LIST: „Dziewczyny nazywają mnie incelem. Żadna nie chce dać mi szansy”

Rafał podejrzewa, dlaczego wciąż jest sam.
LIST: „Dziewczyny nazywają mnie incelem. Żadna nie chce dać mi szansy”
Fot. Unsplash
24.05.2020

Mam 21 lat i jeszcze nigdy nie miałem dziewczyny. Wiem, jak to brzmi. W realu takie wyznanie nie przeszłoby mi przez usta. Rodzina i znajomi dobrze o tym wiedzą, ale raczej nie lubię tego roztrząsać. Dlaczego mimo to zdecydowałem się napisać? Nie chcę się użalać nad swoim losem, ale na to, w jaki sposób jestem traktowany. Zwłaszcza przez dziewczyny.

Zobacz również: Jak rozpoznać incela? 12 znaków szczególnych

Przyzwyczaiłem się już do tego, że jestem dla nich niewidzialny. Chyba, że jako kumpel i kiedy mają jakaś sprawę do załatwienia, ale to też rzadko. Najbardziej bolą mnie jednak ich komentarze. Zamiast zupełnie mnie olać - chyba chcą jeszcze bardziej upokorzyć.

Od jakiegoś czasu mam u nich ksywkę „incel”.

programista

Przyznaję się, że musiałem sprawdzić, co to właściwie oznacza. Kiedyś mi się obiło o uszy, ale nie wiedziałem konkretnie. No i załamałem się jeszcze bardziej, bo przecież taki nie jestem. Powiedziałem jednej z drugą, żeby przestały mnie przezywać, a one na to, że tego nie robią. Nazywają tylko sprawy po imieniu, a takie są fakty.

Jedyne, co się zgadza, to moja samotność i ich wygórowane oczekiwania, którym raczej nigdy nie sprostam. Nie mam w sobie jednak nienawiści i nikogo nie chciałbym skrzywdzić. To, że nie umiem wejść w związek jest frustrujące, ale nie kieruje mną żadna zemsta. Żadnych zaburzeń u mnie nie stwierdzono.

Zgodzę się tylko z jednym - jeśli nie zmienię wyglądu i nie wygram w totolotka, to mam marne szanse.

Zobacz również: Dawid nie jest stereotypowym facetem. Wymienił 7 powodów, dlaczego kobiety go nie chcą

samotność

Widzę, jacy kolesie mają teraz wzięcie. Trzydniowy zarost, włosy na żel, umięśnione ciało, firmowe ubrania, do kompletu koniecznie sportowy samochód. Ja mogę co najwyżej zapuścić koper pod nosem, bo na policzkach mało co rośnie. Fryzury lubię krótsze, a masy nie nabiorę choćbym tylko jadł i ćwiczył. Noszę się zwyczajnie, a auta nie mam. W sumie to nawet prawka.

No i w czym ci cali incele niby nie mają racji? To stwierdzenie faktu, że dziś zwykły chłopak ma po prostu marne szanse. Wymagania wobec nas rosną i trudno za tym nadążyć. Nie każdy jest bogatym modelem.

Czy jestem sfrustrowany? Tylko jak słyszę innych kolesi i ich przechwałki. Oni są doświadczeni w niektórych tematach. Gdyby mogli, to codziennie byliby z inną, a na mnie nawet jedna nie spojrzy.

samotność

Nie za bardzo przepadam też za feministkami. Popieram równouprawnienie, ale to poszło o krok za daleko. Między innymi przez takie poglądy jestem sam. Dziewczyny uwierzyły, że mogą wszystko, a dla nich jestem niczym. Świat trochę stanął na głowie i czasami zazdroszczę moim dziadkom, że za ich czasów wszystko było normalne i prostsze.

Najpierw mnie nie chcą, a później się śmieją i to jest w tym najgorsze. Czuję się czasami prześladowany. Jak ktoś jest mi obojętny, to go ignoruję. A one cały czas mi dogadują. Kiedy mówią o tym, że jestem incelem, to przecież nie mają na myśli poglądów. Chcą mnie tylko upokorzyć i obrazić.

Tak tylko chciałem zasygnalizować. Może komuś da to do myślenia.

Rafał

Zobacz również: Spowiedź INCELA. Artur ma 26 lat i czuje się niewidzialny dla kobiet

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze (53)
Ocena: 4.87 / 5
Aithne (Ocena: 5) 29.06.2020 21:06
Ja myślę, Rafale (o ile nie jesteś jakimś wymysłem redakcyjnym) że za bardzo skupiasz się na tym, kim (czym) nie jesteś. To jest twój problem. Masz jakieś pasje? Zainteresowania? Nie wiem, zacznij kibicować lokalnej drużynie siatkówki, zapisz się na modelarstwo, postanów sobie, że zwiedzisz wszystkie latarnie morskie w Polsce. I przestań obsesyjnie myśleć o dziewczynach. Może przy okazji realizowania jakiegoś hobby spotkasz podobną pasjonatkę, może nie... ale przynajmniej nie będziesz marnować sobie życia.
odpowiedz
Virginia (Ocena: 5) 18.06.2020 23:03
Lepiej incel niż puszcza.lska
odpowiedz
jaa (Ocena: 1) 15.06.2020 00:59
Nie słuchaj tych z dołu każących ci szukać "normalnej dziewczyny". One tutaj za taką uważają otyłą, zapuszczaną grażyne z marnym ryjem. Jak żadna cie nie chce, to trudno, nie obniżaj swoich wymagań, skup się na zarabianiu pieniędzy i jak będzie cie stać to choć na dziwki albo sponsoruj jakąś małolatę, która twoim hajsem będzie chciała stać się gwiazdą Insta
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.06.2020 22:53
Winą świata jest to, że wszystko jest oddane przypadkowi. I jak to z przypadkiem bywa- nieraz i w ruletce 15 razy z rzędu wyleci czarne. A za szensastym zero :D Nie będę Ci pisał, żeby mieć nadzieję, w końcu znajdziesz, bo po 25 latach sam w to nie wierzę, a takie karmienie się nadzieją oraz bycie odrzucanym boli czasem bardziej niż samotność. Co mogę Ci poradzić- co najwyżej dla zdrowia psychicznego, olej. Jesteś facetem, może przeciętnym, może nawet odrobinę zaniedbanym (nobody's perfect), ale z tego co piszesz wartościowym. To że kobiety Cię nie chcą, to strata gatunku kobiet, nie twoja. Buduj swoje własne pasje, bądź trochę egoistą wobec reszty świata, Twoje własne życie i przyjemności też są ważne. I na marginesie- nie musisz cisnąć tak bardzo na bogaty wygląd, nawet nie polecam- bo możesz zacząć przyciągać taki rodzaj kobiet, które są gorsze od singielstwa, trust me...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2020 14:53
Większość moich przyjaciółek jest w związkach (ja też), wiesz co łączy naszych facetów? Z założenia kompletnie nic, nie istnieje żaden mityczny archetyp, za którym goni kobieta, uniwersalny zestaw cech, ALE są mimo wszystko pewne standardy zwiększające szanse: facet wesoły, pozytywny, bez zakodowanych uprzedzeń i stereotypów, pro partnerski, zaradny (czyli wybrnie z każdej sytuacji i żadnej pracy się nie boi) zawsze ma plusa - w zasadzie u kobiet cenne są te same cechy. Jasne, jest pewna grupa kobiet polujących na określony typ - ale na szczęście nie ma obowiązku zadawania się z nimi, bądź pozytywnym, normalnym facetem to spotkasz i taką samą dziewczynę ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie