LIST: „Mam ochotę wyemigrować z tego chorego kraju”

Zuza nie wyobraża sobie przyszłości w Polsce.
LIST: „Mam ochotę wyemigrować z tego chorego kraju”
Fot. Unsplash (Kris Cros)
07.11.2021

Nie jestem w stanie oglądać programów informacyjnych, bo dosłownie zalewa mnie krew. Od razu się złoszczę, stresuję, czuję jednocześnie wściekłość i bezsilność. To, co wyrabia się w tym momencie w Polsce, przechodzi ludzkie pojęcie. Aż ma się ochotę wyemigrować z tego chorego kraju i nigdy tu nie wracać.

Po zeszłorocznych protestach przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego myślałam, że już gorzej nie będzie. A tu niespodzianka. Kaja Godek wpada na kolejny szalony pomysł, a politycy temu przyklaskują. Ciężarna kobieta umiera z powodu bezwodzia, a rządzący albo obwiniają o to lekarzy, którzy bali się wykonać aborcję, albo mówią, że „to się zdarza”. Nawet jak to piszę to mam ochotę wyć z wściekłości.

Zobacz także: LIST: „Przyjaciółka dała kosza facetowi z powodu jego imienia. Kompletnie tego nie rozumiem!”

Kolejna sprawa. Nietolerancja dla osób homoseksualnych. Nazywanie ich „ideologią, a nie ludźmi”. Miliardy z naszych podatków na telewizję publiczną i na narodowców od Bąkiewicza, którzy zohydzili Marsz Niepodległości. Milczące podejście do pedofilii w kościele. Brak dofinansowania dla Telefonu Zaufania. Wpieranie młodym dziewczynkom, że muszą się zasłaniać od stóp do głów, żeby nikogo nie kusić. Cnoty niewieście. Łamanie praworządności i konstytucji. 500 plus finansowane z naszych podatków.

Za dużo tego wszystkiego i naprawdę nie jest mi już od dawna do śmiechu. Chciałabym uciec stąd jak najdalej, ale mam starszych, schorowanych rodziców i tylko ja się nimi opiekuję. Nie zostawię ich tutaj, przeprowadzka z nimi też jest niestety wykluczona ze względu na ich stan zdrowia.

Pozostaje chyba tylko nadzieja, że kiedyś będzie tu lepiej.

Zuza

Zobacz także: Ktoś ukradł mi spod drzwi dietę pudełkową… Co jest z wami nie tak, ludzie?

Polecane wideo

Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają
Najmroczniejsze sekrety znaków zodiaku. Oto rzeczy, do których nikomu się nie przyznają - zdjęcie 1
Komentarze (183)
Ocena: 4.77 / 5
gość (Ocena: 5) 26.01.2022 11:30
Wyemigrowałam 10 lat temu do kraju bardziej cywilizowanego, gdzie kobiety faktycznie mają równe prawa, nie żałuję i polecam to wszystkim. Rozumiem, że autorka nie może ( przynajmniej teraz), ale jak ktoś inny rozważa to serio, pakować manatki i spróbować!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2022 18:32
Kobiety poradźcie coś bo ja mam pewien problem. Mieszkam za granicą z moim partnerem we wspólnym mieszkaniu z jego bratem mrukiem który nie potrafi się odezwać do kobiety. Wyjechaliśmy na święta do Polski, okazało się że bez pytania wziął myszkę komputerową z mojego pokoju, tak się wkurzyłam bo miał czas żeby swoją kupić ale menda tego nie zrobił. Dodatkowo ruszał ręcznik którego tylko ja używam, rzucił na podłogę w łazience. Już nie mam do tej sytuacji siły. Nie mamy na razie pieniędzy żeby wyprowadzić się do swojego mieszkania bo pracujemy tu od niedawna. Płakać mi się chciało bo on jest nienormalny nic nie można mu powiedzieć. Miałam prawo suszyć głowę mojemu chłopakowi za to że on nie powiedział bratu żeby oddał myszkę komputerową jak ja nie mam jak działać na laptopie?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.11.2021 17:26
A mi znowu to się dobrze żyje mam blisko kościół około 100 m od domu codziennie się spotykam z księżmi lubią pogadać pocieszyć człowieka moja żona dostaje 500 plus na twoje dzieci nie jest źle nawet teściowa dostała 13,14 gdzie tak dają w jakimś państwie Powiedzcie mi Mamy telewizję TV Info TVP 1 i 2 co mi więcej trzeba
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 13.11.2021 16:56
Jestem wykształcona, prowadzę firmę i wiem jak bardzo przedsiębiorcom rządzący dają w kość ale nie wyprowadziłabym się stąd nigdy. Poza tym nie ma żadnej alternatywy dla PiSu przecież opozycja to również kompletna pomyłka
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.11.2021 16:50
Nie oglądaj programów informacyjnych albo wyjedź za granicę. Co za problem?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie