Ma 18 lat, waży 34 kg, je kromkę chleba dziennie! Ollie Roche walczy z anoreksją, inaczej umrze!

Ollie po raz pierwszy przeszedł na dietę w wieku 15 lat. Dzisiaj ma 180 cm wzrostu i waży tyle co 9-latek!
Ma 18 lat, waży 34 kg, je kromkę chleba dziennie! Ollie Roche walczy z anoreksją, inaczej umrze!
25.03.2011

Ollie Roche z brytyjskiego Plymouth nigdy nie borykał się z nadwagą. Ma z natury bardzo szczupłą budowę ciała i od dzieciństwa mógł jeść to na, co miał ochotę, ale nie tył. - Zawsze lubiłem gotować. W każde święta Bożego Narodzenia wertuję książki kucharskie i przyrządzam coś pysznego dla najbliższych. Nie lubię jednak sam jeść - opowiada 18-letni dziś chłopak.

Trzy lata temu Ollie przeszedł na drastyczną dietę. Jak sam tłumaczy, był szykanowany w nowej szkole i źle czuł się w swoim ciele. - Nawet nie zauważyłem, kiedy zacząłem się odchudzać. Na początku opuszczałem niektóre posiłki, a z czasem ograniczyłem jedzenie do jednej małej porcji dziennie - wspomina.

ollie roche

W listopadzie ubiegłego roku Ollie trafił do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali u niego drastyczny spadek ciśnienia, niebezpieczną utratę mięśni oraz zaburzenia pracy serca. - Moje ciało było tak niedożywione, że zaczęło zjadać własne organy. Usłyszałem, że mogę umrzeć - wspomina 18-latek - Byłem zaskoczony. Nie wiedziałem, że robię sobie taką krzywdę.

Równie przerażona wynikami badań była matka Olliego, która postanowiła zrobić wszystko, aby uratować syna. Deeby zaangażowała się w akcję społeczną na rzecz walki z anoreksją. - Chcę, żeby ludzie wiedzieli, jak wielkim zagrożeniem jest ta choroba. To nie tylko wyświechtany slogan - wyjaśnia.

ollie roche

Po kilku miesiącach rygorystycznej diety, Ollie przestał odczuwać głód i żywił się jedynie kromką chleba dziennie. Jego przyjaciele zrozumieli, że dzieje się z nim coś złego, gdy kolejny raz z rzędu nic nie zamówił podczas sobotniego spotkania w McDonald's. - Niektórzy z moich znajomych żartowali nawet, że mam anoreksję. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, jak blisko prawdy byli - wyznał Ollie w jednym z wywiadów.

Również mama nastolatka nie od razu zaobserwowała zaburzenia odżywiania u syna. Ollie chował się pod workowatymi ubraniami i na co dzień trudno było dostrzec, jak bardzo jest chudy. 48-letnia Debbie zaniepokoiła się dopiero po roku odchudzania nastolatka, przy okazji rodzinnej wycieczki do Yorkshire. Podczas 8-godzinnej podróży samochodem Ollie nic nie zjadł i z obrzydzeniem patrzył na resztę rodziny, która objadała się słodyczami.

ollie roche

Mama Olliego wie, że leczenie zaburzeń odżywiania u nastolatków wymaga czasu, silnej woli i wsparcia najbliższych. Aktualnie Ollie przebywa w domu i pod czujnym okiem rodziny na nowo uczy się racjonalnego odżywiania. Wcześniej był leczony w szpitalu, gdzie karmiono go specjalnymi koktajlami witaminowymi, a dietetycy ułożyli zdrowy jadłospis dostosowany do potrzeb jego wycieńczonego dietą organizmu.

Każdy dzień upływa Olliemu pod znakiem walki z własnymi słabościami. Chłopak nie potrafi porzucić nawyku liczenia kalorii, odzwyczaił się też od jedzenia mięsa i nabiału. Jak jednak podkreślają lekarze najważniejsze jest to, że nastolatek zaczął jeść trzy posiłki dziennie. - Muszę o siebie dbać, inaczej nie będę mógł prowadzić normalnego życia i studiować mojej pasji, projektowania mody - przyznał Ollie.

Jednocześnie nastolatek jest zaniepokojony trendami, jakie rządzą w świecie mody i nieustannym dyktatem rozmiaru 0. - Nigdy nie będę zatrudniał superchudych modelek - deklaruje Ollie - Wiem, jak niebezpieczna potrafi być anoreksja i jak bardzo potrafi kontrolować twoje ciało. Ja do dzisiaj borykam się ze strasznymi skutkami tej choroby - mam brzydką skórę, rzadkie włosy i rozdwojone paznokcie. Anoreksja ograniczyła również moje kontakty towarzyskie. Jestem biseksualny, ale na razie nie będę się z nikim wiązał, bo nie chcę narażać mojego partnera na okropności, jakie wiążą się z anoreksją. Poza tym ta choroba zabrała mi nie tylko zdrowie, ale również libido.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

MAJ 2013: Ogólnoświatowy kataklizm może doprowadzić do końca świata!

Spowoduje go wyjątkowo groźny słoneczny „efekt Carringtona”. 

2-letnia Wiktoria została zakatowana na śmierć przez WŁASNEGO OJCA! Morderca bił ją REGULARNIE przez rok, aż zabił!

Okrutnemu ojcu grozi kara TYLKO 12 lat pozbawienia wolności. Gdzie jest sprawiedliwość?!

 

Polecane wideo

Komentarze (129)

Ocena: 5 / 5
mario11 (Ocena: 5) 15.03.2017 20:01
co za cwel jebany .....islamiści go wyleczą
odpowiedz
Bosozoku (Ocena: 5) 15.04.2016 20:10
Bardzo przystojny chłopak. Jakbym mogła to bym mu oddała kilogramy od siebie. 53 kilo pozdrawia! Trzymaj się Ollie!
odpowiedz
stw (Ocena: 5) 19.03.2014 01:50
ja przy 173 cm. ważę 91... i jak dla mnie to jeszcze za mało
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 25.12.2013 16:27
Szkoda mi cię bo jesteś bardzo piękny. Ollie lecz się bo na prawdę jesteś śliczny. Powodzenia! :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.06.2013 22:20
Kochanie jeżeli chcesz sprubować życia to spróbuj jeść 2 kromki dziennie a i tak będzie za mało dziennej dawki jedzienia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie