„Mój chłopak nie skasował zdjęć z byłą dziewczyną...”

Czy to normalne? Karolina zastanawia się, czy powinna coś z tym zrobić.
„Mój chłopak nie skasował zdjęć z byłą dziewczyną...”
fot. Unsplash (Plann)
13.10.2020

Bardzo kocham swojego partnera i jesteśmy razem już prawie rok czasu. On jednak w dalszym ciągu przechowuje na dysku zdjęcia ze swoją byłą dziewczyną. Nie ukrywam, jest piękną kobietą, a ich znajomość trwała długo, bo prawie 4 lata. Tym bardziej nie daje mi to spokoju.

Zobacz również: Spotkałam śliczną eks mojego chłopaka. Nie mogę się z nią równać

Nie chciałabym się z nią porównywać, bo przecież nie o to chodzi. Mój chłopak postanowił rozpocząć już nowy rozdział w życiu i nie mam wątpliwości co do jego uczuć. Niestety, kiedy odkryłam, że nadal ma fotki z ich wspólnych wakacji na telefonie, poczułam zazdrość i zrobiło mi się zwyczajnie przykro.

Rozumiem, że ma lekki sentyment do byłej, w końcu była to prawdziwa miłość, ale czy przypadkiem facet nie ma problemu z tym, żeby raz na zawsze odciąć się od przeszłości?

W ten sposób nigdy nie zrobi miejsca na coś nowego. Nie twierdzę, że namiętnie patrzy na jej zdjęcia i przegląda profile w social mediach. Ale moim zdaniem, jeśli te fotografie są w zasięgu jego wzroku, cały czas mu o niej przypominają. Nawet, jeśli nie stoją w ramce na biurku, tylko są pod ręką na komórce. To nie jest jakieś pudełko schowane głęboko w szafie. Wchodzą w to też publiczne posty, które może zobaczyć każdy. Czuję się z tym trochę dziwnie...

Ja kiedy zaczęłam nowy związek, natychmiast usunęłam wszystko z Facebooka i telefonu. Uważam, że znajomość z byłymi to przeszłość i stawiam w tamtym miejscu grubą kreskę. Dlatego jego postawa w stosunku do mnie jest trochę nie fair, ale nie chcę zaczynać takiej rozmowy, żeby nie wyjść na przewrażliwioną histeryczkę. W końcu każdy ma swoje indywidualne zwyczaje. 

Co powinnam zrobić? Może przekonacie mnie, że to jest normalne? 

Karolina

Zobacz również: Czy wprowadzić się do chłopaka, który jeszcze miesiąc temu mieszkał z inną?

Polecane wideo

Miejsca, w których NIGDY nie powinnaś robić selfie
Miejsca, w których NIGDY nie powinnaś robić selfie - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4.33 / 5
Michałowo AD 2020 12 06 9 11 (Ocena: 5) 03.12.2020 09:12
Ha ha ha NA SZCZĘŚCIE MNIE TO NIE DOTYCZY .. choć jestem KAWALEREM ... Wolnym .. od LAT ... I TAK POZOSTANĘ ... Nie zmienię TEGO ... choćbym i bym chciał ... Ale co TAM SIĘ PRZEJMOWAĆ .. trzeba żyć dalej ... Co z tego że w samotności ... NIE UZNAJĘ idea logii Co TEŃ ŚWIAT PRZEDSTAWIA W związku z tym że jestem kawalerem .. Żadne DZENDER itp Po prostu .. NIE SPOTKAŁEM .. TEJ JEDYNEJ .. MIŁOŚCI .. A z resztą Nawet od lat nie poznałem żadnej dziewczyny .. Jestem jak cień lub powietrze dla nich .. Nie istnieję ..No i DOBRZE .. Kłopot z głowy .. Nie będę latał za KAŻDĄ .. aby zwrócić Jej uwagę .. Nie to NIE !! WOLĘ JUZ BYĆ SAM DO KONCA SWEGO ISTNIENIA .. I FAJNIE .. MIŁEGO DNIA TOBIE PANNO !!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.10.2020 13:44
"Rok czasu". Szanowna "redakcjo", czy ktoś u was ma skończone gimnazjum? Nie dość, że z brudnego palucha wymyślacie ciągle takie same "historie czytelniczek", to jeszcze nie macie pojęcia o stylistyce, gramatyce i interpunkcji, a czasem ortografii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 13:16
Mam wrażenie że większość komentarzy tutaj pisze jedna osoba. Pisane na jedno kopyto, ten sam styl wypowiedzi. Nudzi ci się głupia babo, nie masz obowiązków w domu że przesiadujesz tutaj 24 na dobe codziennie i wypisujesz te swoje żałosne wywody ?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 08:47
Musisz mieć szalenie niskie poczucie własnej wartości. Skoro nie przegląda tych zdjęć, to co w nich złego? Po prostu ona była przez pewien czas ważną osobą w jego życiu i nie da się jej ot tak, z dnia na dzień, z niego wymazać. Tym bardziej, jeżeli była to (sama tak określiłaś) "wielka miłość". Jak widać, czasem to nie wystarczy, żeby być razem na zawsze. Życie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 07:41
Ja za to nigdy nie potrafiłam zrozumieć dlaczego ludzie właśnie usuwają wszystkie zdjęcia. Zarówno z kolekcji prywatnej jak i social mediów. To jest jednak kawał naszego życia. Gdybym teraz miała się rozstać z chłopakiem, minęło by 6 lat. Miałabym się pozbyć wszystkich wspomnień z tak długiego okresu tylko dlatego, ze nie byłyby z nowym ewentualnym partnerem? Żadnych zdjęć z wakacji, żadnych z wyjazdów? Odwiedziłam miejsca, o których zawsze marzyłam i co? Miałabym się tego pozbyć, bo komuś by nie pasowało, że na większości tych zdjęć jest mój były?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie