Kupię HIV, sprzedam HIV

03 Grudnia 2008

Prowokacja dziennikarska ujawniła, jak wielka jest skala zjawiska handlu śmiercionośnym wirusem, o którym pisaliśmy w lipcu.

Kupię HIV, sprzedam HIV

O modzie na zarażanie się HIVpisaliśmy w lipcu, jednak skalę tego problemu w Polsce pokazała dopiero prowokacja przeprowadzona przez dziennikarkę „Interwencji" Polsatu.

Irmina Brachacz zamieściła w Internecie ogłoszenie, w którym anonsowała się jako nosicielka gotowa za dwieście złotych zarazić HIV. Zgłosiło się trzydzieści osób, chętnych, by zarazić się wirusem. Wśród nich była między innymi 23-letnia Natalia, która pochwaliła się, że ma za sobą kilka nieudanych prób zarażenia.

Jeden z internautów motywował chęć bycia pozytywnym, jako sposób na uczynienie bezwartościowego życia lepszym. Ludzie czują, że dzięki HIV stają się wyjątkowi, wyróżniają się z tłumu.

Taki rodzaj autodestrukcyjnego zachowania jest, według Zbigniewa Nęckiego, psychologa z UJ, odpowiedzią niektórych ludzi na upadek wartości:

„To rodzaj zbiorowego samobójstwa, na które decydują się Ludzie z tendencjami masochistycznymi, żyjący w świecie bez wartości. Dla normalnych ludzi taka postawa jest niezrozumiała".

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (99)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-08 16:46:00

to są totalni EGOISCI ; [ ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-17 13:29:00

Czy to aż tak was dziwi? Czasem zycie staje się tak nie do zniesienia że nie ma na to rady. Stracony sens można odzyskać nadając swemu zyciu wartość. Mając HIV łatwo można je stracić wtedy zaczyna się dostrzegać wartość życia. To jest takie coś że nie chcesz się zabijać ale poznać smak śmierci by móc naprawdę docenić pełnię życia... Ci co wiedzą co to depresja mogą to zrozumieć...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-04 21:49:03

no właśnie to przechodzę...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-17 02:07:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Gość 2008-12-05 13:42 A wy tylko krytykujecie. Zrozumcie, ze nie wszyscy sobie z tym życiem dają radę, nie wszystko się im układa, mają problemy. A to jest sposób na skrócenie tego. Przecież to jest lepsze niż samobójstwa, w ten sposób można psychicznie przygotować do naszej chcianej, nieuniknionej śmierci. Czy nikomu z was nie przyszło kiedyś na myśl żeby skończyć z życiem, tylko zabrakło wam odwagi, albo baliście się o reakcje bliskich? Spróbujcie to zrozumieć, a nie tylko krytykujecie ludzi, którzy są mądrzejsi niż wam się wydaje. Bo wbrew pozorom myślą nie tylko o sobie, jak samobójcy ale i o rodzinie. Co ty gaasz za gflupoty... kto , kto"mysli" chce sie zarazic HIV?? [/quote] myślą o rodzinie ? :| [/quote] Dokładnie, głupszego tekstu to jeszcze nie słyszałam. Lecz się na nogi. Na głowę za późno.[/quote] chyba raczej nie czytałaś,ciemnoto....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-16 22:28:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Gość 2008-12-05 13:42 A wy tylko krytykujecie. Zrozumcie, ze nie wszyscy sobie z tym życiem dają radę, nie wszystko się im układa, mają problemy. A to jest sposób na skrócenie tego. Przecież to jest lepsze niż samobójstwa, w ten sposób można psychicznie przygotować do naszej chcianej, nieuniknionej śmierci. Czy nikomu z was nie przyszło kiedyś na myśl żeby skończyć z życiem, tylko zabrakło wam odwagi, albo baliście się o reakcje bliskich? Spróbujcie to zrozumieć, a nie tylko krytykujecie ludzi, którzy są mądrzejsi niż wam się wydaje. Bo wbrew pozorom myślą nie tylko o sobie, jak samobójcy ale i o rodzinie. Co ty gaasz za gflupoty... kto , kto"mysli" chce sie zarazic HIV?? [/quote] myślą o rodzinie ? :| [/quote] Dokładnie, głupszego tekstu to jeszcze nie słyszałam. Lecz się na nogi. Na głowę za późno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-16 21:00:00

co za ludzie chca miec i zarazac innych takich powino sie izolowac od społeczeństwa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-16 16:17:00

już lepiej się zastrzelić...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-18 19:03:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Gość 2008-12-05 13:42 A wy tylko krytykujecie. Zrozumcie, ze nie wszyscy sobie z tym życiem dają radę, nie wszystko się im układa, mają problemy. A to jest sposób na skrócenie tego. Przecież to jest lepsze niż samobójstwa, w ten sposób można psychicznie przygotować do naszej chcianej, nieuniknionej śmierci. Czy nikomu z was nie przyszło kiedyś na myśl żeby skończyć z życiem, tylko zabrakło wam odwagi, albo baliście się o reakcje bliskich? Spróbujcie to zrozumieć, a nie tylko krytykujecie ludzi, którzy są mądrzejsi niż wam się wydaje. Bo wbrew pozorom myślą nie tylko o sobie, jak samobójcy ale i o rodzinie. Co ty gaasz za gflupoty... kto , kto"mysli" chce sie zarazic HIV?? [/quote] myślą o rodzinie ? :| [/quote] [quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Gość 2008-12-05 13:42 A wy tylko krytykujecie. Zrozumcie, ze nie wszyscy sobie z tym życiem dają radę, nie wszystko się im układa, mają problemy. A to jest sposób na skrócenie tego. Przecież to jest lepsze niż samobójstwa, w ten sposób można psychicznie przygotować do naszej chcianej, nieuniknionej śmierci. Czy nikomu z was nie przyszło kiedyś na myśl żeby skończyć z życiem, tylko zabrakło wam odwagi, albo baliście się o reakcje bliskich? Spróbujcie to zrozumieć, a nie tylko krytykujecie ludzi, którzy są mądrzejsi niż wam się wydaje. Bo wbrew pozorom myślą nie tylko o sobie, jak samobójcy ale i o rodzinie. Co ty gaasz za gflupoty... kto , kto"mysli" chce sie zarazic HIV?? [/quote] myślą o rodzinie ? :| [/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-18 19:02:00

[quote="Gosc"]Gość 2008-12-05 13:42 A wy tylko krytykujecie. Zrozumcie, ze nie wszyscy sobie z tym życiem dają radę, nie wszystko się im układa, mają problemy. A to jest sposób na skrócenie tego. Przecież to jest lepsze niż samobójstwa, w ten sposób można psychicznie przygotować do naszej chcianej, nieuniknionej śmierci. Czy nikomu z was nie przyszło kiedyś na myśl żeby skończyć z życiem, tylko zabrakło wam odwagi, albo baliście się o reakcje bliskich? Spróbujcie to zrozumieć, a nie tylko krytykujecie ludzi, którzy są mądrzejsi niż wam się wydaje. Bo wbrew pozorom myślą nie tylko o sobie, jak samobójcy ale i o rodzinie. Co ty gaasz za gflupoty... kto , kto"mysli" chce sie zarazic HIV?? [/quote] myślą o rodzinie ? :|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-09 20:24:00

pojebani

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-02 19:57:00

Cieszcie się życiem bo ja już swoje przez ten wirus przegrałem. Jak będziecie czuc, że powoli umieracie i dostawicie wszystkich swoich bliskich zmienicie wszyscy zdanie, ale będzie już na to zapóźno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz