LIST: „Mam ochotę wyemigrować z tego chorego kraju”

Zuza nie wyobraża sobie przyszłości w Polsce.
LIST: „Mam ochotę wyemigrować z tego chorego kraju”
Fot. Unsplash (Kris Cros)
07.11.2021

Nie jestem w stanie oglądać programów informacyjnych, bo dosłownie zalewa mnie krew. Od razu się złoszczę, stresuję, czuję jednocześnie wściekłość i bezsilność. To, co wyrabia się w tym momencie w Polsce, przechodzi ludzkie pojęcie. Aż ma się ochotę wyemigrować z tego chorego kraju i nigdy tu nie wracać.

Po zeszłorocznych protestach przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego myślałam, że już gorzej nie będzie. A tu niespodzianka. Kaja Godek wpada na kolejny szalony pomysł, a politycy temu przyklaskują. Ciężarna kobieta umiera z powodu bezwodzia, a rządzący albo obwiniają o to lekarzy, którzy bali się wykonać aborcję, albo mówią, że „to się zdarza”. Nawet jak to piszę to mam ochotę wyć z wściekłości.

Zobacz także: LIST: „Przyjaciółka dała kosza facetowi z powodu jego imienia. Kompletnie tego nie rozumiem!”

Kolejna sprawa. Nietolerancja dla osób homoseksualnych. Nazywanie ich „ideologią, a nie ludźmi”. Miliardy z naszych podatków na telewizję publiczną i na narodowców od Bąkiewicza, którzy zohydzili Marsz Niepodległości. Milczące podejście do pedofilii w kościele. Brak dofinansowania dla Telefonu Zaufania. Wpieranie młodym dziewczynkom, że muszą się zasłaniać od stóp do głów, żeby nikogo nie kusić. Cnoty niewieście. Łamanie praworządności i konstytucji. 500 plus finansowane z naszych podatków.

Za dużo tego wszystkiego i naprawdę nie jest mi już od dawna do śmiechu. Chciałabym uciec stąd jak najdalej, ale mam starszych, schorowanych rodziców i tylko ja się nimi opiekuję. Nie zostawię ich tutaj, przeprowadzka z nimi też jest niestety wykluczona ze względu na ich stan zdrowia.

Pozostaje chyba tylko nadzieja, że kiedyś będzie tu lepiej.

Zuza

Zobacz także: Ktoś ukradł mi spod drzwi dietę pudełkową… Co jest z wami nie tak, ludzie?

Polecane wideo

Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają
Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają - zdjęcie 1
Komentarze (177)
Ocena: 4.79 / 5
gość (Ocena: 5) 13.11.2021 17:26
A mi znowu to się dobrze żyje mam blisko kościół około 100 m od domu codziennie się spotykam z księżmi lubią pogadać pocieszyć człowieka moja żona dostaje 500 plus na twoje dzieci nie jest źle nawet teściowa dostała 13,14 gdzie tak dają w jakimś państwie Powiedzcie mi Mamy telewizję TV Info TVP 1 i 2 co mi więcej trzeba
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 13.11.2021 16:56
Jestem wykształcona, prowadzę firmę i wiem jak bardzo przedsiębiorcom rządzący dają w kość ale nie wyprowadziłabym się stąd nigdy. Poza tym nie ma żadnej alternatywy dla PiSu przecież opozycja to również kompletna pomyłka
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.11.2021 16:50
Nie oglądaj programów informacyjnych albo wyjedź za granicę. Co za problem?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.11.2021 10:30
Życie w Polsce jest męczące i sama chce wyemigrować. Jeszcze zbieram fundusze na ten plan... Męczą mnie zawistni jak i zaściankowi ludzie, ich ograniczona mentalność... Brak akceptacji dla homoseksualnych ...ale też osoby homosekualne są zbyt agresywne... Brak akceptacji dla obcokrajowców... Jeśli przyznajesz, że lubisz ludzi innej narodowości to ciebie zniszczą... Ogólna agresja wśród obywateli. Pogłębiło sie to przez strajk kobiet. Dla ludzi w sklepach, taxi nie ma innych tematów niż polityka i to człowieka bardzo męczy,wyczerpuje psychicznie... Szczególnie gdy każdy człowiek zieje nienawiścią.Obecnie temat granicy polskobiałoruskiej... Ehh... Zapowiada sie najgorsze. Nie mam już siły od dawna żyć w tym kraju ... Znam lepszy kraj do życia i bardziej życzliwych ludzi. Także bardzo dobrze rozumiem autorke listu. Ja natomiast moge wyjechać bez problemu tylko musze popracować nad kwestią finansową by starczyło na dłużej. Dlatego tymczasowo emigruje do Niemiec. Tam szybciej zdobęde konkretną gotówke;) Jeśli człowiek czegoś bardzo pragnie powinien to spełnić dla swego świętego spokoju. Przebywanie w spokojnym miejscu wśród życzliwych ludzi jest najlepszym lekarstwem. Każdy sam odpowiada za swój los. Od nas zależy co z nim zrobimy.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 09.11.2021 19:38
Widzę że kolega z magistrem i z czteroma tysiącami na miesiąc chłopce z czym ty do ludzi a tą kropkę to sobie wsadź w du.pę
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie