Ksiądz zepsuł dzieciom święta!

25 Grudnia 2008

"Powiedziałem dzieciom, że święty Mikołaj to bajka i nie ma nic wspólnego z chrześcijańskim Bożym Narodzeniem".

Ksiądz zepsuł dzieciom święta!

Dzieci z Novary na północy Włoch w jednej chwili utraciły chęć czekania na prezenty. Ksiądz podczas mszy poinformował je, że nie istnieje uwielbiany przez nie Święty Mikołaj ani czarownica Betana, która daje prezenty w Święta Trzech Króli.

Jak poinformował miejscowy dwutygodnik, rodzice Dzieci, które usłyszały brutalną prawdę, mają pretensje o popsucie świąt ich pociechom.

Ksiądz jest niesamowicie uparty i powiedział, że swoją wypowiedź powtórzyłby ponownie.

"Powtórzę to jeszcze raz. Nie było moim zamiarem zranić kogokolwiek, ale ważne jest, by nauczyć się odróżnić rzeczywistość rodzącego się Jezusa od opowieści o świętym Mikołaju, bajki takiej samej, jak ta o Kopciuszku i Królewnie Śnieżce".

Duchowny najwidoczniej zapomniał, jak sam był dzieckiem i że brutalną prawdę o Mikołaju oraz pochodzeniu prezentów najlepiej odkrywa się samemu.

(Wszystkie tłumaczenia: Onet.pl)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (230)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 17:48:42

Sama się kólnij w oko. Dzieci mają prawo dowiedzieć się prawdy w swoim czasie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 11:15:51

No sorry, prawda w oczy kole. Święty Mikołaj jakiego dziś znamy to wymysł Coca-Coli, a nie Kościoła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 18:52:58

Dobrze powiedział :X Mówicie, że kościół chce podporządkować wszystkich od najmłodszych lat, a to samo z wami robią media..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-28 15:59:27

ten ksiądz to debil... zapomniał że był dzieckiem i chce żeby dzieci były podporządkowane kościołowi od najmłodszych lat. Jakichś paranoik z niego. ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-26 00:46:00

Ksiądz, a świętych nie zna. Wstyd. Co za niedouk! Żadną nowością jest fakt, że święty Mikołaj (już sama nazwa 'święty' o czymś świadczy) żył kiedyś w dzisiejszej Turcji i rozdawał biednym prezenty. Na pamiątkę jego poczynań tradycja rozdawania prezentów przetrwała do dziś. Są przecież nawet kościoły katolickie pod jego wezwaniem. Ten ksiądz powinien cofnąć się do seminarium. Niech się douczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-09 17:04:00

bo wszyscy ksieza to debile gnoje i tumany

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-29 12:17:00

co za debil z tego ksiedza....zero inteligencji...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-25 19:50:00

Żaaal. Przecież radością dzieci jest czekanie na świętego Mikołaja. Gdyby nie to, święta nie byłyby świętami. Wierzę w Boga i wiem, że wtedy Bóg się rodzi i tak dalej ale ja dojrzałam już do tego dawno żeby nie wierzyć w Mikołaja. Ale jak wytłumaczyć małym dzieciom że święta to tylko Narodzenie Chrystusa? Małe dzieci mogą tego nie zrozumieć. Dla nich istotą świąt jest właśnie święty Mikołaj. I to że przynosi im prezenty właśnie w ten wyjątkowy dzień. A to że ten ksiądz zepsuł im wiarę w Mikołaja i radość było chamstwem. Chyba sam nie pamiętaj jak był dzieckiem i wierzył w św.Mikołaja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-16 20:45:00

[quote][b]Gosc[/b] zbyteczny jest ten artykuł. Istotą Świąt Bożego Narodzenia jest Jezus Chrystus, który rodzi się na nowo by zbawić Świat. Prezenty powinny być drugorzędną sprawą. Boże Narodzenie - Święto Chrześcijan, nie ateistow.[/quote] Żal.pl jakaś maniaczka religijna to pisała, zero myślenia, zwykła owieczka, co wmówili w dzieciństwie w to wierzy. Smutne. A do tego ten podział - ateiści i wierzący. A co święta nie są dla każdego? Dla mnie to tylko miła tradycja - choinka, specjalna kolacja, prezenty, radość ze wspólnie spędzonych chwil. Nie łącze tego z bogiem. I mam prawo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-16 20:38:00

[quote="Gosc"]i mial swieta racje ten ksiadz! ludzie nie dostrzegaja na czym tak na prawde polegaja te swieta[/quote] i chrzanić ich znaczenie :/ każdy ma prawo obchodzić je tak jak uważa to za stosowne i wychowywać dzieci również. A tu z buciarami ci w życie taki księżul wchodzi. Po co do kościoła chodzić?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz