WASZE LISTY: „Mój mąż łysieje i już mnie nie pociąga!”

Mąż Małgosi, mimo że ma dopiero 32 lata, boryka się z problemem łysienia. Małgosia zauważyła, że ukochany już nie podoba jej się tak jak kiedyś…
WASZE LISTY: „Mój mąż łysieje i już mnie nie pociąga!”
14.09.2010

Droga Redakcjo, kochane Czytelniczki!

Postanowiłam do Was napisać z prośbą o poradę. Czuję, że jeżeli czegoś nie zrobię, stracę kontakt z moim mężem i już nigdy nie uda nam się naprawić tego, co ostatnio się popsuło. W zasadzie problem nawarstwia się od 2 lat, ale w te wakacje zdałam sobie sprawę, że muszę coś zrobić, ratować swój związek.

Wszystko przez to, że mojemu (jakby nie patrzeć młodemu, bo 32-letniemu) mężowi zaczęły na potęgę wypadać włosy. To był od zawsze przystojny facet, a jednym z jego największych atutów, obok wielkich, brązowych oczu, była gęsta czupryna. Michał miał oczywiście poczucie, że jest przystojny – nie był narcyzem, ale wierzył w siebie, znał swoją wartość. Dzisiaj jest zupełnie inaczej - odkąd Michał stracił ponad połowę włosów, zupełnie zamknął się w sobie, czuje się nieatrakcyjny, zaniedbany. W ogóle go nie poznaję!

Na początku nawet żartowaliśmy sobie, gdy odkrył, że gubi włosy. Nie było aż tak dużej różnicy, bo naprawdę miał imponującą czuprynę (którą uwielbiałam targać i tarmosić… :) i nawet, gdy stracił trochę kosmyków, nie było na pierwszy rzut oka widać ubytków. Jednak po niemal dwóch latach Michał jest prawie łysy! Najpierw miał tylko zakola, a teraz traci włosy z czubka głowy.

Ja już się nawet przyzwyczaiłam do tego, że mój ślubny łysieje, ale zwyczajnie martwię się o niego! Od pewnego czasu Michał zamknął się w sobie, nie chce wychodzić na spotkania ze znajomymi, jest przygaszony i smutny. Żal mi go, bo ta frustracja musi siedzieć w nim bardzo bardzo głęboko, skoro rozważa nawet zmianę pracy. W tej dotychczasowej spotyka się na co dzień z klientami, a odkąd ma tak drastycznie zaniżone poczucie własnej wartości, stracił charyzmę i zapał do pracy, osiąga gorsze wyniki.

vichy szampon aktywnie zagęszczający dla mężczyzn

Nie mówiąc już o tym, że coraz mniej układa się nam w małżeństwie. Wiadomo, że im bardziej człowiek jest przekonany o swojej atrakcyjności, tym bardziej atrakcyjny wydaje się dla otoczenia. A mój mąż jest tak zakompleksiony, że wstydzi się nawet przede mną. Coraz rzadziej się kochamy, a fakt, że jest taki niepewny siebie zupełnie mnie do niego zniechęca. Doszło do tego, że nie mam ochoty chodzić z nim do łóżka, bo mnie nie pociąga!

Papilotki, co powinnam zrobić w tej sytuacji? Kocham Michała i chciałabym mu pomóc, ale zupełnie nie wiem jak! Może powinniśmy pójść do psychologa, a może są jakieś preparaty zwalczające łysienie u mężczyzn? Wiem, że jeżeli nie zareaguję, Michał zupełnie się załamie, a ja stracę wspaniałego męża i… pociąg do niego. No właśnie, czy łysy mężczyzna może być seksowny…?

Pozdrawiam, Małgosia.

Poruszeni listem Małgosi, postanowiliśmy poprosić o profesjonalną poradę specjalistę dermatologa Piotra Szlęzaka. 

Jakie są przyczyny łysienia?

Niekorzystne procesy zachodzące w organizmie zarówno mężczyzny, jak i kobiety mogą sprawić, że otoczka kolagenowa wokół korzenia włosa ulega zwłóknieniu. Uciskany korzeń jest gorzej odżywiony oraz słabiej przytwierdzony w skórze głowy. Wytwarzany przez niego włos staje się coraz cieńszy, wypada, a po pewnym czasie przestaje odrastać. Rozpoczyna się proces łysienia. Aby temu zapobiegać, należy działać podwójnie: przytwierdzić korzeń włosa w skórze głowy oraz pobudzić jego odbudowę, dostarczając składniki odżywcze.

Niezawodnym sposobem na skuteczną walkę z łysieniem jest regularne stosowanie preparatów przeciw wypadaniu włosów oraz wzbogacenie diety w specjalne suplementy wzmacniające włosy.

EXTRA! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o łysieniu włosów, w najbliższym czasie na łamach papilota ukaże się kompleksowy artykuł dotyczący przyczyn oraz metod walki z tym problemem.

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl. Jeśli chcesz odpowiedzieć Małgosi na łamach Papilota, zostaw komentarz albo wyślij ODPOWIEDŹ NA LIST na adres redakcji.

Zobacz także: 

Szampon przeciwko wypadaniu włosów - godny polecenia!

Serum przeciwko wypadaniu włosów - warto przetestować!

 

Polecane wideo

Komentarze (114)
Ocena: 5 / 5
brysia (Ocena: 5) 12.02.2019 21:21
Dla mnie łysienie męża nie jest żadnym problemem, ale dla niego tak, więc mu kupiłam specjalny szampon biotebal men przeciw wypadaniu włosów. Po paru tygodniach stosowania włosów mu mniej wypada
odpowiedz
Ossa (Ocena: 5) 22.12.2014 13:57
Skoro łysienie męża aż tak przeszkadza pani Małgosi, powinna namówić go na terapię komórkami macierzystymi. Znajoma lekarka Urszula Brumer mówiła mi, że nie ma obecnie lepszej metody leczenia łysienia. Podobno wystarczy jeden zabieg, by po trzech miesiącach zaczęły odrastać nowe włosy. Doktor wie to z własnej praktyki, bo sama non stop wykonuje takie zabiegi i śledzi potem efekty u swoich pacjentów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2012 18:14
Łysy facet może być mega przystojny! Niech zgoli całkiem głowę i wtedy nie będzie widać łysienia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2010 08:19
a moze to od tego "targania i tarmoszenia" ktore tak lubisz - cos Ty mu dziewczyny zrobila? ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2010 14:27
A ja mam gorylka i Go kocham:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie