„Mój chłopak nie skasował zdjęć z byłą dziewczyną...”

Czy to normalne? Karolina zastanawia się, czy powinna coś z tym zrobić.
„Mój chłopak nie skasował zdjęć z byłą dziewczyną...”
fot. Unsplash (Plann)
13.10.2020

Bardzo kocham swojego partnera i jesteśmy razem już prawie rok czasu. On jednak w dalszym ciągu przechowuje na dysku zdjęcia ze swoją byłą dziewczyną. Nie ukrywam, jest piękną kobietą, a ich znajomość trwała długo, bo prawie 4 lata. Tym bardziej nie daje mi to spokoju.

Zobacz również: Spotkałam śliczną eks mojego chłopaka. Nie mogę się z nią równać

Nie chciałabym się z nią porównywać, bo przecież nie o to chodzi. Mój chłopak postanowił rozpocząć już nowy rozdział w życiu i nie mam wątpliwości co do jego uczuć. Niestety, kiedy odkryłam, że nadal ma fotki z ich wspólnych wakacji na telefonie, poczułam zazdrość i zrobiło mi się zwyczajnie przykro.

Rozumiem, że ma lekki sentyment do byłej, w końcu była to prawdziwa miłość, ale czy przypadkiem facet nie ma problemu z tym, żeby raz na zawsze odciąć się od przeszłości?

W ten sposób nigdy nie zrobi miejsca na coś nowego. Nie twierdzę, że namiętnie patrzy na jej zdjęcia i przegląda profile w social mediach. Ale moim zdaniem, jeśli te fotografie są w zasięgu jego wzroku, cały czas mu o niej przypominają. Nawet, jeśli nie stoją w ramce na biurku, tylko są pod ręką na komórce. To nie jest jakieś pudełko schowane głęboko w szafie. Wchodzą w to też publiczne posty, które może zobaczyć każdy. Czuję się z tym trochę dziwnie...

Ja kiedy zaczęłam nowy związek, natychmiast usunęłam wszystko z Facebooka i telefonu. Uważam, że znajomość z byłymi to przeszłość i stawiam w tamtym miejscu grubą kreskę. Dlatego jego postawa w stosunku do mnie jest trochę nie fair, ale nie chcę zaczynać takiej rozmowy, żeby nie wyjść na przewrażliwioną histeryczkę. W końcu każdy ma swoje indywidualne zwyczaje. 

Co powinnam zrobić? Może przekonacie mnie, że to jest normalne? 

Karolina

Zobacz również: Czy wprowadzić się do chłopaka, który jeszcze miesiąc temu mieszkał z inną?

Polecane wideo

Miejsca, w których NIGDY nie powinnaś robić selfie
Miejsca, w których NIGDY nie powinnaś robić selfie - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.37 / 5
Gość23 (Ocena: 5) 29.01.2023 23:17
Uważam że taka osoba powinna pousuwać zdjęcia z byla. Wspomnienia wspomnieniami ale jak on chce budować coś nowego skoro ma zdjęcia z byla jak się przytuaja lub całują. Taka osoba wchodzi w nowy związek i co ona ma nie być zazdrosna? Mój chłopak bhl w 7 letnim związku bardzo źle się czułam jak to pozytywnie się o niej wypowiadał a dziewczyma z punktu mojego widzenia dobrze go urobila i tyle ale zdjęcia miał.i nie chciał usunac a ja mając 25 lat i myśląc z nim o przyszłości co miałam mu na to pozwolić? Oglądał by te zdjęcia beze mnie w tajemnicy co to za myślenie Ja jestem za tym że powinien usunac jak chce niech wraca sobie pamięcią myślami ale nie żeby miał coś takiego na dysku albo Ty albo byla proste
odpowiedz
Michałowo AD 2020 12 06 9 11 (Ocena: 5) 03.12.2020 09:12
Ha ha ha NA SZCZĘŚCIE MNIE TO NIE DOTYCZY .. choć jestem KAWALEREM ... Wolnym .. od LAT ... I TAK POZOSTANĘ ... Nie zmienię TEGO ... choćbym i bym chciał ... Ale co TAM SIĘ PRZEJMOWAĆ .. trzeba żyć dalej ... Co z tego że w samotności ... NIE UZNAJĘ idea logii Co TEŃ ŚWIAT PRZEDSTAWIA W związku z tym że jestem kawalerem .. Żadne DZENDER itp Po prostu .. NIE SPOTKAŁEM .. TEJ JEDYNEJ .. MIŁOŚCI .. A z resztą Nawet od lat nie poznałem żadnej dziewczyny .. Jestem jak cień lub powietrze dla nich .. Nie istnieję ..No i DOBRZE .. Kłopot z głowy .. Nie będę latał za KAŻDĄ .. aby zwrócić Jej uwagę .. Nie to NIE !! WOLĘ JUZ BYĆ SAM DO KONCA SWEGO ISTNIENIA .. I FAJNIE .. MIŁEGO DNIA TOBIE PANNO !!!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.10.2020 13:44
"Rok czasu". Szanowna "redakcjo", czy ktoś u was ma skończone gimnazjum? Nie dość, że z brudnego palucha wymyślacie ciągle takie same "historie czytelniczek", to jeszcze nie macie pojęcia o stylistyce, gramatyce i interpunkcji, a czasem ortografii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 13:16
Mam wrażenie że większość komentarzy tutaj pisze jedna osoba. Pisane na jedno kopyto, ten sam styl wypowiedzi. Nudzi ci się głupia babo, nie masz obowiązków w domu że przesiadujesz tutaj 24 na dobe codziennie i wypisujesz te swoje żałosne wywody ?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 08:47
Musisz mieć szalenie niskie poczucie własnej wartości. Skoro nie przegląda tych zdjęć, to co w nich złego? Po prostu ona była przez pewien czas ważną osobą w jego życiu i nie da się jej ot tak, z dnia na dzień, z niego wymazać. Tym bardziej, jeżeli była to (sama tak określiłaś) "wielka miłość". Jak widać, czasem to nie wystarczy, żeby być razem na zawsze. Życie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie