LIST: „Zakochałam się w byłym chłopaku przyjaciółki. Mimo że rozstali się lata temu, ma do mnie wielki żal...”

„Sama zachęcała mnie do umawiania się z M. Niestety nagle jej stanowisko zupełnie się zmieniło. Pewnego dnia przestała odbierać ode mnie telefony...”.
LIST: „Zakochałam się w byłym chłopaku przyjaciółki. Mimo że rozstali się lata temu, ma do mnie wielki żal...”
Fot. Unsplash (Raamin Ka)
29.01.2023

Przyjaźnię się z J. od liceum. To jedna z moich najbliższych przyjaciółek. Chociaż mieszkamy teraz w innych miastach, regularnie się widujemy i wciąż mamy kontakt telefoniczny. Jest mi naprawdę bliska. Kilka miesięcy temu w mojej firmie pojawił się nowy pracownik. Na początku go nie poznałam, ale okazało się, że były chłopak J.

Nie widziałam go lata, chyba od czasów matury. Kiedyś miał styl buntownika, nosił bardzo długie włosy. Teraz M. wygląda zupełnie inaczej, zmienił się. Zadziwiło mnie to, że od razu złapaliśmy świetny kontakt. Zaczęliśmy spędzać ze sobą sporo czasu. Niesamowicie się z nim czuję. Już dawno nie pojawił się na mojej drodze tak czarujący i zabawny facet. Zaczęłam się w nim zakochiwać... M. odwzajemnia moje uczucia. 

Zobacz także: Wciąż zaczynam wszystko od nowa. Jestem już zmęczona wymyślaniem swoich kolejnych wersji...

J. wiedziała o całej sprawie od samego początku. O wszystkim jej opowiadałam. Była jak najbardziej na tak - ciągle powtarzała, że to super spotkanie, uroczy sentymentalny powrót do licealnych czasów. Zachęcała mnie do umawiania się z M. Niestety nagle jej stanowisko zupełnie się zmieniło. Pewnego dnia przestała odbierać ode mnie telefony. Wysłała mi za to bardzo nieprzyjemną wiadomość. Napisała, że się na mnie zawiodła i że ma do mnie wielki żal, bo prawdziwa przyjaciółka nigdy nie zachowałaby się jak ja. 

Nie potrafię jej zrozumieć. Byli z M. parą przez ponad dwa lata, ale w liceum. To była prawie dziecięca miłość. J. sama z nim zerwała, bo na jej drodze pojawił się ktoś inny. Od ich rozstania minęło dziesięć lat. Teraz ma uporządkowane życie prywatne, rok temu wyszła za mąż. Nie wiem, jak się zachować. M. twierdzi, że niedługo pewnie jej przejdzie, ale nie jestem tego taka pewna. Naprawdę mi na nim zależy. Nie chcę rezygnować z miłości z powodu jej kaprysów...

A.

Zobacz także: Mój 30-letni partner wozi pranie do swojej mamy

Polecane wideo

Najmodniejsze łazienki tego roku to... salony kąpielowe. Co sądzisz o tym trendzie?
Najmodniejsze łazienki tego roku to... salony kąpielowe. Co sądzisz o tym trendzie? - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.02.2023 10:59
Co za kobieta, sama rozstała się z facetem, wyszła za innego, ale i tak jej były nie może ułożyć sobie życia…
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.02.2023 22:52
U mnie to wygląda tak że jestem ja która gotuje i sprząta (często zamawiam) a potem mam 2-3 h wolnego i on wraca z pracy i czekam na niego już tylko w bieliźnie . Nie wiem czemu wam to mówię LOL
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.02.2023 23:26
Kierowanie się uczuciami jak widać prowadzi do tego że ludzie sami tworzą sobie fikcyjne problemy i popadają w konfliktu zupełnie bez sensu.Przez to świat zaczyna wydawać się dla nich znacznie trudniejszy niż jest w rzeczywistości.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2023 10:46
Olej to. Widocznie nie kocha tak swojego męża, skoro jest zazdrosna o dawną miłość. To jej problem, nie twój.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 29.01.2023 14:33
Każdy z nas ma jakichś byłych/byłe. Gdyby to był jej mąż, który ją dla Ciebie zostawił, to zrozumiałabym ten niesmak. Ale w sytuacji gdzie to ona go zostawiła, tyle lat temu, ma teraz męża, a Ty jesteś sama, to byłaby największa głupota z Twojej strony, gdybyś postanowiła się z nim rozstać. Po tym co ta przyjaciółka pokazała już wiesz, że nigdy nią nie była.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie