Carole Gildart: Kobieta zmarła po operacyjnym zmniejszeniu żołądka! Lekarze pozostawili w jej jelitach 4 otwory!

Ważąca 127 kilogramów kobieta poddała się zabiegowi, ponieważ chciała być w formie i częściej bawić się z wnukami.
Carole Gildart: Kobieta zmarła po operacyjnym zmniejszeniu żołądka! Lekarze pozostawili w jej jelitach 4 otwory!
13.03.2011

58-letnia Carole Gildart z Wielkiej Brytanii w dniu operacji zmniejszenia żołądka ważyła 127 kilogramów. Mimo że lekarze z prywatnego szpitala w Southampton, gdzie przeprowadzono zabieg, zapewniali ją i jej rodzinę, że operacja przebiegła zgodnie z planem, nie dało się ukryć, że coś poszło nie tak. - Wiedzieliśmy, że coś jest z mamą nie w porządku już w momencie, kiedy wybudziła się po operacji – opowiada starszy syn kobiety, Brett Sampson. – Lekarze przez trzy dni uspokajali nas jednak, że wszystko jest OK. W niedzielę wypisali mamę do domu. Przez trzy dni bardzo się martwiliśmy jej złą kondycją i byliśmy w ciągłym kontakcie z jej lekarzem rodzinnym, który wcześniej skierował ją na by-pass.

Stan kobiety pogarszał się jednak z godziny na godzinę, więc synowie zawieźli ją do szpitala w Newport. Tamtejsi chirurdzy odkryli 4 otwory w jelicie Carole i zszyli je – jednak było już za późno – Gildart zmarła następnego dnia.

- Mama była osobą pełną życia – wspomina Brett. - Kiedy przyszły na świat jej wnuki, postanowiła, że musi schudnąć. Zdecydowała się na zabieg za 10 000 funtów, bo chciała być w formie, żeby móc się z nimi bawić. Niestety to nie będzie już jej dane. Na jej pogrzeb przyszło około 400 osób. Ludzie ją kochali, zawsze miała dla każdego dobre słowo, była niesamowita.

Rodzina Carole wniosła do sądu oskarżenie przeciwko szpitalowi w Southampton. Tymczasem na stronie placówki można przeczytać: „Jeśli myślisz o bezpiecznym i efektywnym zabiegu zmniejszenia żołądka, który pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy – przyjdź do nas. Nasi lekarze to profesjonaliści, którzy zaopiekują się tobą nie tylko podczas operacji, ale także po niej. Zaufało nam już tysiące pacjentów, zaufaj i Ty”.

- To całkowita bzdura. Po operacji nikt nie przejmował się stanem mojej mamy, nie mogliśmy liczyć na żadną pomoc lekarzy z tego szpitala - komentuje reklamę placówki Brett i dodaje: –To niewiarygodne, że coś, co miało mamie pomóc, obróciło się w taką tragedię…

Maja Zielińska

Zobacz także:

"Adopotowałam 2-óch chłopców, dziś są przestępcami!" - smutna historia Marlene, której dzieci wdały się w biologicznych rodziców

Poznaj wzruszającą historię małżeństwa, które przekonało się, jak ryzykowne było adoptowanie dzieci pochodzących z rodziny patologicznej.

Urodziła dziecko jak miała 12 lat! Dzisiaj ma 23 i jest babcią! JAK TO MOŻLIWE?

Niedaleko pada jabłko od jabłoni… Ta historia udowadnia, że dzieci bardzo często biorą przykład z rodziców. Niestety, nie zawsze z pozytywnym skutkiem.

 

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.08.2012 02:15
Tu nie chodzi o to czy zrzuciłaby kilogramy na diecie. Nie chodzi o to ile ważyła. Chodzi o to jak zachowali się lekarze po operacji. Kobieta zapłaciła, bo chciała coś ze sobą zrobić. Owszem, każda operacja niesie ryzyko ale nie oszukujmy się - gdyby dała w łapę lekarze lataliby nad nią jak opętani. Wiem, bo od zawsze choruję na astmę i alergię i dopiero jak zaczęłam leczyć się prywatnie pojawiły się efekty. Nie wspomnę już o tym jak kiedyś złamałam rękę i jak byłam traktowana ja, kiedy moi rodzice zapłacili za leczenie (miałam wtedy 12 lat) a jak moja koleżanka z którą się zaprzyjaźniłam w sali obok. Zgroza. Osobiście moim zdaniem, 127kg to nie jest jakaś straszna tragedia porównując, że zazwyczaj takie operacje robi się osobom powyżej 200kg. Moim zdaniem wagę tej kobiety dałoby się zrzucić dietą i ćwiczeniami. Szkoda, że wybrała taką metodę. Zmniejszenie żołądka to dla mnie trochę bezsens, ponieważ tak naprawdę nie uczy zdrowego odżywiania. Człowiek chudnie, znowu zaczyna więcej jeść, żołądek rozciąga się, waga rośnie i powstaje błędne koło...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.06.2012 02:21
jednej grubej zapsionej krowy mniej. gdy by tak nie zarzła to by nie zdechła bo nie trzeba by było robic zabiegu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2011 14:54
Sama sobie baba zawiniła.Po co było tyle jeść.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2011 20:33
nie da rady?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2011 10:58
TAKIE CZASY... dzisiaj jak nie dasz koperty dla konowała to możesz zapomnieć o opiece, o wolnej sali i o godnym traktowaniu. Mojej koleżanki kuzynka rodziła w szpitalu na Podlasiu. Przed porodem miała silne skurcze i w szpitalu usłyszała od pielęgniarzycy która opryskliwie warknęła "MUSI BOLEĆ!". Okazało się też że nie ma wolnej sali. Dziewczyna cierpiała z bólu ale nikogo to nie obchodziło. W końcu z całych tych nerwów dziewczyna chwyciła pielęgniarkę za kołnierz i powiedziała żeby w końcu coś z nią zrobili bo ona ledwo już wytrzymuje z bólu. A pielęgniara wtedy powiedziała do męża rodzącej ze złością: "NIECH JUŻ PAN W KOŃCU PÓJDZIE Z KOPERTĄ DO ORDYNATORA!". Szkoda że on tego nie nagrał, bo w sądzie szpital miałby przes*ane. Już ordynator byłby w pierdlu i stracił prawo do wykonywania zawodu. Mąż tej dziewczyny poplakał się że żona tak cierpi i zadzwonił do brata żeby ten kupił kilka kaw, bombonierek i wziął kopertę. Kawusia i czekoladki mąż zaniósł dla pielęgniarzyc, a ordynator dostał kase. I co? I nagle jak w raju!!! Ordynator powiedział że akurat sala się zwolniła, pielęgniarki latały nad rodzącą jak na sraczką i pytały co minutę czy zechce się wody napić, czy jej wygodnie, czy dobrze się czuje. I co powiecie? Bo ja jedno: PRECZ Z KONOWAŁAMI!!!! łapówkarze, łapiduchy i tępaki!!!!! bez koperty pacjent umiera, a jak jest kasa to przeżyje. Tyle w tym temacie. Bardzo szkoda, że mąż dziewczyny nie miał dyktafonu lub małej kamerki!! wtedy to by poszedł do telewizji i gazety i by sprawa była na całą Polskę nagłośniona. I to byłaby nauczka dla konowałów że mają leczyć człowieka GODNIE i NIE CZEKAĆ NA ŁAPÓWY!!! kazdy konował bałby się źle traktować człowieka i bałby się żadać łapówy bo nigdy by nie wiedział czy akurat nie jest nagrywany.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie