„Mąż rozwiódł się ze mną rok po ślubie, bo…” (5 prawdziwych historii)

Z jakich powodów ludzie rozwodzą się zaledwie rok po ślubie? Przeczytaj.
„Mąż rozwiódł się ze mną rok po ślubie, bo…” (5 prawdziwych historii)
Fot. Unsplash
02.12.2019

Niektórzy mówią, że małżeństwo jest niepotrzebną instytucją, ponieważ miłość pojawia się i znika. Świadczy o tym coraz większa liczba rozwodów. Ludzie z niedowierzaniem patrzą na starsze pokolenia, w których dominują związki z bardzo długim stażem. Dziś myśl o małżeństwie do grobowej deski w pewnych kręgach wydaje się rewolucyjna.

Zobacz także: „W telefonie męża znalazłam zdjęcie półnagiej kobiety. Co mam o tym myśleć?” (Historia Beaty)

W przypadku 5 bohaterek, których historie za chwilę przeczytacie, jest podobnie. Ich małżeństwa przetrwały zaledwie rok. Z jakich powodów została podjęta decyzja o rozwodzie? Przeczytajcie.

Mąż rozwiódł się ze mną z powodu choroby

„Rok temu pobrałam się z mężem - piękny dzień, piękny ślub, wesele… Znaliśmy się ponad 8 lat i myślałam, że to wystarczająco dużo czasu, żeby poznać drugą osobę i określić się czy to właśnie z nią/nim chce się przejść przez życie. Okazało się, że jednak za mało… Nasze małżeństwo nie przetrwało nawet do pierwszej rocznicy z powodu mojej choroby – mój mąż się nie sprawdził, przerosło go to wszystko, znalazł sobie „pocieszycielkę”. Jest mi podwójnie ciężko bo zawiodła mnie najbliższa mi osoba i do tego zawiodła w najtrudniejszym momencie mojego życia”.

Mąż rozwiódł się ze mną, bo odmówiłam aborcji

„Mąż zostawił mnie w ciąży i poszedł mieszkać do kochanki bo odmówiłam aborcji. Miał już dziecko z tamtą. A mój synek urodził się martwy... Minęły prawie trzy lata. Wykrzyczałam i wypłakałam co swoje. Pomogło- dziś już nawet nie pamiętam twarzy tego gnojka, z którym poszłam do ołtarza”.

Mąż rozwiódł się ze mną z powodu swoich długów

„Mam 26 lat i też rozwodzę się z moim mężem. Małżeństwem nie jesteśmy nawet rok, nasza rocznica przypada na 20 września. Powód rozstania? Okazało się, że ma same długi, ciągle kłamał, ludzie przychodzą do domu szukają go i chcą zwrot swoich pieniędzy. Koszmar, okazuje się, że w ogóle do nie znam. Nasze pieniądze z wesela też zabrał pod pretekstem przepisania cesji samochodu, wszystko co mówił to kłamstwo. Byłam, już u adwokata mam nadzieję, że szybko się to rozwiąże. Straszne jest to jak można być podłym i ranić innych ludzi. Nie wiem czy znajdę sobie kogoś jeszcze”.

Mąż rozwiódł się ze mną przez swoich rodziców

„Ja mam 24 lata - decyzja o małżeństwie bez żadnych nacisków, przemyślana. 9 miesięcy po ślubie, 2 miesiąc ciąży - koniec związku. Dlaczego? Bo mój „mąż” woli słuchać swojej mamy i skakać wkoło niej zamiast zająć się swoją żoną. A tego nie da się już wytrzymać. Uciekłam do swoich rodziców, u niego nie wytrzymuje psychiczne... Znałam go 6 lat przed ślubem, a dopiero po okazało się jak jest naprawdę.. życie”.

Mąż rozwiódł się ze mną, bo miał kochankę

„Ja rozwiodłam się po roku i trzech miesiącach małżeństwa. Powód: romans mojego męża z inną kobietą (12 lat starszą od niego). Od mojego rozwodu minęło już pięć lat i myślę, że za szybko podjęłam decyzję o ślubie. Wyszłam za mąż po niecałym roku znajomości. Ale wtedy sądziłam, że to wielka miłość. Może to zabrzmi głupio, ale cieszę się, że wzięłam „tylko” ślub cywilny (eksmąż jest ateistą), bo teraz bym się złościła, że z moim obecnym narzeczonym nie mogę wziąć ślubu kościelnego”.

Mąż rozwiódł się ze mną przez niedopasowanie w łóżku

„Mąż jest ode mnie młodszy o 12 lat i okazało się to jednak różnicą nie do pokonania. Dodatkowo przerosły go problemy związane ze staraniem się o dziecko, a mnie z kolei jego problemy dotyczące potencji i ogólnej oziębłości. Okazaliśmy się zupełnie niedopasowani seksualnie. Ze mnie wyszła naiwna idiotka, która sądziła, że da radę go czegoś nauczyć, do czegoś przekonać... Niestety. Każda propozycja, np. terapii małżeńskiej była torpedowana.Ja też nie jestem bez winy, bo zniechęcona całą sytuacją, brakiem wspólnie spędzanego czasu i seksu popadłam w głęboką frustrację i co jakiś czas wybuchałam jak wulkan. I tak się to toczyło, aż do teraz. Chciałam to ratować, ale mąż się poddał. Nie wiem jak poradzić sobie z tym wszystkim, zwłaszcza, że pracujemy razem... Jestem załamana...”

Źródło wpisów: kafeteria.pl

Polecane wideo

Tak trzeba wyglądać, żeby dobrze wyjść za mąż. Ona została żoną milionera
Tak trzeba wyglądać, żeby dobrze wyjść za mąż. Ona została żoną milionera - zdjęcie 1
Komentarze (54)
Ocena: 4.04 / 5
gość (Ocena: 5) 04.12.2019 00:19
a ja ciągle sama...
zobacz odpowiedzi (2)
tomek (Ocena: 1) 03.12.2019 14:21
Jestem incelem cwelem analfabetom ktury jest pomiotem tirówki i klienta na przepustce
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 03.12.2019 14:08
kobiety to najgorsze po..y na tym świecie. Nie potrafi taka powiedzieć o co jej chodzi tylko chodzi i milczy bo nic innego nie jest w stanie wymyśleć. Ona nie rozumie że w zdrowym związku trzeba rozmawiać bo ona umie tylko się dąsać i żalić się poza dupa do innych. ;-)
zobacz odpowiedzi (8)
tomek (Ocena: 1) 02.12.2019 22:58
Facet zostawił przez chorobę???? Ciekawe która z tych pań wzięła by chorego faceta i mu dawała wsparcie??? Tylko by chciała kasy, seksu i więcej nic nie potrafi pewnie żadna.Jedna już się cieszy że będzie mogła wziąć ślub kościelny z innym bo z tym pierwszym nie wzięła..Gdyby ten pierwszy był taki zły to by nie szukała od razu drugiego...Ale dla takich to tylko facet musi być dobry...One nie potrafią nic zaoferować poza d..pą
zobacz odpowiedzi (27)
Janek (Ocena: 1) 02.12.2019 13:04
Wytrzymać rok z P0lka i tak uważam za spory sukces. Nie ma to jak żona z Ukrainy. Piękna, inteligentna, kobieca. Uczcie się p0lki od Ukrainek.
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie