LIST: „Powiedziałam mu, że jestem w ciąży, a on się nie oświadczył. O co chodzi?”

Weronika oczekiwała natychmiastowej decyzji.
LIST: „Powiedziałam mu, że jestem w ciąży, a on się nie oświadczył. O co chodzi?”
Fot. Unsplash
28.10.2020

Jesteśmy ze sobą od trochę ponad roku, więc może nie aż tak długo. W normalnych okolicznościach pewnie chodzilibyśmy ze sobą jeszcze kilka lat, zanim zdecydowalibyśmy się na coś więcej. Ale od kilku tygodni to nie są normalne okoliczności, dlatego oczekuję od niego jasnej deklaracji. Póki co cisza.

Zobacz również: Ma 30 lat i aż 9 dzieci. Pierwsze urodziła zaledwie… 2 lata temu

Nie mam zamiaru udawać, że wszystko sobie zaplanowaliśmy, bo tak nie było. Kiedy zaczęłam się dziwnie czuć, a okres nie pojawił się w terminie, wtedy wpadłam w panikę. Test, wizyta u lekarza i wszystko jasne - będziemy mieli dziecko. Czy to dobry moment? Nie wiem, ale to nie czas na zastanawianie.

Moim zdaniem trzeba działać. Jeśli powiedziało się A, to trzeba też powiedzieć B.

ciężarna

Kiedyś naturalną koleją rzeczy były oświadczyny, żeby dziecko nie urodziło bez ślubu. W pokoleniu moich rodziców w ten sposób powstało chyba większość małżeństw. Czy to było złe? Są ze sobą od 20-30 lat i jakoś nie narzekają. Zupełnie inaczej, niż teraz, kiedy rozwodzą się nawet moi rówieśnicy.

Z jednej strony on mówi, że jest szczęśliwy i obiecuje stworzenie fajnej rodziny, ale z drugiej - nie idą za tym żadne konkretne decyzje. Mam urodzić jako kto? Jego dziewczyna? Konkubina? W bardzo prosty sposób można uniknąć tego kłopotu i może nawet kompromitacji - po prostu wszystko sformalizować.

O wielkim weselu już nie marzę, zwłaszcza w tych okolicznościach. Ale nie chcę być wytykana palcami.

Zobacz również: Ma 36 lat i nigdy nie używała antykoncepcji. Pokazała efekt

welon

Ktoś powie, że dzisiaj to nic takiego, bo w Polsce rodzi się mnóstwo nieślubnych dzieci. Dla mnie to tylko statystyka. Mamy możliwość postąpić inaczej, więc powinniśmy szybko zadziałać. Do tanga trzeba jednak dwojga, a na razie chyba tylko ja jestem gotowa na deklaracje. Jemu wystarcza rola tatusia.

Nie twierdzę, że małżeństwo daje jakąś gwarancję. Ale na pewno zmniejsza szanse szybkiego rozstania i tego, że dziecko zostanie tylko z jednym rodzicem. Niby tylko papierek, ale działa na wyobraźnię. Co on na to? Właśnie nic i bardzo się tym martwię. Moi rodzice też zaczynają przebierać nogami.

Może być bez pierścionka. Byle szybko się oświadczył, żebyśmy mogli załatwić sprawę w urzędzie.

pokój dziecięcy

Nie siedzę cicho i on doskonale zna moje zdanie w tym temacie. I co? Nic. O ciąży dowiedział się prawie miesiąc temu, a nadal nie potrafi zachować się jak prawdziwy facet. Twierdzi, że będziemy razem, więc w czym problem? Wolałabym załatwić to teraz, bo taka jest naturalna kolej rzeczy. Kiedyś mężczyźni byli bardziej ogarnięci pod tym względem.

Ślub w naszej sytuacji jest konieczny i nie dam sobie wmówić niczego innego. Nasz syn lub córka ma prawo mieć rodziców, którzy są oficjalnie razem, a nie na łapu-capu. Jeszcze chwila i będę musiała wziąć sprawy w swoje ręce albo poproszę o pomoc rodziców.

Powiem brzydko, ale skoro potrafił zrobić dziecko, to niech będzie facetem do końca. Tak postępują cywilizowani ludzie.

Weronika

Zobacz również: 31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży

Polecane wideo

31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży
31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (69)
Ocena: 4.65 / 5
mmmmmm (Ocena: 5) 11.11.2020 21:56
Nie zazdroszcze Ci. zadna frajda byc konkubiną, albo bekartem. Niestety w tej sytuacji to ty poniesiesz konsekwencje, on moze zwiac ( chociaz powinien przemyslec sptawe ze zadna porzadna kobieta nie zainteresuje sie facetem z dzieckiem). Badz przezorna i daj dziecku swoje nazwisko, zebys potem nie musiala sie tlumaczyc na kazdym kroku, przejsciach granicznych ze to Twoje dziecko.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.11.2020 19:29
To, że zapylił samicę nie znaczy, że musi się z nią upier....lać do końca życia. Raczej lepiej będzie gdy zostawi babsztyla z brzuchem. Ona sobie poradzi i złapie innego frajera
odpowiedz
Filmyvod (Ocena: 5) 11.11.2020 12:51
Świetna wiadomość dla koneserów kina, Film roku 25 lat niewinności .Sprawa Tomka Komendy można już zobaczyć Online wygodnie w domu. Cały film mozecie zobaczyć na stronie: ➡️ http://filmycda.online/25latniewinosci
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.11.2020 11:23
A po co się ma oświadczać? Co poruchał to jego.
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 06.11.2020 15:23
i masz racje , malzenstwo to jest pewnien rodzaj obowiazku wobec rodziny , on sie nie moze tak uchylac , w kazdej chwili moze uciec i tyle chlopa widzieli, majac slub juz tak nie ucieknie , ma wziac odpowiedzialnosc za rodzine , jak nie to sila go zmusic a nie ze sobie pojdzie i bedzie latal
odpowiedz

Polecane dla Ciebie