LIST: „Im dłużej jestem singielką, tym bardziej nie mam ochoty tego zmieniać”

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam na randce”.
LIST: „Im dłużej jestem singielką, tym bardziej nie mam ochoty tego zmieniać”
Fot. pexels
24.09.2023

Mam za sobą długi, bo aż 10-letni związek. Nie mieliśmy dzieci, nie byliśmy nawet zaręczeni. Wydawało mi się jednak, że to na zawsze, bo nieraz padały takie deklaracje. Nasze „zawsze” skończyło się po dekadzie z jego inicjatywy. Wydaje mi się, że w grę wchodziła inna kobieta, choć nigdy nie powiedział mi tego otwarcie.

Po rozstaniu miałam coś na kształt załamania. Wydawało mi się, że bez niego nie będę już szczęśliwa. Do tego dochodził mój wiek, bo w chwili rozstania miałam 31 lat. Wszyscy wokół brali śluby, rodzili dzieci, a ja musiałam nauczyć się korzystania z aplikacji randkowej. Zainstalowałam ją jakoś ponad rok po rozstaniu. Uznałam, że spróbuję poznać kogoś interesującego. I tu nastąpiło kolejne rozczarowanie, bo większość spotkań okazywała się niewypałem. Faceci byli albo zainteresowani tylko jednym, albo nie szukali nic na poważnie, albo byli w związkach, o czym dowiadywałam się oczywiście po fakcie. Zdarzały się i takie relacje, że przez 2-3 miesiące wydawało się, że wszystko układa się dobrze i może coś z tego wyjdzie, a nagle facet zmieniał zdanie i albo znikał bez słowa, albo się głupio tłumaczył.

Zobacz także: LIST: „Mam 28 lat i jestem po rozwodzie”

Po serii tych porażek ponownie zrobiłam sobie przerwę od aplikacji randkowych i od facetów. Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam na randce. Przerwa trwa już około trzy lata, a ja doszłam do zaskakującego dla mnie samej wniosku. Im dłużej jestem singielką, tym bardziej nie mam ochoty tego zmieniać. Jestem w pełni samowystarczalna. Sama się utrzymuję, zdarza się, że sama podróżuję, sama spłacam kredyt. Mam też sprawdzone grono cudownych przyjaciół, z którymi często się widuję, więc nie odczuwam w ogóle samotności.

Czasem łapię się na tym, że leżąc na kanapie i oglądając film nachodzi mnie myśl, że fajnie, gdyby ktoś kochający był obok. Po chwili to pragnienie jednak znika, bo przypominam sobie te wszystkie nieudane randki i rozstanie po 10 latach. Ten spokój, który mam teraz, jest dla mnie bardzo cenny i nie mam ochoty go burzyć.

Dzisiaj nie trzeba być już w związku, żeby być szczęśliwym. Jestem ciekawa, czy są tu kobiety, które czują podobnie jak ja.

Marika

Polecane wideo

Randkowe zwyczaje, które przeszły już do lamusa
Randkowe zwyczaje, które przeszły już do lamusa - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 31.10.2023 21:05
...,LOL Chcę opowiedzieć światu o wspaniałym człowieku, doktorze Agbazarze z AGBAZARA TEMPLE, który wniósł radość do mojego małżeństwa po 2 latach rozwodu z mężem i czwórką dzieci. Zrobiłam wszystko, aby przywrócić ich do mojego życia, ponieważ bardzo ich kocham tak bardzo, że w zeszłym miesiącu przyjaciel przedstawił mnie rzucającemu zaklęcia, który zrobił wszystko duchowo i sprowadził je z powrotem w ciągu 48 godzin, teraz jesteśmy razem i szczęśliwi jeszcze bardziej niż wcześniej. Możesz skontaktować się z tym wspaniałym rzucającym zaklęcia, aby rozwiązać własne problemy w związku, za pośrednictwem poczty elektronicznej, tak jak ja to zrobiłem na: WHATSAPP ( agbazara @ gmail . com ) LUB zadzwoń pod numer: WHATSAPP ( +234 810 410 2662 )..
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 29.09.2023 14:15
ja zmieniam chłopów jak rękawiczki, dobrze mi z tym, zabawię się, nie mam zmartwień. Oczywiście faceci nie pamiętaja o gumkach , więc mam zawsze błone Caya, polecam
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.09.2023 09:35
Stare baby.
zobacz odpowiedzi (1)
Emilia (Ocena: 5) 24.09.2023 14:57
Ja mam tak samo. Im dłużej jestem sama tym bardziej to doceniam. Byłam w 18-letnim związku, ale mój były małżonek zbliżając się do 40-tych urodzin zainteresował się nie letnimi kelnerkami. Też przeszłam załamanie po rozstaniu, też poznałam później wielu facetów, ale nie znalazł się jeszcze żaden wartościowy i szczerze, nie żałuję, bo jest mi ze sobą dobrze
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.09.2023 13:01
No i elegancko. To tobie ma byc dobrze :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie