WASZE LISTY: "Moja 24-letnia córka sypia z kim popadnie!"

Zofia uważa, że jej córka prowadzi rozwiązły tryb życia. Zastanawia się, czy dzisiaj tak postępują wszystkie młode kobiety…
WASZE LISTY: "Moja 24-letnia córka sypia z kim popadnie!"
30.11.2010

Szanowna Redakcjo, drogie Czytelniczki,

Zwracam się do Was z moim problemem, bo słyszałam, że zagląda tu wiele młodych kobiet, myślę, że również w  wieku mojej córki, a być może w podobnej sytuacji. Ja nie potrafię zrozumieć, zaakceptować niektórych rzeczy, być może dlatego, że jestem kobietą innego pokolenia. Pokolenia z wartościami i zasadami, których Wam, młodym, brakuje.

Moja córka to bardzo ładna, mądra dziewczyna, na pewno wiele osiągnie. Mimo to, nie potrafię być z niej dumna, bo starałam się ją wychować na porządną kobietę i dobrego człowieka, a ostatnio mam coraz więcej wątpliwości i coraz częściej zadaję sobie pytanie gdzie popełniłam błąd?

Asia po maturze przeprowadziła się do innego miasta na studia. Bardzo ją z mężem wspieraliśmy, ułatwialiśmy jej edukację, żeby wyszła na ludzi, zdobyła wykształcenie. Córa zrobiła magistra, dostała dobrą pracę, ale widzę, że się zatraca. Nie liczy się dla niej tradycja, rodzina, dzieci. Nie chce nawet słyszeć o macierzyństwie czy mężu, mówi, że na razie jej to nie interesuje.

Mnie jednak najbardziej martwi to, że prowadzi taki rozwiązły tryb życia. Kiedy nie słyszę, w każdy weekend impreza, po każdym weekendzie inny chłopak. Nie mówi mi tego wprost, ale matka czuje takie rzeczy. I jeszcze te podróże! Asia co jakiś czas do mnie dzwoni i mówi, że gdzieś jedzie z jakimś nowym chłopakiem. A to Zakopane, a to Mikołajki, a to Londyn… Wiem, że nic w życiu za darmo nie jest, już sobie wyobrażam, jak takie wakacje wyglądają.

życie erotyczne

Oczywiście ona tego nie robi dla pieniędzy, bo dobrze jej się powodzi, my ją z mężem też wspieramy, ale ona po prostu ma taki tryb życia. Tu facet, tam facet, zaraz jeszcze inny. Ja się kiedyś próbowałam doliczyć i nie potrafię. Gdy Asia przyjeżdża na święta czy wolny weekend, to za każdym razem opowiada historię o jakimś innym mężczyźnie. Ja się o córkę martwię, bo wiem, że przecież poezji się dzisiaj na randkach nie czyta!

Kolacje, spotkania, wyjazdy, czy to normalne? Czy tak żyją dzisiejsze dziewczyny? Czy w ogóle się nie szanują? Boję się, że za kilka lat córka będzie żałowała decyzji z młodości albo będzie przebierać, wybierać i w końcu zostanie starą panną… Poza tym co o niej myślą ci mężczyźni, znajomi, przyjaciele, nie mówiąc o naszej rodzinie??

Ciekawa jestem Waszych opinii drogie Czytelniczki. Być może jestem nadgorliwą matką nie z tej epoki, ale jak wiecie, wszystko dla dobra dziecka.

Pozdrawiam, Zofia.

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl

Zobacz także:

WASZE LISTY: Chore dziecko odebrało mi wszystkie marzenia!

5 lat temu K. została mamą niepełnosprawnego dziecka. Dzisiaj całe jej życie podporządkowane jest opiece nad chorym synem.

WASZE LISTY: Wstydzę się powiedzieć narzeczonemu, że straciłam cnotę z innym!

"Czy naprawdę gorzka prawda jest lepsza niż słodkie kłamstwo?" - zastanawia się nasza Czytelniczka Patrycja.

Komentarze (204)

Ocena: 4.99 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2015 21:10
MOJ PRZYJACIEL SYPJA ZE SWOIA-CORKA.NIKT NIEROBI ZTEGO TRAGEDI.SA DOROSILI.NIEWIDZIMY WTYM,ZADNEJ SESACJ.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 19.08.2014 16:54
"Kolacje, spotkania, wyjazdy, czy to normalne? Czy tak żyją dzisiejsze dziewczyny? Czy w ogóle się nie szanują? "Tak, kolacje i spotkania są normalne. Co do wyjazdów pewnie zależy z kim... co innego stały partner, a co innego co miesiąc inny. A jeszcze co innego wyjazd z przyjaciółką. A dziewczyny żyją różnie. Ja jak najbardziej chadzam na różne spotkania: a to kawiarnia, a to spacer, może ZOO, czasem nawet muzeum. Nie bywam w klubach, nie piję alkoholu. Wyjeżdżam z koleżankami. Niektóre się szanują, inne nie. Kwestia osoby.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2013 11:57
w XXI wieku puszczalstwo wśród kobiet to wręcz norma
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2011 01:35
A skąd pani wie że ona sypia z facetami, może specjalnie ściemnia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2011 10:50
"Pokolenia z wartościami i zasadami, których Wam, młodym, brakuje." - i to jest właśnie dowód niezrozumienia i pokazanie, że młodzi są gorsi od starszych. Takim podejściem nigdy nie osiągnie się porozumienia, akceptacji. Każdy ma wartości i zasady, niektórzy mają ich więcej, inni mniej, ale to nie zależy od pokolenia, gwarantuję.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo