Oto 12-letni geniusz: Ten chłopiec wstrząsnął całym naukowym światem! (Już jest studentem)

Podobno chłopiec jest już bardzo bliski obalenia teorii względności Alberta Einsteina.
Oto 12-letni geniusz: Ten chłopiec wstrząsnął całym naukowym światem! (Już jest studentem)
08.04.2011

Jacob Barnett, 12-letni chłopiec pochodzący z Indianapolis to przykład niezwykłego dziecięcego geniuszu. chłopiec, dzięki swojej rozległej wiedzy daleko wyprzedza nie tylko swoich rówieśników, lecz także niejednego naukowca!

Dziecko poddane zostało licznym testom na inteligencję. Wszystkie badania wskazują jednoznacznie – Jacob jest prawdziwym geniuszem. Współczynnik jego IQ znajduje się na poziomie 170, co świadczy o tym, że swoją inteligencją może on przewyższać nawet samego Alberta Einsteina.

chłopiec już od najmłodszych lat był zupełnie inny niż jego rówieśnicy. Dziecko cierpiało na łagodną postać syndromu Aspergera. Ta specyficzna odmiana autyzmu sprawiła, że w pewnym momencie przestał on zupełnie komunikować się z otoczeniem. Na szczęście, chłopca szybko poddano odpowiedniej terapii, która znacznie złagodziła niepokojące objawy.

Rodzice, którzy bardzo dokładnie przyglądali się rozwojowi swojego dziecka, szybko zauważyli, że przejawia on dosyć niezwykłe zainteresowania. chłopiec najbardziej pasjonował się matematyką, fizyką i astronomią. Dziecko całe dnie spędzało na zgłębianiu książek poświęconych zagadnieniom kosmologicznym.

Kiedy Jacob zaczął uczęszczać do szkoły, szybko okazało się, że całą wiedzę, którą poznają jego rówieśnicy on zgłębił już bardzo dawno. chłopiec w ciągu paru tygodni opanował algebrę, geometrię, trygonometrię, rachunek różniczkowy i całkowy i zdał wszystkie egzaminy. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom, w wieku 12 lat został studentem.

 

Jacob Barnett

Okazało się jednak, że dziecka również na poziomie akademickim niewiele może zaskoczyć. Władze uczelni zastanawiają się nawet, czy chłopiec nadal powinien realizować się jako student. Niektórzy wykładowcy proponują nawet, aby zatrudnić go jako pracownika naukowego.

Dziecko całkowicie pochłonięte równaniami matematycznymi poczyna sobie w świecie naukowym coraz śmielej. Ostatnio stwierdził nawet, że jest w stanie obalić teorię względności Alberta Einsteina. Co ciekawe, chłopiec zapowiada również, że już niedługo przedstawi światu argumenty, które mogą obalić teorię Wielkiego Wybuchu!

Przykłady genialnych dzieci często wzbudzają mieszane uczucia. Z jednej strony jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich talentu, z drugiej strony jednak wydaje nam się to nieco dziwne i wręcz niepokojące. Czy takie niezwykłe zdolności nie są przypadkiem wyrazem pewnych zaburzeń psychicznych i uszkodzeń mózgu?

Karina Hefner

Zobacz także:

Straszny rodzinny sekret: 52-letnia kobieta dowiedziała się, że jej rodzice są rodzeństwem!

Decyzję o wyjawieniu całemu światu swojego wstydliwego pochodzenia kobieta podjęła po tym, jak usłyszała w mediach o rodzeństwie, które planuje mieć wspólne dziecko i wcale się tego nie wstydzi!

To nie lalka, to ŻYWE DZIECKO! Eden Wood ma 6 lat, a jest gwiazdą wyborów miss!

Wśród uczestniczek amerykańskich konkursów piękności nie ma większej gwiazdy. Jej kariera już kosztowała rodziców prawie pół miliona złotych, ale inwestują dalej!

Komentarze (65)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2011 20:34
a ja wole byc zwyklym szczesliwym soba;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2011 13:18
podziwiam go taki młody a już tyle wie:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2011 18:38
Młody mnie powalił... Całki i różniczki.... Ja za to nie zamierzam się zabierać, choć zamierzam zostać geodetą lub inżynierem środowiska. Szacun dla niego! Też chcę mieć taki zapał. Sama znam jednego autystyka, który wiedzę z przedmiotów ścisłych w I gim. miał opanowaną na poziomie klasy III szkoły średniej. Mam nadzieję, że jeśli będę miała chore dziecko (nie daj fortuno!) będzie przejawiać "niezdrowe" zainteresowanie przedmiotami ścisłymi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.04.2011 11:34
ożeń się ze mna!!:P i rób mi zadania z matematyki, chemii i fizyki ;d hehe
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.04.2011 17:56
gratulacje dla rodziców takiego dziecka, serio...sama chciałabym mieć tyle zapału w sobie co on, żeby sie uczyć..bo jak narzie jest na odwrót;( cóż...droga sławy i wielkich pieniędzy jest otwarta dla tego chłopaka otworem. da sobie radę..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo