„Jak powiedzieć rodzicom, że się wyprowadzam?”

Agata martwi się, że będzie musiała zostać w domu aż do ślubu.
„Jak powiedzieć rodzicom, że się wyprowadzam?”
Fot. pexels
30.05.2021

Jestem studentką i planuję wyprowadzić się z rodzinnego domu. Panują w nim określone reguły: nie mogę zapraszać chłopaka na noc, ani on nie może zamieszkać tu przed naszym ślubem. Ja to rozumiem, bo przecież to własność moich rodziców. 

Jest mi jednak przykro, bo za każdym razem, gdy nie nocuję w domu, po powrocie spotykam się z ich karcącymi spojrzeniami. Wydaje mi się, że myślą, że jako kobieta się nie szanuję. Martwią się też, co powiedzieć sąsiadom czy znajomym... 

Zobacz również: Mam 29 lat i wciąż mieszkam z rodzicami. Ciągle słyszę, że jestem niezaradna

Nasz związek nie jest żadnym skandalem, dzielą nas dwa lata różnicy (on jest starszy) i spotykamy się już ponad osiem miesięcy. To pierwsza relacja, o której myślę poważnie. 

Planujemy zamieszkać razem w jego mieszkaniu, ale nie wyobrażam sobie, jak mam ogłosić to mamie i tacie. Jestem pewna, że skończyłoby się to wielką awanturą. A ja nie chcę tracić z nimi kontaktu. 

Poza tym, przecież przed ślubem trzeba ze sobą zamieszkać! Zobaczyć, czy się dogadujemy, potrafimy dzielić obowiązki, iść na kompromisy czy zwyczajnie spędzać ze sobą tyle czasu. 

Zobacz również: Czy wprowadzić się ponownie do rodziców? Mam 33 lata…

Nie chcę dłużej żyć w stresie, aby oni mogli być zadowoleni. Tylko nie mam pojęcia, jak to ubrać w słowa. Wydaje mi się, że nigdy nie nadejdzie odpowiedzi moment na rozmowę. 

Mam w takim razie zostać w domu aż do ślubu, czy jednak postawić się i zacząć nowe życie? Co byście zrobiły na moim miejscu?

Agata

Polecane wideo

Jak wygląda dziś starsza córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa? Pola właśnie obroniła pracę dyplomową
Jak wygląda dziś starsza córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa? Pola właśnie obroniła pracę dyplomową - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.68 / 5
gość (Ocena: 5) 03.06.2021 06:53
Moi rodzice to bardzo tolerancyjni ludzie i nie mieli praktycznie żadnego ale że się wyprowadzam i zamieszkam z narzeczonym, nawet na odchodne kupili mi irobota, by sprzątał w nowym mieszkaniu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2021 18:34
Potop: jak zaczynają krzyczeć to krzyczysz i histeryzujesz bardziej. Wyprowadź się najpierw do koleżanki/akademika/gdziekolwiek, a potem w niejasnych okolicznościach w stylu "właściciel nagle wypowiedział umowę" przeprowadź się do chłopaka. Wilk syty i owca cała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.05.2021 16:54
Autorki listu nie rozumieją osoby które mają normalnych rodziców i to zrozumiałe. Skończyłam 30 lat i jak idę spotkać się z chłopakiem matka potrafi wybiec za mną na klatkę, zadać 10 bezsensownych pytań i na koniec prosić żebym nie jechała. Nie wiem nawet czy zapraszać ją na ślub skoro nie wolno mi nikogo mieć
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2021 18:41
Dlatego wpisy o uzaleznieniach , bo warto aby partner ,partnerka, byli wolni od uzależnień, gdy jest wspólne mieszkanie itd Prawdziwa miłość wyleczy wszystko ,nawet LGBT ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2021 18:37
Uzależnienie od alkoholu , leczenie , mieć przy sobie ( w pokoju ) zgrzewke wody , soków np warzywnych . W tym jest tajemnica, im więcej wypijemy soków, wody , tym mniej alkoholu ...mieć zawsze pod ręką wodę lub sok ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie