LIST: „Mój chłopak oświadczył się swojej poprzedniej dziewczynie, a mnie wciąż nie prosi o rękę…”

Ola czeka na pierścionek już od dwóch lat i powoli traci cierpliwość.
LIST: „Mój chłopak oświadczył się swojej poprzedniej dziewczynie, a mnie wciąż nie prosi o rękę…”
Fot. Unsplash (Justin Groep)
13.09.2020

Zawsze uważałam się za pechowca w kwestii związków. Moi byli partnerzy albo mnie zdradzali, albo oszukiwali, albo wpadali w napady zazdrości. Kiedy poznałam Pawła, pojawiła się we mnie nadzieja, że tym razem będzie inaczej. Był czuły, troskliwy, opiekuńczy, szczery. Podobało mi się w nim, że w wieku 26 lat miał dobrą, stałą pracę i nie był w żadnym stopniu zależny finansowo od rodziców. Mieszkanie odziedziczył po babci, więc wcześniej od swoich rówieśników mógł się uniezależnić i nie musiał pakować się w żadne kredyty. Pewnie niejeden chłopak na jego miejscu korzystałby z tych wszystkich przywilejów i urządzał imprezy od rana do wieczora. Paweł taki nie jest. Poważnie myśli o życiu i o swojej przyszłości.

Między nami układa się bardzo dobrze od 2 lat, choć nie jesteśmy idealnym związkiem. Takich nie ma. 8 miesięcy temu podjęliśmy decyzję o tym, że mam się do niego przeprowadzić.

Zobacz także: LIST: „Dostałam okropne mieszkanie socjalne. Nie wychowam dzieci w takich warunkach”

Na początku musieliśmy się trochę dotrzeć, ale teraz nie wyobrażam już sobie życia bez Pawła. Problem w tym, że nie wiem, czy on myśli tak samo. Każdą rozmowę na temat zaręczyn i ślubu przerywa. Nie jestem pod tym względem nachalna, ale nie należę też do dziewczyn, które na oświadczyny będą czekać w nieskończoność. Skoro jest między nami dobrze, to na co mamy czekać…

Martwi mnie również to, że Paweł był już raz zaręczony. Swoją poprzednią dziewczynę poprosił o rękę po roku. Zaręczyny finalnie zostały zerwane, ale gdzieś tam w mojej głowie pojawia się czasem myśl, czemu z nią chciał się żenić tak szybko, a ze mną tak zwleka. On nie ma żadnej traumy po tamtym związku, bo z byłą rozstali się w przyjaźni, zanim zaczęli jakiekolwiek przygotowania do ślubu. Po prostu oboje doszli do wniosku, że powinni się rozstać i wspólne życie nie jest im pisane.

Paweł wie, że go kocham i że chciałabym założyć z nim rodzinę. Pewnie domyśla się też, że trochę boli mnie to, że poprzedniej dziewczynie się oświadczył, a ja ciągle nie mam na palcu pierścionka. Nie rozumiem, dlaczego z nią chciał zrobić krok naprzód, a ze mną stoi w miejscu.

O co może chodzić?

Ola

Zobacz także: LIST: „Mam 33 lata i zostałam sama. Nie poznam już raczej nikogo wartościowego…”

Polecane wideo

Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać
Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać - zdjęcie 1
Komentarze (70)
Ocena: 4.9 / 5
Buba (Ocena: 5) 21.09.2020 17:25
Daj facetowi ultimatum albo Ci się oświadczy w przeciągu roku, a jak tego nie zrobi to go zostaw. Zobaczysz, że jak nie postawisz sprawy jasno to zostaniesz stara panną, facet wpędzi Cię w lata i będzie Ci ciężko kogoś znaleźć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2020 16:13
Jeżeli mężczyzna, ucina rozmowy o zalegalizowaniu związku, po dwu latach, już raczej powinien być pewny swoich uczuć. Mam wrażenie że nic z tego nie będzie. Dziewczyna zostanie z niczym, kiedy związek się rozpadnie, bez mieszkania i zabezpieczenia finansowego. W jej interesie jest wyjaśnienie sytuacji na czym stoi. A on gdyby ją kochał nie bawił by się jej uczuciami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2020 10:45
Mój facet po 6 latach mi się oświadczył, teraz jesteśmy już 8 lat i dalej ślubu nie mamy, chcemy ale jeszcze nie teraz :) więc wydaje mi się że każdego to jest indywidualna sprawa i swoich potrzeb :)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 15.09.2020 09:29
To postaw sprawę jasno, żeby się zadeklarował albo tak albo tak. Może po prostu czeka aż na widoku pojawi się lepsza partia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.09.2020 21:51
Ja jestem w identycznej sytuacji tyle że czekam lat 8. Ale każdy jest kowalem własnego losu, nie pasuje ci to się sama oświadcz albo odejdź a nie marnujesz czas na pisanie historii w necie, które pokazują tylko, że brak Ci pewności siebie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie