LIST: „On chce mi się oświadczyć, a ja nie jestem na to gotowa…”

Marta jest pewna, że chłopak w najbliższych dniach wręczy jej pierścionek. Nie chce go przyjąć, ani stracić ukochanego...
LIST: „On chce mi się oświadczyć, a ja nie jestem na to gotowa…”
Fot. Unsplash (Allef Vinicius)
28.11.2021

Od stycznia mieszkam ze swoim chłopakiem i jest nam całkiem dobrze. Jestem zdrowa, pozytywnie nastawiona i mogę też powiedzieć, że szczęśliwa. Nie wszyscy mogą to o sobie powiedzieć, więc chyba coś mi się w życiu udało. Ale jest jedna sprawa, która cały czas nade mną wisi i nie daje mi spokoju...

Nasz związek jest udany i nie mam żadnych wątpliwości, że ma przed sobą przyszłość. Jeszcze się docieramy w tym wspólnym mieszkaniu, ale sprawa jest jak najbardziej poważna. Tylko dla mnie jest jeszcze za wcześnie na ostateczne deklaracje. Nie wyobrażam sobie ślubu w najbliższym czasie. Jak mam zakładać rodzinę, skoro nasze życie nie jest jeszcze do końca stabilne?

Najpierw chciałabym znaleźć stałą pracę, coś osiągnąć, a dopiero potem myśleć o reszcie. Boję się, że mój chłopak nie będzie czekał i postawi mnie w trudnej sytuacji już za chwilę...

Jestem przerażona, bo wszystko wskazuje na to, że naprawdę ma takie plany. I to nie kiedyś, ale raczej w najbliższych tygodniach, zapewne w Święta lub sylwestra. Dosłownie wszystko układa mi się w logiczną całość, która mówi o tym, że za chwilę wręczy mi pierścionek zaręczynowy.

Wiem z zaufanego źródła, że wypytywał moją znajomą, ile powinna kosztować taka błyskotka. Ona się oczywiście wygadała. Poza tym w historii wyszukiwań w naszym laptopie znalazłam strony sklepów jubilerskich.

Namawiałam go na wymianę telewizora w mieszkaniu, ale stwierdził, że aktualnie ma napięty budżet i muszę chwilę poczekać. O żadnych większych wydatkach nie słyszałam.

Dla mnie sprawa jest ewidentna i boję się tego, bo na to zdecydowanie nie jesteśmy gotowi. Przynajmniej ja. Moje życie tak się poukładało, że dopiero rozwijam skrzydła. Będę miała wymarzony dyplom, jakieś tam doświadczenie i teraz czas na karierę. Trochę mi zajmie, zanim poczuję się stabilnie. On nie zarabia najgorzej, ale też niczego nie może być pewny. Ja dostaję grosze za staż w firmie, rodzice dalej mi pomagają.

To ma być materiał na udane małżeństwo? Nie wierzę w takie romantyczne historie. Jak się nie ustawimy, to nic dobrego z tego nie wyniknie.

Ktoś powie, że co to za problem. Przyjąć pierścionek, odłożyć ślub na dalszą przyszłość i po sprawie. Dla mnie to nie jest takie proste. Nie jestem gotowa na bycie narzeczoną. Takie decyzje podejmuje się ze 100-procentową pewnością, a nie z przymusu. A teraz czuję, że on wywiera na mnie presję. Na to się nigdy nie godzę. Muszę zmądrzeć, dojrzeć i wiedzieć, czego tak naprawdę chcę. Teraz jest jeszcze za wcześnie. Tylko czy on będzie w stanie to zrozumieć?

Boję się, że tym jednym „nie teraz” zepsuję wszystko, co nas łączy. A innego scenariusza na ten moment niestety nie widzę!

Marta

Polecane wideo

Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Jaka suknia ślubna pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (38)
Ocena: 4.58 / 5
gość (Ocena: 1) 03.12.2021 19:39
To powiedz: "nie". Po prostu. "Nie jestem gotowa". Tylko licz się z tym, że większości facetów "nie" znaczy "nie", a nie "tak, ale nie teraz" czy "nie, ale bądźmy nadal razem".
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 01.12.2021 14:36
Widocznie jesteś zwykła blacharą.
odpowiedz
Delishya (Ocena: 5) 01.12.2021 10:54
Jeśli laska przed otrzymaniem pierścionka, mówi że nie chce, bo jeszcze się nie ustawiła w życiu, to znaczy że czeka na lepszą propozycję. Zostaw faceta, to spotka tą jedyną, a ty rób karierę. I może znajdziesz to czego szukasz. Znam dużo takich starych panienin, które robiły karierę i odrzucały porządnych facetów, bo szukały nie wiadomo czego....
zobacz odpowiedzi (1)
Iza (Ocena: 5) 29.11.2021 17:49
Zazwyczaj tak jest że ktoś chciałby mieć "problemy" innych osób :) podczas gdy jedne nie mogą się doczekać poważnej deklaracji to inne wolałaby odłożyć trochę ten moment :) zamień się autorko 🤣 obie będziemy zadowolone 😁
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.11.2021 12:31
A co za problem nie przyjąć pierścionka? Faceci podobno często wpędzają dziewczyny w tzw. lata i nie widzą w tym problemu. Powiedz, że nie jesteś jeszcze gotowa na narzeczeństwo, że chcesz poczekać i tyle. A jak postawi sprawę, że wóz albo przewóz to droga wolna. Ale nie słyszałam nigdy o takiej sytuacji by facet zerwał bo potencjalna narzeczona nie przyjęła pierścionka, faceci się takimi rzeczami nie przejmują. Bardziej bym pomyślała, że on się oświadcza bo myśli, że Ty tego oczekujesz i tyle
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie