Czy pomóc przyjaciółce w załatwieniu aborcji w Berlinie?

Dobra koleżanka Justyny zaszła w przypadkową ciążę i teraz chce dokonać aborcji. Poprosiła swoją przyjaciółkę o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do kliniki pod Berlinem oraz o pożyczkę za zabieg.
Czy pomóc przyjaciółce w załatwieniu aborcji w Berlinie?
01.10.2010

„Witam,

Od razu na wstępie zaznaczę, że jestem przeciwniczką aborcji i sama nigdy bym się jej nie poddała – nawet, jeśli byłabym skrajnie biedna, samotna i świadoma faktu, że dziecko nie wychowa się w luksusach. Moja przyjaciółka ma jednak inne podejście – jest bardziej „nowoczesna”.

Przespała się ze znajomym bez zabezpieczenia i zaliczyła wpadkę. Ma 26 lat, więc dziecko mogłaby spokojnie wychować, ale ona nie chce wiązać swojej przyszłości z tym człowiekiem, nawet nie chce mu o tym dziecku mówić.

Pracuje, ale zarabia mało. Mieszka w Warszawie, ale rodziców ma na Śląsku, więc nawet nie miałby kto się tym dzieckiem zająć. Tzn. może ojciec by je uznał i może by chciał wychowywać, ale ona nie chce się z nim wiązać – lubią się jako znajomi, mieli seks i tyle – tak przynajmniej twierdzi.

I dlatego też ona jest zdecydowana na aborcję. Nie chce jej jednak dokonywać w jakimś polskim podziemiu, u nie wiadomo kogo. Nasza wspólna znajoma rok temu zrobiła to w klinice pod Berlinem, zapłaciła około 3 tysiące złotych za wszystko.

aborcja

Moja przyjaciółka prosi mnie, żebym pożyczyła jej tysiąc złotych oraz pojechała z nią na zabieg. Nie wiem, co mam robić. Uważam, że źle postępuje, ale z drugiej strony ona jest przekonana, że ma słuszność, że robi dobrze. Nie chcę, by tylko dlatego że ja jej odmawiam (a jestem jedyną osobą, która o dziecku wie), zmieniała zdanie i była całe życie nieszczęśliwa…

Czekam na jakieś porady i sugestie,

 

Justyna”

Na Wasze Listy i pytania czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl. Zachęcamy także do oddania głosu w sondzie.

Zobacz także:

Dlaczego nie mam przyjaciół?

Gdzie w Polsce można kupić najtańsze produkty spożywcze?

Polecane wideo

Komentarze (143)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2013 14:17
Proszę pokazać przyjaciółce nagrania z zabiegów aborcyjnych - są bez cenzury dostępne na youtubie..Kiedy zobaczy porozrywane na kawałki ludzkie maluteńkie szczątki to mam nadzieję, że zmieni decyzję..A jeśli Pani pożyczy Jej tę kasę to będzie Pani współwinna.. Aborcja to okropna i przerażająca zbrodnia!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.10.2011 19:31
Ja dokonałam aborcji i wiem coś na ten temat,prosze jesli jest pani prawdziwą przyjaciólką niech Pani jej na to nie pozwoli.Ja nie miałam przyjaciółki z którą mogłam o tym porozmawiac,teraz strasznie załuję tego co zrobiłam.Dotarło do mnie ze zabiłam dziecko dopiero po 2 latach i myślę o tym kazdego dnia.Wyrzuty sumienia są straszne i chyba nigdy ich sie nie pozbęde
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2011 16:27
Jeżeli Pani to zrobi ta będzie współodpowiedzialność straszliwego grzechu. Ta pani przyjaciółka sama naważyła sobie piwa, które teraz musi wypić, skoro była na tyle "odpowiedzialna" by uprawiać seks przed ślubem. Dziecko jest darem od Boga, kto je odrzuca, odrzuca samego Jezusa. Zrobi to będzie cierpiała do końca życia, obiecuję to Pani. Musisz powstrzymać ją za wszelką cenę, a jak urodzi pomóc z wychowaniem jak na prawdziwą przyjaźń przystało. Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2011 19:39
Jeśli szukasz odpowiedzi: e-aborcja.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.01.2011 23:09
Nie rób tego. Pozwólcie temu dziecku żyć. Przecież można oddać dziecko do adopcji. ALe niech nie usuwa tego dziecka. Nie pozwól jej na to!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie