LIST: „Siostra obraziła się na mnie, bo nie będzie moją druhną”

Magdalena wybrała do tej funkcji kogoś zupełnie innego.
LIST: „Siostra obraziła się na mnie, bo nie będzie moją druhną”
fot. Unsplash & pexels
12.12.2021

Na początku przyszłego roku wychodzę za mąż. Ostatnie miesiące były dla mnie bardzo stresujące. Nie sądziłam, że organizacja ślubu wymaga myślenia aż o tylu sprawach jednocześnie. Na szczęście już z górki, a większość rzeczy jest już zorganizowana.

Nie ukrywam, że dodatkowym źródłem stresu jest dla mnie moja siostra. Od kiedy dowiedziała się, że nie zostanie moją druhną, traktuje mnie jak największego wroga. A ja od zawsze wiedziałam i od zawsze powtarzałam, że jeśli kiedyś wyjdę za mąż, to moją świadkową będzie Basia, moja najlepsza przyjaciółka. Znamy się z Basią już od szkoły podstawowej. To była powierniczka moich największych sekretów i moje największe wsparcie. Siostrę bardzo kocham, ale jest ode mnie młodsza o 5 lat, więc to nie jej się zwierzałam i to nie ją prosiłam o radę, a przyjaciółkę, moją rówieśniczkę. Już jako nastolatki obiecałyśmy sobie, że będziemy swoimi druhnami.

Zobacz także: LIST: „Co roku to samo. W Wigilię rodzina życzy mi chłopaka, a w sylwestra…”

Siostra czuje się urażona moją decyzją. Próbowałam jakoś załagodzić sytuację. Obiecałam, że zostanie chrzestną mojego pierwszego dziecka, ale uznała, że to marne pocieszenie. Czuje się zdradzona i odrzucona, a przecież to mój ślub, moje wesele i moje decyzje. Mam prawo prosić na świadkową kogo tylko zechcę.

Siostra jest dla mnie bardzo oschła, a rodzicom mówi, że nie ma ochoty spędzać świąt w moim towarzystwie. To dziecinne i tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Basia jest najlepszym możliwym wyborem.

Nie chcę, żeby siostra cierpiała przez to, że nie będzie moją druhną. Kocham ją i zależy mi na niej, ale oczekuję od niej trochę więcej zrozumienia. Jak się z nią pogodzić?

Magdalena

Polecane wideo

Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.59 / 5
gość (Ocena: 5) 18.12.2021 21:00
Moja siostra byla u mnie swiadkien. Nic cala noc nie zrobila, nic nie pomogła, tylko świecila ...nawet mi wlosow i welona nie poprawila, ktore jak sie okazalo pozniej na zdjeciach rizwalil w trakcie tanca, wodka zajal sie swiadek...Ona nic, zero wsparcia, normalny gosc tylko na 'honorowym' miejscu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2021 13:05
Ja tam bym nie chciała być świadkową na czyimkolwiek ślubie. Gdyby moja siostra mnie o to poprosiła, to owszem, zostałabym, zrobiłabym to dla niej, ale jakby mnie nie poprosiła to nie miałabym focha. Im mniej obowiązków, tym lepiej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2021 19:31
Nic nie zrobisz-taki typ człowieka. Jestem taka sama
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2021 16:41
Ja bym się bała zaprosić taką na wesele, żeby czegos nie odwaliła i np w ramach zemsty nie wylała talerza z barszczem pannie młodej na suknie
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.12.2021 09:43
Na mnie się obraziło pół rodziny, bo robiliśmy małe przyjęcie dla 30 osób i jak mogłam nie zaprosić braci ojca? Przecież to bracia, a fakt, że widuje ich maksymalnie raz do roku nie miał żadnego znaczenia. Problem potęgował fakt, że ich siostrę zaprosiłam i to z całą rodziną, bo z nimi mam świetny kontakt. No jak ja mogę być taka wredna i sobie wybierać kogo zaproszę i to z najbliższej rodziny. Ja za to chciałam skromnego wesela z najbliższymi, którzy są dla mnie ważni, a nie z wujkami i ciotkami, z którymi nawet nie zamienię tego dnia słowa. Nie żałuję, bo bawiłam się świetnie, a co najważniejsze z każdym z gości mogłam nie tylko dłużej porozmawiać ale i swobodnie sobie pożartować, pośmiać. Nie musiałam z nikim wymieniać uprzejmości na siłę, bo byli tam tylko ludzkie, których najbardziej kocham i przy których czuje się dobrze. Przed nami jeszcze ślub kościelny, większy, planowany po tym jak cały ten cyrk z pandemią się skończy, na większą liczbę osób, ale raczej powiększymy listę osób o przyjaciół. Wiem jedno. Tych wszystkich wujków i ciotek na pewno na nim zabraknie. Poprzednie cyrki jakoś nie robią na mnie wrażenia.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie