LIST: „Nie zgadzam się na obniżenie 500+ bezrobotnym rodzicom. Skandaliczny pomysł”

Ewelina sprzeciwia się dzieleniu polskich rodziców na lepszych i gorszych.
LIST: „Nie zgadzam się na obniżenie 500+ bezrobotnym rodzicom. Skandaliczny pomysł”
Fot. pexels (Kristina Paukshtite)
03.01.2021

Na pewno nie jestem jedną z tych matek, która urodziła dziecko dla 500+. W ogóle wydaje mi się, że takie osoby nie istnieją, bo przecież łatwo to policzyć. Wychowanie dodatkowego członka rodziny kosztuje zdecydowanie więcej. Marny interes. Co nie zmienia faktu, że doceniam wsparcie państwa.

Zobacz również: Prawda o 500+ wyszła na jaw. Rząd wprowadził istotną zmianę

Czy dałabym sobie radę bez tych pieniędzy? Musiałabym. Na szczęście nie muszę sobie tego wyobrażać. W sumie dostaję 1000 zł miesięcznie na dwóch synów. Kropla w morzu potrzeb, ale nie narzekam. Jest na książki, ubrania, kieszonkowe.

Zastanawiam się tylko, dlaczego niektórym tak to przeszkadza. Ciągle ktoś zagląda mi do kieszeni i chce oskubać.

mama

Trudno inaczej nazwać ostatni pomysł ekonomistów. Chyba z jakiegoś banku, bo tak ich podpisują w mediach. Boję się, że przypadkiem zainspirują rząd i faktycznie zaczną kombinować z tym programem. Moim zdaniem jest dobrze tak, jak jest. Podział pieniędzy jest jasny i najbardziej sprawiedliwy.

W tej propozycji jest mowa o rozróżnieniu rodziców pracujących i bezrobotnych. Że niby jedni są lepsi od drugich. Oczywiście zatrudnieni mają dostać więcej, a reszta jakieś ochłapy. Rozumiecie? Jak ktoś nie ma innego źrodła dochodów, to jeszcze mu zabiorą. A bogatym dołożą.

To się w głowie nie mieści!

Zobacz również: LIST: „Jak mam utrzymać 3 dzieci za 1500 zł? Muszę dostać więcej”

pieniądze

Już nawet podają konkretne stawki, jakie miałyby wejść po zmianie. Dla pracujących… 600 zł! Prawdziwa kumulacja, tylko nie wiem jakim prawem. Osoby bez etatu miałyby dostać po kieszeni i z 500+ zrobi się 400.

Nie będę ukrywała, że bezpośrednio mnie to dotyczy, bo jestem samotną matką wychowującą dwójkę dzieci, w tym jedno malutkie. Od kilku lat nie pracuję i na razie nie mogę się niczym zająć na stałe. Na proponowanych zmianach straciłabym więc w sumie 200 zł miesięcznie. A raczej straciłyby moje dzieci, bo to one musiałyby żyć jeszcze skromniej.

Robin Hood zabierał bogatym i oddawał biednym. Bankierzy chcą zrobić na odwrót.

mama i dziecko

Powiecie, że 200 zł to nic w dzisiejszych czasach. A dla nas jednak bardzo dużo. Za to mogę np. wykupić obiady w szkole dla starszego syna. Poza tym - o czym my w ogóle mówimy? Ktoś chce dzielić Polaków na lepszych (pracujących) i gorszych (bezrobotnych). I jeszcze karać tych drugich, jakby mało mieli problemów.

Rozmawiałam z wieloma rodzicami i ludzie tego nie przełkną. Jedyna akceptowana zmiana to podwyżka świadczenia. Choćby do tego wspomnianego 600+, skoro ceny tak strasznie podskoczyły w ostatnich latach. Widzę po swoich wydatkach, że starcza na coraz mniej.

Dzieleniu, karaniu i wytykaniu mówię nie. Mam nadzieję, że nie tylko ja.

Ewelina

Zobacz również: Większość Polaków chce likwidacji 500+. Ale tylko dla niektórych

Polecane wideo

Ma 36 lat i nigdy nie używała antykoncepcji. Pokazała efekt
Ma 36 lat i nigdy nie używała antykoncepcji. Pokazała efekt - zdjęcie 1
Komentarze (121)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 05.06.2021 08:35
Tak sobie myślę, że burzą, że 500+ już nie starcza, że akceptowalna zmiana jest na 600+. Więc co mają powiedzieć niepełnosprawni kiedy dostają zasiłku pielęgnacyjnego 215 zł i nie ma nawet mowy o podwyższeniu chociaż 10 złotych. Dla nich przecież, leki, ubrania, sprzęt ortopedyczny czy wyżywienie nie zdrożało. Wstyd proszę Pani wstyd. Dawniej wychowywało się dzieci bez 500+, zasiłków i dało się radę, teraz to wygoda pełną gębą.
odpowiedz
osa (Ocena: 5) 09.05.2021 08:14
ja wychowałam troje bez 500+ to inni też mogą w końcu dlaczego podatnicy mają łożyć na bandę nierobów chcesz mieć dzieci to na ich utrzymanie zapracuj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.04.2021 15:28
Było myśleć przed zaciazeniem, że nie stać cię na dzieci. Czemu w ogóle mamy płacić na Twoje bombelki?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.01.2021 19:13
Oczywiście temat "redakcja" wymyśliła w celu wywołania g***burzy. W realu trudno żyć z IQ wynoszącym 10. A jeśli samotna, niepracująca matka jednego dziecka funduje sobie drugie, licząc na pieniądze z naszych podatków, to nie może mieć więcej.
odpowiedz
Jadzia (Ocena: 5) 09.01.2021 06:43
Prowokacja jeśli chodzi o artykul, ale faktem jest że są "ludzie" którzy tak myślą. Starałam się nigdy nie oceniać ludzi, ogólnie być miłym człowiekiem z pozytywnym nastawieniem do życia ale jak się slyszy takie rozszeniowe ameby które się jeszcze mnożą, nie mają pojęcia jak funkcjonuje to wszystko i jeszcze mają prawo się wypowiadac to jak tu sie nie fkurfiać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie