LIST: „Moje dziecko źle zniosło lot. Pasażerowie nie byli wyrozumiali”

„Wszyscy byli na mnie wściekli, że nie umiem go uspokoić”.
LIST: „Moje dziecko źle zniosło lot. Pasażerowie nie byli wyrozumiali”
Fot. Unsplash
12.05.2024

Przed zajściem w ciążę byliśmy z partnerem bardzo aktywni pod względem podróżowania. Uwielbialiśmy latać na przedłużone weekendy nawet kilka razy w roku. Do tego oczywiście regularne 2-tygodniowe urlopy. Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Albania, Wietnam, Stany, zwiedzaliśmy co się dało.

Potem zaszłam w ciążę, którą bardzo źle znosiłam od początku i latanie się skończyło. Urodziłam Jasia, zaczął się zupełnie nowy etap w naszym życiu. Każdy rodzic dobrze to zna, kupki, karmienie, nocne wstawanie i brak czasu dla siebie. Byliśmy z partnerem bardzo zmęczeni przez ostatnie miesiące, dlatego stwierdziliśmy, że spróbujemy zmienić otoczenie i gdzieś polecieć. Padło na Bolonię, żeby lot był w miarę krótki i niezbyt uciążliwy dla Jasia.

Zobacz także: LIST: „Mąż chce rozwodu. Nasze dziecko nie ma nawet 6 miesięcy”

Mimo że przygotowałam się najlepiej, jak mogłam, zaopatrując się w jego ulubione zabawki i kocyki, już po starcie okazało się, że moje dziecko bardzo źle znosi lot. Zaczęło płakać i mimo moich usilnych starań, nie dało się go uspokoić. Próbowałam wszystkich znanych mi technik, kołysania, śpiewania, nawet karmienia w nadziei, że coś go uciszy. Jaś zasnął dopiero po wyjściu z samolotu.

I teraz kilka słów o zachowaniu współpasażerów. Wszyscy byli na mnie wściekli, że nie umiem uspokoić własnego dziecka. Nikt nie był wyrozumiały. Patrzyli na mnie, wzdychali, trzy osoby zwróciły mi nawet uwagę, że nie umiem się nim zająć. Stresowało mnie to jeszcze bardziej. Co mogłam poradzić? Zakneblować Jasia? Przecież to jest maleństwo, które nie rozumie słów: „Nie płacz, bo przeszkadzasz ludziom”.

Lot powrotny był już na szczęście spokojniejszy, ale bardzo przeżywałam to, że znów będę w samolocie wytykana palcami. Chciałabym zapytać, jak najlepiej w takich sytuacjach odpowiadać na zaczepki? Zupełnie nie wiedzieliśmy z partnerem, jak reagować, bo żadne z nas nie lubi konfliktów.

Marlena

Polecane wideo

Imię faceta zdradzi, jakim jest partnerem w związku (IMIONA K-Z)
Imię faceta zdradzi, jakim jest partnerem w związku (IMIONA K-Z) - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.66 / 5
gość (Ocena: 5) 16.05.2024 17:33
Japier*ole, a wy myślicie, ze wasze matki siedziały z wami 3 lata non stop bez wychodzenia z domu? Zapomniał wół jak cielęciem był!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.05.2024 13:02
Rób klocka na dziecko
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2024 18:08
Kur.wa no to nie lataj z biednym dzieckiem sama chciała je mieć to się nim opiekuj. Gumki nie uzyłaś i masz za swoje puszczalska
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2024 15:00
jeśli starała sie uspokoić to spoko, trzeba być wyrozumiałym, co innego jesli rodzice mają wywalone ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2024 11:26
Puszczalas się to teraz masz
odpowiedz

Polecane dla Ciebie