3-letni Chase Britton nie posiada części mózgu, a mimo to normalnie funkcjonuje! NIEWIARYGODNE!

Niezwykły przypadek chłopca zadziwił cały medyczny świat!
3-letni Chase Britton nie posiada części mózgu, a mimo to normalnie funkcjonuje! NIEWIARYGODNE!
28.02.2011

Okazuje się, że funkcjonowanie ludzkiego organizmu wcale nie jest nam tak do końca znane. Naukowcy wciąż napotykają się bowiem na nowe niezwykłe zagadki i tajemnice naszego istnienia. I tak na przykład ostatnio światem naukowym wstrząsnął przypadek 3-latka, który z medycznego punktu widzenia nie powinien być w stanie normalnie żyć!

Badania lekarzy dowiodły, że chłopiec wcale nie posiada móżdżku, czyli elementu mózgowia, który odpowiada za koordynację ruchów, utrzymywanie równowagi czy wyrażanie emocji. Co więcej, wynik rezonansu magnetycznego wykazał, że dziecko pozbawione jest również części pnia mózgu, która kontroluje tak podstawowe funkcje, jak sen czy oddychanie.

Według praw medycyny człowiek, który nie posiada dwóch kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego elementów, powinien znajdować się w stanie wegetatywnym. 3-letni Chase Britton zachowuje się jednak zupełnie inaczej. Młody Amerykanin jest pełen życia. Uczy się chodzić, mówić, bawić z rówieśnikami. Oczywiście jego postępy przebiegają nieco wolniej niż u innych dzieci w tym samym wieku, jednak i tak lekarze nie mogą nadziwić się temu niezwykłemu przypadkowi.

Co ciekawe, badania wykonywane jeszcze w czasie, gdy chłopiec znajdował się w łonie matki wykazały, że dziecko na pewnym etapie rozwoju płodu posiadało móżdżek. Co się jednak później z nim stało? Nikt z lekarzy nie potrafi odpowiedzieć. Wszyscy specjaliści stoją przed wielkim dylematem.

W obliczu tak niezwykłego zjawiska niektórzy naukowcy zastanawiają się nawet, czy nie przydałoby się od nowa napisać wszystkich podręczników do medycyny!

Karina Hefner

Zobacz także:

Grupy krwi a zdrowie: Znasz swoją? Sprawdź, na jakie choroby możesz być narażona w przyszłości!

Za pomocą grupy krwi można łatwo określić ryzyko wystąpienia raka, choroby wrzodowej czy też bezpłodności.

Jak sen wpływa na wygląd? WYNIKI EKSPERYMENTU

O tym, że sen może działać upiększająco na wygląd człowieka, mówiło się od pokoleń. Po raz pierwszy jednak badacze potwierdzili to naukowo!

Polecane wideo

Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2011 20:32
Patrząc na filmie na wzorzec chodu i zachowanie tego dziecka mogę powiedzieć jedno - nie rozwija się prawidłowo! Nie wiem dlaczego tak głośno o nim ale na pewno nie jest jedynym dzieckiem z takimi problemami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2011 17:55
to smutne ale śmiesznie to zabrzmiało.... nie ma części mózgu. Czasem z żartach dzieci w szkole przezywają się : Nie masz mózgu czy jak?! niezła historia.Nie wydaje mi się żeby on długo żył i normalnie funkcjonował..... wątpię w to. Niezła jazda heh heh;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2011 10:31
Świadomość to nie mózg. Mózg jest kwantowym odbiornikiem duchowej świadomości. Teoria dualizmu interakcyjnego John Carew Eccles'a, oraz kwantowa teoria świadomości Orch-OR Rogera Penrose i Stuarta Hameroffa - są prawdziwe. Neuronalna transmisja synaptyczna w mózgu - nie tworzy świadomości ani naszych myśli. Przeczytajcie i poznajcie prawdę: radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.html lub wpiszcie w wyszukiwarkę: świadomość to nie mózg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2011 22:25
zadziwiaja mnie takie mozliwosci o ktorych czlowiek nie jest swiadomy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2011 20:16
co w tym niesamowitego? z takimi ludźmi stykam się na codzień...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie