LIST: „Nie potrafię zakończyć przemocowego związku”

„Mój partner ma narcystyczne skłonności. Liczy się tylko on i jego potrzeby. Na każdym kroku mną manipuluje, lubi mnie upokarzać. Mimo to nie odchodzę, chociaż od dawna o tym myślę...”.
LIST: „Nie potrafię zakończyć przemocowego związku”
Fot. Unsplash (R. Angela)
17.09.2023

Od czterech lat żyję w związku, który przynosi mi znacznie więcej cierpienia niż radości. Mój partner ma narcystyczne skłonności. Liczy się tylko on i jego potrzeby. Na każdym kroku mną manipuluje, lubi mnie upokarzać. Często mówi, że bez niego jestem niczym, zwykłym zerem. Mimo to nie odchodzę, chociaż od dawna o tym myślę. Jestem od niego psychicznie uzależniona. Po gorszych momentach zawsze przychodzą te piękne, pełne czułości, a ja łudzę się, że tak będzie już zawsze. Wpadam w przerażenie na myśl o tym, że miałabym go już nie widywać.   

Zobacz także: Bullying wśród uczniów: „Jestem dręczona w szkole”

Marcin już w trzecim miesiącu trwania naszej relacji owinął mnie sobie wokół palca. Przejrzał mnie na wylot. Od razu odkrył moje słabości i wiedział, jak mną kierować, żebym robiła, co tylko zechce. Myślę, że zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Poznaliśmy się w biurze. Bardzo pewny siebie, szarmancki, błyskotliwy, zabawny. Robił duże wrażenie na kobietach, ciągnęły do niego jak do miodu. Byłam zaszczycona, kiedy to mnie zaprosił na randkę. Pamiętam, jak bardzo zazdrościły mi wszystkie koleżanki z pracy.

Ludzie myślą, że jest chodzącym ideałem. Mało kto zna jego prawdziwy toksyczny charakter.  Zaczęłam zwierzać się rodzicom i przyjaciółkom, jak mnie traktuje, ale wszyscy mówili że pewnie przesadzam i źle odbieram jego słowa. Na nich wywarł bardzo pozytywne wrażenie. Przepadają za nim. Gdy wspominam o tym, że chciałabym go zostawić, pukają się w głowę. Czuję się jak w pułapce, zamkniętym ciasnym pomieszczeniu bez okna. Duszę się, ale nie potrafię z niego wyjść, mimo że mam w dłoni klucz... 

Agnieszka

Zobacz także: Czy pozwalacie, by zwierzęta spały z Wami w łóżku?

Polecane wideo

Elektryzujące makijaże, w których poczujesz się jak gwiazda. Będą idealne na randki i większe wyjścia
Elektryzujące makijaże, w których poczujesz się jak gwiazda. Będą idealne na randki i większe wyjścia - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 10.10.2023 03:34
Kwestię tą można rozpatrywać też w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony, mail: [email protected]
odpowiedz
Sara (Ocena: 5) 29.09.2023 14:16
Tylko nie daj sobie zrobić dziecka! Diafragmę Cayę kup i używa jeśli doszłoby do seksu
odpowiedz
Polly (Ocena: 5) 17.09.2023 08:13
Zbieraj dowody, idz na terapie :) Tez kiedys bylam taka toksyna, nie do tego stopnia, ale bylo zle. Teraz jestesmy równi w zwiazku i jest idealnie, ale nie dziwie sie dlaczego dlugo nie moglam znalezc nikogo na stale ..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2023 00:23
Niestety żyjemy w świecie pełnym ciemnot, niedowiarków, w którym musisz udowadniać prawdę poprzez dowody. Zbieraj je, nagrywając jego rozmowy z tobą i im to puść, zobaczysz, czy dalej będą mu tak cukrować. Bez wsparcia osób bliskich raczej się od niego nie uwolnisz, za to co ci robi to powinni wylać na niego wiadro gnoju, a nie jeszcze go bronić. Może ogranicz z nim kontakty, wyprowadź się do rodziców, koleżanki, znajomych itp.na jakiś czas, zachowuj się jak singielka, może poznasz kogoś bardziej wartościowego i się od niego uwolnisz. Musisz od niego odejść i zacząć się szanować.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie