LIST: „Partner zostawił mnie, gdy zaszłam w ciążę”

„Dowiedziałam się nagle, że nie jestem nikim ważnym w jego życiu, a poza tym on jeszcze nie jest gotowy się ustatkować”.
LIST: „Partner zostawił mnie, gdy zaszłam w ciążę”
Fot. Unsplash
30.06.2024

Gdy zrobiłam test ciążowy, byłam zaskoczona. Zawsze dbaliśmy o zabezpieczenie. Mimo wszystko nie załamałam się. Stwierdziłam, że dam radę zarówno ze studiami (mam 22 lata, on 27), jak i z dzieckiem, bo w końcu spotykam się z dojrzałym, odpowiedzialnym mężczyzną, który ma stały dochód. Jak bardzo się pomyliłam...

W jego rodzinie jest wiele maluchów i nieraz obserwowałam, jak się nimi zajmował. Dlatego wiadomość o ciąży zelektryzowała mnie, ale pozytywnie. Prawdę powiedziawszy spodziewałam się pierścionka zaręczynowego i ustalenia daty ślubu. Nic w końcu nie stało na przeszkodzie. K. zbliżał się do trzydziestki, miał swoje mieszkanie i dobrą pracę. Co prawda byliśmy razem dopiero od roku, ale stwierdziłam, że to może nawet lepiej, bo uczucie jest jeszcze świeże.

Zobacz także: List: „Boję się od niego odejść”

Dowiedziałam się nagle, że nie jestem nikim ważnym w jego życiu, a poza tym on jeszcze nie jest gotowy się ustatkować. Naprawdę tego nie rozumiałam. Mówił mi nieraz, że kocha. Kupował też prezenty, dbał o mnie i zapoznał z rodzicami. Myślałam, że przeszliśmy na wyższy level. Kiedy podzieliłam się z nim tym spostrzeżeniem, wyśmiał mnie i stwierdził, że każdą dziewczynę przedstawia rodzinie. Dla niego nie ma to żadnego znaczenia. U nich w rodzinie to po prostu taki zwyczaj.

Nie potrafiłam zdecydować się na aborcję nawet w tak trudnym momencie. Nie mam pieniędzy, a moi rodzice są biedni, ale wierzę, że jakoś sobie poradzę. Mogę też pozwać go o alimenty. Na pewno nie odpuszczę. Nigdy nie podejrzewałam, że może być tak nieczuły. Podobno jego rodzina o wszystkim wie i też nie chce tego dziecka. Jego mama powiedziała, że sama jestem sobie winna, bo facet to facet, ale kobieta powinna się szanować, a jak nie, ponieść konsekwencje swojej nieodpowiedzialności. Jak się o tym dowiedziałam, doszłam do wniosku, że może dobrze się stało. Gdybym za niego wyszła, pewnie dopiero po latach wyszłoby na jaw, co to za rodzina.

Elwira

Polecane wideo

Wszystko, co internauci chcą wiedzieć o Biance Censori: wiek, wzrost, wymiary, waga
Wszystko, co internauci chcą wiedzieć o Biance Censori: wiek, wzrost, wymiary, waga - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 4.61 / 5
Łucja (Ocena: 5) 05.07.2024 22:36
Z takim lepiej zapobiegać, a nie ładować się w dziecko. Polecam mechaniczną antykoncepcję w formie diafragmy dopochwowej Caya
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2024 13:40
Pozwij tego pustaka o alimenty. Niech on i jego mamusia wiedzą, że ciąża to nie tylko sprawa kobiety, on też jest za nią odpowiedzialny.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 01.07.2024 16:50
Poruchał I sobie poszedł. Typowe
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 1) 01.07.2024 10:23
Studentka nieznająca zasad zapobiegania ciąży. Smutne...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2024 10:56
Nowobogaccy z prymitywnym myslenie. A facet to kompletny pustak. Po co z toba byl, skoro nie bylas dla niego nikim waznym? Dla darmowego seksu?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie