekonstrukcję policzka - BARDZO DRASTYCZNE
26.04.2011

Afryka wciąż pozostaje daleko w tyle, jeśli chodzi o dostępność do usług medycznych. Gdyby nie organizacje pozarządowe i hojni sponsorzy, wielu chorych z tamtego rejonu nie miałoby szans na normalne życie. Doskonałym tego przykładem jest niewątpliwie Mohammed Issaka z Ghany.

Mężczyzna ponad 2 lata temu trafił do szpitala w zaawansowanym stadium choroby. Pod jego lewym okiem utworzył się ogromny guz, który należało usunąć. Choć udało się uratować jego życie i wyciąć niebezpieczną zmianę, w wyniku operacji praktycznie stracił połowę twarzy.

Rekonstrukcja twarzoczaszki jest skomplikowanym i kosztownym zabiegiem, więc Mohammed nie mógł liczyć na pomoc państwowej służby zdrowia. Rodzina i przyjaciele starali się zebrać niezbędne środki, ale to zadanie po prostu ich przerosło. Na szczęście mężczyzną zainteresowała się firma medyczna Global Health Resource.

To wyjątkowo skuteczni ludzie. Chwilę po poznaniu jego historii i zaprezentowaniu jej bogatym sponsorom udało się pozyskać fundusze na operację. Opłacono już podróż Mohammeda oraz leczenie w specjalistycznej klinice w Indiach.

Wciąż zbierane są dodatkowe fundusze na zabezpieczenie finansowe jego rodziny oraz dodatkowe pieniądze na utrzymanie Mohammeda, który spędzi w Indiach 4-6 tygodni. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie mógł chodzić z podniesioną głową, bez opatrunku zakrywającego ogromną dziurę w twarzy.

Więcej podobnych newsów znajdziesz na Hanter.pl.

Zobacz także:

PRZYPADKOWY SEKS? Kobiety nie mają z niego żadnej przyjemności!

Wcale nie chodzi o strach przed złą opinią…

Przełom w antykoncepcji! Wymyślono MĘSKIE PIGUŁKI ANTYKONCEPCYJNE

Mężczyźni twierdzą, że nie będą ich przyjmować, bo… to niemęskie.

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Karol (Ocena: 5) 26.04.2018 13:26
Zwlekałem z pójściem do lekarza dość długo, myślałem, ze to co narosło na powiece to jakaś niegroźna zmiana. Okazało sie ze to rak. Musialem przejsc operacje i dlugie leczenie. istaniala mozliwosc ze moja twarz nigdy nie bedzie juz taka sama. Na szczeście trafilem do kliniki Profeelmed, atam zajal sie mną dr. Kęcik. Dzieki niemu żyję, mam normalna powieke i nie strasze ludzi na ulicy. trzeba sie badac!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2011 14:21
prawda, przejmujemy sie pryszczem na twarzy, a co mowiac jak sie nie ma pol twarzy..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2011 19:14
łooo staryy ;dd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2011 22:47
Co za ludzie piszą te artykuły... "skuteczni ludzie" Aż strach to czytać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2011 20:39
;(( a ludzie sie przejmuja jak im jakis pryszcz wyjdzie:(((
odpowiedz

Polecane dla Ciebie