Czy rzucić studia i poświęcić się zarabianiu pieniędzy?

Diana rok temu podjęła pracę na stanowisku handlowca. Świetnie sobie radzi i zarabia coraz więcej. Obecnie zastanawia się, czy rzucić studia i poświęcić się karierze.
Czy rzucić studia i poświęcić się zarabianiu pieniędzy?
10.09.2010

„Drogie Czytelniczki,

Mam 22 lata, obecnie ukończyłam drugi rok studiów na Wydziale Prawa. Ledwie go umordowałam, bo mam coraz więcej obowiązków zawodowych. Rok temu podjęłam pracę jako przedstawiciel handlowy w jednej z dużych korporacji.

Moje wynagrodzenie to podstawa plus premia uzależniona od wyników sprzedaży. W tym co robię sprawdzam się bardzo dobrze. Z miesiąca na miesiąc idzie mi lepiej, więc i coraz więcej zarabiam. Stać mnie na wynajęcie mieszkania, wakacje zagranicą, ubrania, restauracje, a i sporo odkładam. To co robię bardzo mi odpowiada i już nie mam ochoty być prawnikiem.

Za niecały miesiąc kolejny rok akademicki, a ja wiem, że jeśli wrócę do szkoły nie będą mogła tyle czasu poświęcać na pracę. I znów zaczną się wykłady, ćwiczenia i rozciąganie dobry do niemożliwości, żeby wszystkie obowiązki (szkolne i zawodowe) pogodzić. Wtedy nie zostaje mi już ani godzina na spotkanie ze znajomymi, a co dopiero mówić o związku z facetem.

zycie

Nie chcę, by tak wyglądała moja młodość – nocowanie w domu i całe dnie w biegu od spotkania do spotkania, a w międzyczasie uczelnia i te okropne papierkowe sprawy, indeksy, podania… Zwariuję chyba! Dlatego zaczęłam poważnie rozważać możliwość zrezygnowania ze studiów. W końcu nauka nie zając, nie ucieknie. Jedyne co mnie hamuje przed podjęciem tej decyzji to opowieści moich znajomych – ich zdaniem jak raz się rzuci szkołę dla pracy to już nigdy się nie wróci…

Ciekawa jestem Waszych opinii,

Diana”

Na Wasze Listy i pytania czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Czy powiększyć piersi dla męża? Zagłosuj!

Czy Kamila powinna zamieszkać z chłopakiem przed ślubem?

Komentarze (114)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2012 18:12
Doskonale Cię rozumiem, że nie chcesz by tak wyglądała Twoja młodość. Ale może zrób licencjat i wtedy rzuć studia? Bo co zrobisz, kiedy z pracy Cię wyrzucą?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2010 13:01
olej studja zostań ninja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2010 19:00
dziekanke wez potem zobacz co dalej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2010 23:11
wez rok dziekanki i potem moze zaoczne?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2010 00:48
głupia jesteś, rezygnacja to nie jedyne wyjście - można wziąć urlop dziekański czy przejść na studia zaoczne a wykształcenie to jednak coś - skąd możesz mieć pewność, że za 5 lat powiedzmy Cię nie wywalą i co wtedy?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo