LIST: „Nie wyglądam na swój wiek. Mam 23 lata, a wszyscy dają mi aż…”

„To przez imprezy, opalanie, ciążę. Jestem załamana”.
LIST: „Nie wyglądam na swój wiek. Mam 23 lata, a wszyscy dają mi aż…”
Fot. Unsplash (Roberto Delgado Webb WashV)
08.01.2023

Jest mi strasznie przykro, bo ludzie, którzy widzą mnie pierwszy raz i dowiadują się, w jakim jestem wieku, zawsze się dziwią, że „jestem taka młoda”. Prawda jest taka, że wyglądam na o wiele starszą niż wskazuje na to mój PESEL. To przez imprezy, opalanie, ciążę. Jestem załamana.

Dwa lata temu urodziłam dziecko. Wiadomo, że ciąża to wysiłek dla organizmu. Do tego nieprzespane noce, brak wolnego czasu, praca, żeby jakoś nas utrzymać. Brak snu i zmęczenie robią swoje.

Zobacz także: Mój partner miał 36,8 stopni „gorączki”. Jego mama przyjechała się nim opiekować

Przed urodzeniem dziecka sporo imprezowałam. Pierwszy alkohol wypiłam, jak miałam 14 czy 15 lat. Nałogowo palę od osiemnastki, choć w czasie ciąży rzuciłam, a teraz palę tylko kilka dziennie. Jako nastolatka chodziłam też dużo na solarium. Teraz już głównie używam samoopalaczy, ale i tak zniszczyłam sobie skórę.

Większość rozmów na Tinderze zaczyna się od tego, dlaczego kłamię ze swoim wiekiem. Mam wpisany swój prawdziwy wiek, czyli 23 lata, ale faceci dają mi minimum 35-37 lat. Gdyby to się zdarzyło raz czy dwa, ale ciągle, również na spotkaniach na żywo, jestem uważana za starszą niż jestem w rzeczywistości.

Mam pytanie, co mogę zrobić, żeby się odmłodzić. Chcę wyglądać świeżo, ładnie, młodo, bo przecież wciąż jestem młoda. Poradźcie, czy to w ogóle osiągalne i jak to zrobić. Dużo stresuję się w pracy, dlatego wciąż palę, ale naprawdę staram się ograniczyć.

Asia

Zobacz także: LIST: „Moja córka ma sponsora”

Polecane wideo

Tak wygląda najpiękniejsza piłkarka świata. Ma 23 lata i jest fanką Roberta Lewandowskiego
Tak wygląda najpiękniejsza piłkarka świata. Ma 23 lata i jest fanką Roberta Lewandowskiego - zdjęcie 1
Komentarze (66)
Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 07.05.2023 20:49
Ja mam 49 lat a dają mi max 33-35 lat. Zero alkoholu i tytoniu, mnóstwo owoców sportu i seksu. Pozdrawiam
odpowiedz
Tystaraszkapo (Ocena: 1) 11.01.2023 19:15
Wyglądasz jak stara pudernica.
zobacz odpowiedzi (1)
Lala (Ocena: 1) 10.01.2023 11:09
Ledwo jedno dziecko wysr.ałaś to już dawcy spe.rmy na drugie szukasz. W domu siedzieć bękar.tem się zajmować, a nie! Ladacz.nico stara.
zobacz odpowiedzi (1)
NiesprawnaDiana (Ocena: 5) 09.01.2023 18:25
A ja mam rocznikowo 28 lat, a ludzie wciąż mi dają 14-15, ba nawet zarzucają mi kłamstwo gdy podaję prawdziwy wiek. :D Uznaję to za zaletę, mogę dłużej ubierać się po dziewczęcemu a nie po kobiecemu, jestem bardziej urocza itp :) tyle że u mnie to geny, unikanie słońca, brak ciąż , brak makijażu i farbowania włosów oraz całkowita abstynencja alkoholowa oraz nikotynowa :)
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 09.01.2023 11:36
1) Nie rozjaśniaj włosów! Staraj się trzymać kolor zbliżony do naturalnego, ewentualnie mocniej nasycony. 2) Jeśli ci pasuje, rozważ grzywkę. 3) Wywal prostownicę, staraj się układać włosy w delikatne fale, unikaj fryzur "formalnych", na glanc. 4) Unikaj słońca, szukaj kremów / podkładów jasnych i wyrównujących koloryt. 5) Im mniej kładziesz na twarz, tym lepiej - być może wystarczy krem BB? 6) Oczy i brwi jak najbardziej naturalne, unikaj czarnych kosmetyków, chyba że jesteś brunetką. Jedyny wyjątek to cieniutka kreska na górnej powiece, dodaje wyrazistości i powiększa oko. Reszta cieniem. 7) Staraj się wykorzystywać tricki na powiększenie oczu, byle naturalne, bez przerysowanego efektu. Oczy powinny być centrum twarzy. Brwi nie powinny być zbyt cienkie, ale też niezbyt szerokie - to pomniejsza oczy. 8) To wszystko tylko podpowiedzi, nie ma niestety uniwersalnych sposobów, które działają na każdą z nas.
zobacz odpowiedzi (9)

Polecane dla Ciebie