LIST: „Nie rozumiem koleżanek, które nie chcą mieć dzieci. To nielogiczne”

Dla ciężarnej Patrycji świadoma rezygnacja z macierzyństwa to działanie przeciwko sobie.
LIST: „Nie rozumiem koleżanek, które nie chcą mieć dzieci. To nielogiczne”
Fot. pexels (Kristina Paukshtite)
20.09.2020

Jestem w takim wieku, że wokół mnie powinno być mnóstwo dzieci i ciężarnych. Okolice trzydziestki to właśnie ten moment. W najbliższym otoczeniu dzieje się jednak coś dziwnego. Żadnych baby shower, pępkowego i chrzcin. Z mojej paczki urodziła tylko jedna dziewczyna, ale sama przyznaje, że nawet tego nie planowała. No i jeszcze ja się spodziewam.

Zobacz również: Bezdzietnej mężatce puściły nerwy. Tych zdań nie chce już więcej słyszeć

To była w pełni świadoma i bardzo dobrze przemyślana decyzja. Reszta jakoś się przed tym wzbrania, czego zupełnie nie potrafię zrozumieć. Chodzi także o osoby, które od kilku lat są już po ślubie. Problemy z płodnością? Zdarzają się, ale przecież nie u wszystkich. Miał być istny baby boom, a jest posucha.

Próbowałam się dowiedzieć, z czego to wynika i aż mi mowę odjęło.

ciężarna kobieta

Zapytałam jedną z drugą, na co tak naprawdę czekają, ale nie usłyszałam żadnego logicznego argumentu. Najczęściej powtarzają: to nie dla mnie, mam jeszcze czas, nie stać mnie, za duża odpowiedzialność, nie mam warunków i tym podobne frazesy, które jestem w stanie obalić w kilka sekund. Bo jak ktoś chce, to naprawdę można ogarnąć temat.

Ale one widocznie nie chcą. Tylko dlaczego? Mam taką teorię, że wynika to przede wszystkim z wygody, a nawet lekkomyślności. Jest im aktualnie dobrze, cenią sobie święty spokój, więc nie pakują się w nieprzespane noce, kolki, pieluchy i wydatki. Przeraża je odpowiedzialność za drugiego człowieka, bo to od nich zależą jego losy.

Mnie trochę przeraża takie myślenie.

Zobacz również: Poruszające wyznanie bezdzietnej singielki. Zdradziła, dlaczego tak naprawdę jest sama

noworodek

Jeśli wszyscy będą tak skoncentrowani na sobie, to za kilka lat niewiele z nas zostanie. I wcale nie twierdzę, że rodzicielstwo należy postrzegać w kategoriach patriotycznych. Choć to też ma znaczenie, jeśli marzymy o rozwoju naszego kraju. Według mnie posiadanie dzieci to w pewnym sensie zabezpieczenie na przyszłość.

Nie lubię tego powiedzenia o podawaniu szklanki wody na starość, ale trudno odmówić mu słuszności. Bo kto się nami zajmie, kiedy z racji wieku nie będziemy już tak samodzielni i przebojowi? Do kogo będziemy mogli się odezwać i kto nas wysłucha? Osobiście mam nadzieję, że moje dzieci staną na wysokości zadania.

Świadoma rezygnacja z tego jest dla mnie trochę bez sensu.

kobiety

Po prostu nie jestem w stanie ogarnąć rozumowania moich rówieśniczek. Myślą wyłącznie o tym, co tu i teraz, a później będzie płacz. Jasne, każdy ma prawo popełniać błędy, ale dlaczego błądzi tak wiele osób? Wolę się chwilę pomęczyć i mieć przy sobie kogoś bliskiego. Facet może zwiać, rodzice kiedyś odejdą, więc przynajmniej dziecko mi zostanie.

Przyglądam się dziewczynom, które podjęły decyzję, że nie chcą być matkami. Są do siebie bardzo podobne. Typ karierowiczki, liberalne poglądy, wygodne życie. Ogólnie high life. Chyba im się wydaje, że tak będzie zawsze, a to przecież nierealne. Tylko zanim się ockną, to już nic z tym nie zrobią.

Czy ktoś mi logicznie wytłumaczy, dlaczego kobiety w wieku 25-35 lat nie chcą się rozmnażać? I jak wyobrażają sobie przyszłość?

Patrycja

SONDA
Czy chcesz mieć dzieci?
Czy chcesz mieć dzieci?

Zobacz również: „Na moim osiedlu jest więcej buldogów francuskich niż dzieci. Same jałowe związki”

Polecane wideo

Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci
Od 13 lat prawie cały czas jest w ciąży. Pokazała wszystkie swoje dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (149)
Ocena: 4.4 / 5
Miłego Dnia Tobie (Ocena: 5) 05.10.2020 06:17
Jedno jest jasne od pokoleń .BIZNES STERUJE .. i KSZTAŁTUJE .. Zasobnością LUDZKĄ w DANYM KRAJU .. Jak chce DANY RZĄD przyrostu NARODU .. To NIECH STWORZY WARUNKI do TEGO .. a NIE ZUCAĆ WINĘ NA .. MĘŻCZYZN .. Bez finansów nie zbudujecie RODZIN .. a DANY KRAJ BĘDZIE może TYLKO WSPOMNIENIEM że ISTNIAŁ ... Bez WOJEN .. i przewrotów .. PRZESTENIE ISTNIEĆ .. Wystarczy pogłębić BEZROBOCIE .. I nie dać SZANS na LEPSZE ŻYCIE .. Od wieków TO BYŁO STOSOWANIE .. tylko inaczej nazywano TO ... Miłego Dnia ... POLSKO ...
odpowiedz
Michałowo AD 02 10 2020 R (Ocena: 5) 05.10.2020 06:04
Oj to tylko ŻYCIE .. pisze takie scenariusze .. a Człowiek nadal jest SAM .. Samotność męczy i boli .. Brak drugiej połówki .. Odczuwalne każdego DNIA i NOCY ... A zwłaszcza .. uczuć .. z głębi serca .. Ciepła bijącego .. O MIŁOŚCI gdzie JESTEŚ ..Droga PANNO .. chętnie CIEBIE ..POZNAM .. tylko nie wirtualnie za dużo tam jest oszustek i osób niewiadomej płuci .. tj do końca nie wiesz z kim piszesz maile skoro tej osoby nie widziałeś na oczy .. Pozdrawiam WSZYSTKIE PANNY co chcą posiadać ..RODZINĘ .. Samotny KAWALER z OKOLIC BIAŁEGOSTOKU ,,
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.09.2020 14:53
Lol no pani widocznie ma kiepskie swoje zycie, skoro tak sie interesuje innymi. Ma dziecko i pewnie jest jej ciezko, dlatego jedynym pocieszeniem dla niej byloby w okol kilka podobnie narzekajacych osob XD Moze wtedy podnioslaby swoja samoocene. Zajmij sie soba kobieto bo bredzisz, ludzie z klasą nie opowiadaja takich bzdur o innych, tylko prymitywy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.09.2020 16:36
Gdyby autorka tego listu była sama przekonana do posiadania potomstwa, to by się skupiła na sobie i zamiast patrzeć się na innych cieszyłaby się macierzyństwem. A to co tu widać to raczej rozpaczliwa próba przekonania samej siebie, no i koleżanek aby nie być samej w tej drodze krzyżowej. Sama sknocilam se życie, to niech reszta cierpi razem ze mną
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 22.09.2020 11:04
Ile egoizmu się z tego listu wylewa, o matko! "Facet mnie zostawi, rodzice umrą, ale chociaż dziecko zostanie" xD Najgorsze, że to jest właśnie motywacja większości natalistów - urodzić, wychować i mieć darmową pomoc domową i pomoc na starość. Co tam np. rozwijanie relacji z partnerem, czy własnych zainteresowań. Ważne, żeby się rozkraczyć i urodzić, bo to MUSI być sens życia każdej kobiety. Dość mam tego terroru matek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie