LIST: „Narzeczony odwołał nasz ślub”

„Po co w ogóle mi się oświadczał?”.
LIST: „Narzeczony odwołał nasz ślub”
Fot. Unsplash (Houcine Ncib)
08.10.2023

Pamiętam dokładnie dzień, w którym Maciek poprosił mnie o rękę. To było półtora roku temu, w moje urodziny. Zabrał mnie w góry. Kompletnie się nie spodziewałam oświadczyn, mimo że byliśmy parą już od 5 lat. Mieszkaliśmy razem, odkładaliśmy pieniądze na dom, robiliśmy plany na przyszłość, ale nigdy nie zmuszałam go do zaręczyn. Sam wyszedł z inicjatywą. Powiedział, że mnie kocha i że pora zrobić kolejny krok. Byłam oczywiście bardzo szczęśliwa, cieszyłam się i od razu powiedziałam „tak”.

Powiadomiliśmy rodzinę i znajomych. Wszyscy gratulowali i dopytywali, kiedy mają szykować się na ślub. Maciek mówił wtedy, że póki co chcemy cieszyć się narzeczeństwem i ja to w pełni rozumiałam.

Zobacz także: Ślub w spichlerzu i wesele we wtorek. Zaskakujące trendy ślubne 2023

Przez pierwsze miesiące po zaręczynach nie było między nami żadnych rozmów o przygotowaniach do ślubu. Żyliśmy normalnie, jak wcześniej. Kiedy po upływie pół roku wreszcie zaczęłam zagajać o termin, Maciek zawsze wynajdował wymówki. Był zapracowany, przemęczony, chciał więcej zarobić, bo „ślub to wydatek”. Jak mówiłam, że przecież możemy zrobić małe przyjęcie tylko dla rodziny, to się obruszał. I tak było dla niego źle, i tak. Powiedziałam mu, że ja się mogę wszystkim zająć i nie będę mu zawracać głowy zbędnymi głupotami, takimi jak dekoracje, ale często słyszałam, że ustalimy wszystko innym razem. Wreszcie powiedziałam wprost, że chcę w końcu wybrać datę ślubu. Po wielkich oporach na to przystał.

Ustaliliśmy drugą połowę przyszłego roku. Kiedy jednak zaczęliśmy załatwiać formalności, bookować salę, wybierać zespół i powiadamiać najbliższą rodzinę, Maciek niespodziewanie się wycofał. Stwierdził, że jeszcze chce ze ślubem zaczekać. Jestem załamana.

Jesteśmy nadal razem, ale nie wiem, czy nasz związek to przetrwa. Z jakiegoś powodu on nie jest gotowy na kolejny krok, więc nie wiem, po co w ogóle się oświadczał. Bliscy dopytują mnie, czemu ślub jest odwołany, a ja nie wiem, co mówić. Czuję z tego powodu po prostu wstyd.

Marta

Polecane wideo

Horoskop miłosny na październik ♥
Horoskop miłosny na październik ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.83 / 5
Nina (Ocena: 5) 29.10.2023 11:40
Najlepszym rozwiązaniem w związkach jest mechaniczna antykoncepcja, aby nie dopuścić do niechcianej ciązy. Polecam diafragmę Caya dla kobiet
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.10.2023 16:31
Jesteś walnięta.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 10.10.2023 13:33
Czeka chłopak na miłość swego życia. Wtedy będzie ślub po 6 tygodniach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.10.2023 19:34
Chciał sobie ciebie zaklepać, ot co. Ale ślubu z tego nie będzie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.10.2023 23:50
Jestes niestety ta na "przeczekanie" zobaczysz kogos pozna I bedzie sie zenil po kilku miesiacach znajomosci.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie