DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Czy spotykać się z facetem, w którym jest zakochana moja przyjaciółka?

Daria od kilku lat podkochuje się w Patryku. On jednak obdarzył uczuciem Edytę, jej najlepszą przyjaciółkę. Czy Edyta powinna kontynuować tę znajomość?
DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Czy spotykać się z facetem, w którym jest zakochana moja przyjaciółka?
11.02.2011

Drogie Czytelniczki,

Zwracam się do Was z problemem miłosno-etycznym… Dylematem…

Mam przyjaciółkę, jeszcze z liceum. Kilka razy się posprzeczałyśmy, wiecie jak to jest, ale ogólnie nasze racje są bez zarzutu. Aż do teraz.

Daria jakiś rok temu zakochała się w Patryku. To naprawdę świetny facet, więc wcale jej się nie dziwiłam. Wiele razy widywaliśmy się na imprezach, bo ten chłopak prowadzi bardzo bujne życie nocne. Chyba się zorientował, co jest grane, ale… nie był zainteresowany. Daria niby twierdziła, że jej już nie zależy, ale ja ją dobrze znam i wiem, że w głębi duszy wciąż o nim myśli…

A teraz zaczęło coś się dziać między mną a nim. Spotkaliśmy się na urodzinach wspólnej znajomej, Darii ze mną nie było, a my tak od słowa do słowa zaczęliśmy się całować. Następnego dnia rano miałam wyrzuty sumienia, ale… wspominałam to bardzo miło.

Patryk do mnie napisał – raz, drugi, trzeci… Całe noce gadaliśmy na czacie na Facebooku, a ja nie mogłam o tym nic powiedzieć Darii, bo wiem, że byłoby jej przykro.

Coraz bardziej mi na nim zależy. Myślę o nim. Chciałabym, żeby to poszło o krok dalej. Ale mam moralny dylemat. Co miałabym powiedzieć mojej przyjaciółce? Nie chcę jej krzywdzić… Nie chcę jej stracić dla chłopaka, którego aż tak dobrze nie znam.

Bardzo serdecznie was proszę o rady. Jak Wy byście postapiły?

Edyta

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl

Zobacz także:

Wasze Listy: „Miałam 52 kochanków i nie żałuję niczego!”

Wasze Listy: „Boję się samotności, więc żyję z chłopakiem, którego nie kocham”

Komentarze (102)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2011 19:18
rzeczą święta jest przyjaźń, nie spotyka się jej codziennie. zastanów się czy aż tak cenna jest dla Ciebie ta znajomość, ze wolisz ja stracić dla wieloletniej przyjaźni, bo nie jesteście tylko kolezankami, to przyjaźń. Ja też mam tak sytuację. Zakochałam się w chłopaku, który kręcił z moją bliską koleżanka, tzn. zblizyłyśmy sie do siebie po tym jak go poznałam. Widziałam jak na nią patrzy, to cholernie bolało. Dałam sobie z nim spokój, tylko ze zdążyłam się zakochać, przecierpiałam to i cierpię do dziś i żałuje, ze jednak nie wykorzystałam okazji. Żałuję teraz bo to była kolezanka nie przyjaciólka i kręciła z nim gdy miała innego chłopak, jak mówiła to był dla niej tylko kolega.(na pewno..)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.02.2011 23:03
hmm, powie Ci tak- mialam podobną sytuację, przez co o malo nie stracilam bardzo dobrej kolezanki,a facet i tak mnie w koncu wykolowal i bardzo skrzywdzil. na szzcescie teraz juz wszystko sobie wyjasnilysmy i jest ok, tylko sie smiejemy, ze przez takiego palanta moglysmy stracic nasza przyjazn..takze odradzam,bo raczej nie warto ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2011 08:52
A weż to nie jest przyjaciółka jak się zakochała w twoim chłopaku, ja na twoim miejscu już bym się nie widywała ani z nią a tym bardziej z nim :* decyzja należy do ciebie zrób jak uważasz..!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2011 18:21
Byłam w takiej sytuacji i uważam ze powinnas kontynuować swoją znajomosc z tym chłopakiem . Jeżeli jest to twoja prawdziwa przyjaciolka nie bedzie ci miala tego za złe . Jeżeli skonczysz z nim bedziesz tego załowała bo sie nie dowiesz co było by dalej a twoja przyjaciolka i tak sie dowie ze kiedys sie spotykaliscie . Jezeli jest dla ciebie wazna to zanim zdecydujesz porozmawiaj z nia na ten temat .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.02.2011 12:21
Taaa.To My w y z w o l o n e kobiety!Smiechu warte
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo