„Siostra robi dziwne podchody do mojego męża... Ograniczyć kontakty z nią?”

Ada zaczęła miewać koszmary o tym, że mąż ją zdradza. Zastanawia się, jak powinna załatwić problematyczną sytuację z siostrą.
„Siostra robi dziwne podchody do mojego męża... Ograniczyć kontakty z nią?”
Fot. pexels.com
07.05.2019

Nie ulega wątpliwości, że rywalizacja między rodzeństwem jest wpisana w scenariusz życia każdej rodziny. Gdy pojawia się kolejne dziecko, wcześniej czy później musi dojść do konfliktu interesów. Dzieci konkurują najpierw o ulubione zabawki, a później miłość rodziców, sympatię przyjaciół czy… partnerów.

Zobacz także: LIST: „Jestem trenerem personalnym. Dziewczyna rzuciła mnie dla pulchnego kolesia”

W takiej sytuacji jest obecnie Ada, która napisała do nas mail. Przeczytajcie.

Moja siostra, Emilia, jest starsza ode mnie o 3 lata. Ma ogromne szczęście w życiu zawodowym, jednak nie ułożyła sobie życia prywatnego. Kiedy przedstawiłam jej mojego chłopaka, oczy jej się świeciły i od razu zaczęła zachwycać się jego urodą.

Jestem z nim 8 lat, a od 2 jesteśmy małżeństwem. Jesteśmy razem szczęśliwi, jednak zachowanie Emilii nie daje mi spokoju. Mam wrażenie, ze próbuje mi go odebrać.

Emilia jest bardzo zamożna. Zarabia dziesięciokrotność tego, co zarabiam ja. Jej zarobki sięgają kilkudziesięciu złotych miesięcznie, podczas gdy ja zarabiam nieco powyżej średniej krajowej. Emilia obnosi się przy moim mężu swoimi pieniędzmi i ewidentnie próbuje wywrzeć na nim jak najlepsze wrażenie. Na święta kupuje mu prezenty, o których marzy, a których ja zwyczajnie nie mogę mu kupić.

Do dziwnej sytuacji doszło w domu naszych rodziców przy okazji ostatnich świąt Wielkiej Nocy. Wszyscy zajęli już miejsca, a ja pomogłam jeszcze mojej mamie nałożyć ostatnie dania. Kiedy weszłyśmy do jadalni, okazało się, ze miejsce obok mojego męża zajęła Emilia, a ja musiałam usiąść sama na drugim końcu stołu. Mój mąż początkowo zasugerował jej, ze pewnie będę chciała usiąść obok niego, jednak Emilia nic sobie z tego nie zrobiła. Przyznał mi potem, ze czuł się bardzo niekomfortowo przez cały dzień, ale nie chciał robić awantury, ze względu na szacunek do moich rodziców.

Po świętach wybraliśmy się we trójkę na zakupy. W galerii handlowej Emilia spotkała dawno niewidzianych znajomych. Akurat odeszłam na bok, by odebrać telefon, a oni zostali sami. Znajomi zapytali Emilię, czy ten facet to jej narzeczony, a ona nie zaprzeczyła! Dopiero Michał sprostował i oznajmił, ze jest szwagrem Emilii, a moim mężem.

Takie sytuacje zdarzają się bez przerwy. Odnoszę wrażenie, ze Emilia robi wszystko, by jak najwięcej osób zaczęło wyobrażać sobie mojego męża u jej boku. On sam śmieje się z jej podchodów i twierdzi, że nie mam o co się martwić, ale ja poważnie zastanawiam się nad ograniczeniem kontaktów z nią.

Zaczęłam miewać koszmary o przyłapaniu ich razem w łóżku…

Co zrobiłybyście na moim miejscu?

Ada

Zobacz także: LIST: „Nie podoba mi się ciało mojej żony po ciąży. Z ideału, za który ją uważałem, nic już nie zostało”

Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok. Ideał?
Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok. Ideał? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 4.71 / 5
Gość (Ocena: 1) 19.05.2019 13:09
Typowa stara panna się szykuje. Kupę pieniędzy na boku, a faceta na horyzoncie brak. Pewnie ma problemy z zawieraniem znajomości i chodzeniem na randki to próbuje upolować kogoś kto ją zna i jest pod ręką. Skądś to znam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2019 09:45
Zerwij kontakt z siostra,mialam taka kuzynke
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2019 02:06
To co zrobiła w Wielkanoc i w tym centrum handlowym to przegięcie pały. Ja bym zwróciła jej uwagę i raczej nie w miłym tonie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 11:50
Dlatego mimo iż sama jestem kobieta, uważam ze jesteśmy podłymi zmijami. Wiecznie knujemy i zazdrościmy! Straszne! Zamiast się wspierać, jedna podkłada drugiej nogę..
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 10:22
Może porozmawiaj z siostrą w cztery oczy co o tym myślisz - w końcu to Twoja siostra, jeśli jest fair zrozumie bo może robi to nieświadomie (przez swój styl bycia). Jeśli to nic nie pomoże zerwij kontakt. Nie pierwsza, nie ostatnia rodzina gdzie rodzeństwo się nienawidzi, rywalizuje, nie wspiera się itp. Szczególnie jeśli chodzi o starszą siostrę, która jest bezczelna, przebojowa, samotna i ma poparcie rodziców bo umie się postawić - mile dzieci, które zrobią wszystko dla rodziców, pomagają, nie dyskutują i rodzice wiedzą, że mogą na nich zawsze polegać nie są wyzwaniem tylko darmową pomocą, która się wręcz należy. A jeśli taka osoba się postawi to wielkie zdziwienie i oburzenie. (W miejsce rodzica wstaw dowolną osobę np. męża, siostrę itp.)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie