Czy przyznać się chłopakowi do ciąży, którą kiedyś usunęłam?

Martynie w Wigilię oświadczył się chłopak. Kocha go, więc chce być z nim szczera w stu procentach. Czy jednak zawsze opłaca się mówić prawdę?
Czy przyznać się chłopakowi do ciąży, którą kiedyś usunęłam?
31.12.2010

To było naprawdę dawno temu. Byłam nastolatką. Zrobiłam to za namową mamy, która nie wyobrażała sobie bycia czterdziestoletnią babcią. Miałam zaledwie 16 lat i nie żałowałam nigdy tego, co się stało. Teraz też nie żałuję, ale… Mam inny problem.

W styczniu mijającego roku na mojej drodze stanął Wojtek. Nagle poczułam to, o czym wcześniej tylko czytałam. To ten jedyny! I on też to poczuł, bo w wigilię oświadczył mi się po 11 miesiącach znajomości.

Powiedziałam „Tak!” i naprawdę nie mam żadnych wątpliwości. Chcę tego ślubu, ale i chcę być wobec niego szczera w stu procentach. Kiedyś to sobie obiecałam. Żadnych tajemnic przed mężem.

Tylko, czy mówienie o czymś tak kontrowersyjnym osobie, której to nie dotyczy ma w ogóle sens? Czy zawsze prawda jest najlepszym wyjściem?

Boję się, jak on zareaguje. Wiele razy starałam się wybadać, co o tym sądzi. Wiem, że jest przeciwnikiem tak radykalnych rozwiązań. On by poradził adopcję albo przewartościowanie życia. Nawet życia nastolatki.

Nie chcę by zmienił o mnie zdanie. Ale nie chcę też zatajać faktów ze swojej przeszłości.

Czy budowanie związku na niedomówieniu ma sens?

Martyna

Na Wasze Listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl. Jeśli chcesz pomóc Martynie w podjęciu decyzji, napisz list, skomentuj lub oddaj głos w sondzie.

Komentarze (148)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2012 12:10
Witam ! :) Poszukujemy do programu teelwizyjnego wyzwolonych, przebojowych, nowoczesnych kobiet, które nie boją się wypowiedzieć własnego zdania na temat aborcji. Jesteś za czy przeciw ? Usunęłaś i nie żałujesz, ze względu na rożne okoliczności życiowe? Czy może jesteś zdecydowanie przeciwna? Gwarantujemy rekompensatę finansową, za poświęcenie czasu w dniu nagrania i zwrot kosztów podróży  Zadzwoń 793 672 888 bez względu na datę !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2011 22:49
Moja historia jest taka sama...z tym, że ja powiedziałam o tym mężczyźnie z którym się związałam. Bardzo go kocham i chcę z nim związać się na całe życie. Obiecaliśmy sobie nie mieć przed sobą żadnych tajemnic, a ja czułam się okropnie ukrywając to przed nim. Uważam, że jest cudownym mężczyzną i zasługuję na prawdę. Byłam gotowa ponieść wszelkie konsekwencje, bałam się ogromnie,że tego nie zrozumie. Moje obawy nie były słuszne, jego uczucia do mnie nie zmieniły się i nadal chce spędzić ze mną resztę życia, jak sam twierdzi- przeszłość nie stanie nam na drodze. Kochana, to Twoja decyzja ale wiedz, że jeśli chcesz z nim żyć, powinien znać tak istotny fakt z Twego życia. Postaw się w jego sytuacji ....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2011 13:48
nie mow! bylo minelo, jezeli nie dotyczy to jego osoby, to po co chcesz go wtajemniczac w swoja przeszlosc? tym bardziej, ze nie jest to mile wspomnienie.. ja bym nie mowila, to nie jest zatajenie, nie bylo to jego dziecko, wiec nie masz sie czym martwic!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.04.2011 04:44
absolutnie nie mow, to jest twoja wylacznie sprawa, ja tez usunelam ciaze i nie zamierzam nikomu o tym powiedziec, to jest rzecz z ktorej trzeba wyciagnac wnioski, nauke i zaczac zycie od nowa. Jest bardzo male prawdopodobienstwo ze mozesz miec problemy z zajsciem w ciaze. Pamietaj to jest bardzo personalna rzecz, i nigdy nie wiadomo czy ktos tego nie wykorzysta przeciwko tobie po latach zeby cie np upokorzyc.. wiec ja bym sie wstrzymala z decyzja mowienia, jesli wyjdzie na jaw, wytlumaczysz cala sytuacje.. pamietaj to jest bardzo delikatna ipersonalna sprawa ktora mozesz zachowac tylko dla siebie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2011 22:52
Ja bym nie mówiła, to była Twoja decyzja, jeśli nie żalujesz, to nie mów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo