DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Iść na studia czy realizować marzenia?

Diana zdała w tym roku maturę i dostała się na dobry kierunek studiów. Od zawsze marzyła jednak o zostaniu fryzjerką. Teraz stoi przed ważnym wyborem – praca w renomowanym salonie czy indeks Uniwersytetu Warszawskiego?
DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Iść na studia czy realizować marzenia?
30.07.2010

Drogie Czytelniczki,

Wiem, że Papilota czyta wiele młodych dziewczyn w moim wieku, i to je najbardziej proszę o opinię. W tym roku zdałam maturę, mam niezłe wyniki, dostałam się na dobry kierunek na UW. Wcale się jednak z tego nie cieszę, bo od zawsze marzyłam o fryzjerstwie.

Miałam może z 10 lat, gdy po raz pierwszy wspomniałam o tym rodzicom. Oczywiście mnie wyśmiali – oni wymarzyli dla mnie karierę na sali sądowej albo w banku. Uważali, że jak ktoś ma coś w głowie, to musi się kształcić. Po gimnazjum chciałam iść do technikum zawodowego, ale zmusili mnie do liceum, twierdząc że nie mogę zmarnować tych 90% z egzaminu gimnazjalnego. Teraz jestem dorosła i do niczego mnie zmusić nie mogą, ale ja już sama nie wiem, czy to taki dobry pomysł.

Moja znajoma pracuje w renomowanym salonie, prowadzonym przez gwiazdę fryzjerstwa w Warszawie. Mogłaby mi załatwić tam pracę i szkolenie. Wiem, że oni nawet chętniej przyjmują ludzi bez doświadczenia, żeby ich nauczyć cięcia we własnym stylu, więc brak wykształcenia w tym kierunku to mój atut. Mam też zapał, chęci i energię. Wiem, że bym się sprawdziła.

Pewnie wiele z Was mi napisze, żebym pogodziła jedno z drugim, ale tak się nie da. Ta moja znajoma pracuje czasem po 12 godzin na dobę, tyle ma klientek. A klientów nie można olewać, bo potem nie wrócą do ciebie. Muszę wybrać – albo idę na studia (te, na które się dostałam wymagają wielu poświęceń – zajęcia 6 dni w tygodniu, od rana do wieczora), albo próbuję zrealizować swoje marzenia.

Jaką powinnam podjąć decyzję? Mam coraz mniej czasu… Diana.

Kontakt: redakcja(at)papilot.pl

Zobacz także:

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Czy Magda powinna usunąć ciążę?

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Czy powiększyć piersi dla męża?

Polecane wideo

Komentarze (250)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.08.2015 14:19
To co napisze będzie dla niektórych ciężkie do uwierzenia, ale mi w wyjściu na prostą pomógł rytuał przyciągnięcia pieniędzy ze strony energiaduchowa.pl , sama wcześniej nie wierzyłam w takie rzeczy, ale po tym rytuale naprawdę moje finanse znacznie się polepszyły.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2012 18:33
Tylko pasja do czegoś pozwoli Ci gdziekolwiek zajść. Studia to nie był Twj pomysł, tylko zrobiłabyś to, bo tak trzeba. Nawet jeśli fryzjerstwo by Ci nie wyszło(w co nie wierzę) to nie wyjdzie na pewno, jeśli nie spróbujesz. Zrób koniecznie to, co podpowiada Ci serce. Innej drogi nie ma.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.11.2010 13:42
Idź na studia ! Ja sama zawsze marzyłam o studiowaniu prawa. Ale jednocześnie uwielbiam grać w siatkówkę. Trenuję ją od ponad 9 lat, i nie wyobrażam sobie życia bez niej,. Jednak, za grę za dużo nie zarobię. Dlatego wybieram lepsze życie, a siatkówka bd moja pasją. Ty jako fryzjerka kariery nie zrobisz, rodziny nie utrzymasz (oczywiście jak ją bd już miała). ;) A po studiach masz o wiele więcej możliwości. ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2010 13:44
Rob to cochcesz robic,a nie pod przymusem rodziców to czego oni pragną. Ja tez mature zdawałam w tym roku, i wybieram sie sie na studia i studium, i mysle ze jakoś podołąm temu wszystkiemu...:) Ty tez poradzisz sobie, nie rezygnuj z realizowania swoich marzeń:) Powodzenia:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.08.2010 17:24
O rany! nie rezygnowałabym ze studiów, bo jednak jeśli znudzi Ci się bycie fryzjerką bedziesz miała wyjscie awaryjne. Szkolenie możesz robić po albo nawet w ttrakcie. i nie mówcie,że to jest niemożliwe, bo sama jestem przykładem tego,że pracuję na cały etat, studiuje (zaocznie, ale czasu też trzeba poświęcić) i do tego 1,5 roczne kochane dzieciątko i cały dom na głowie!! Nie powiem momentami bywało cięzko, ale jest to kewstia przyzwyczajenia. Na zaoczne też możesz iśc, a w tygodniu pracować:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie