Odpowiedź na list Dominiki, która ma IQ 140: „Przez chwilę poczułem się tak, jakbym spotkał bratnią duszę”

Przeczytajcie list Piotra.
Odpowiedź na list Dominiki, która ma IQ 140: „Przez chwilę poczułem się tak, jakbym spotkał bratnią duszę”
Fot. Unsplash
19.03.2019

W miniony weekend opublikowałyśmy na łamach Papilota wywiad z Dominiką, dla której niebywała inteligencja i IQ na poziomie 140 są „przekleństwem”. Dziewczyna nie jest w stanie nawiązać normalnych relacji z otoczeniem, ponieważ wszyscy rozmówcy wydają jej się „za głupi”. Przypomnijmy: 140 IQ to dla Dominiki przekleństwo. „Wszyscy są głupsi ode mnie”

Piotr, który przeczytał naszą rozmowę z Dominiką, postanowił napisać do niej list. Publikujemy go w całości:

„Szanowna Dominiko!

Nie ukrywam, że czytając artykuł poczułem się przez chwilę jak gdybym spotkał bratnią duszę. Jednak tylko przez chwilę. Rozumiem każdy akapit oraz domyślam się wielu rzeczy, które się za nimi kryją. Wysoki intelekt umożliwia rozwiązywanie zagadnień w sposób mniej obciążający. Fakt ten wraz z warunkami środowiskowymi które nas kształtują, wypadkowo generuje postawy do finalnej formy ciekawskich poszukiwaczy. O ile wysoka inteligencja emocjonalna umożliwia duży rozwój w środowisku kontaktów interpersonalnych o tyle zdolności analityczne (założyłem, że chodzi o to) umożliwiają rewolucjonizowanie świata. Prawdą jest, że kontakty społeczne są uwarunkowane poprzez empiryczne doświadczanie jakości kontaktu z drugą osobą. Procesy te są przetwarzane w pierwotnych strukturach mózgu. Dopiero nadbudowana w procesie ewolucji kora mózgowa umożliwia analizę emocji, aposteriori. Ta szczególna funkcjonalność mózgu umożliwia pracę zawodową psychologów.

Nie polecam wiązać się z psychologiem. Związek taki to gwarancja nieustannej psychoanalizy. Z logikami jest podobnie ale to zależy od logika. O ile logik przeprowadza dowodzenie, że 1+1=2 no to wszystko w porządku. Natomiast kiedy zaczyna wyprowadzać wzór na istnienie Boga, to ja zaczynam się modlić o jego dzieci. Smaku dodaje fakt, że nie podpisuję się pod poglądem istnienia osobowego Boga. Chcę po prostu powiedzieć, że należy zachować umiar.

Masz prawo czuć się wyjątkowa. Bycie wyjątkowym to tak jak bycie artystą. Jesteś nim jeżeli
się za niego uważasz. Relacje społeczne mają prawo Ciebie męczyć. Trudno wymagać zaangażowania kiedy nie dociera bodziec pobudzający. Istnieje wiele opracowanych rozwiązań na różne problemy. Wystarczy poszukać. Książki umożliwiają zdobywanie wiedzy, telefon umożliwia kontakt, szczepionki nie powodują autyzmu, w mitologii greckiej można doszukać się głębszych znaczeń, huk wystrzału z broni palnej jest głośniejszy niż pokazują na filmach, związek to sztuka kompromisu, nie da się wymieszać kawy patyczkiem z CPNu (potrzeba co najmniej dwóch blisko siebie).

Z poważaniem,
Piotr”

Polecamy także: Ile widzisz cyfr? Tylko 1% osób z najwyższym IQ udaje się wskazać wszystkie

Znamiona szpecą nawet 80 proc. ich ciała. Mimo to odważyli się pokazać przed fotografem
Znamiona szpecą nawet 80 proc. ich ciała. Mimo to odważyli się pokazać przed fotografem - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 3.68 / 5
gość (Ocena: 5) 10.06.2019 13:48
Rozmawiając z kimś nie wiemy jakie ma IQ, przebywa się miło z osobami, które mają jakąś wiedzę, zainteresowania, z którymi jest o czym porozmawiać i co robić.Mówi się, że wiedza a inteligencja to co innego.Ja z dwojga wolę ludzi mądrych niż inteligentnych jest z nimi o czym porozmawiać a jak ktoś jest inteligentny,ale nie ma wiedzy to pozostają jakieś wywody i tworzenie teorii,które do niczego nie prowadzą.Co ciekawe zauważyłam,że sporo ludzi z umysłami ścisłymi o dziwo nie umie myśleć logicznie a powiada się, że matematyka to podstawa takiego myślenia.Tzn.tak jakby nie przewidywali konsekwencji czegoś w przyszłości.Widać to po wyborach życiowych i poglądach.Znam wiele osób przeciętnych, które świetnie sobie radzą i mają fajne życie i inteligentów, którzy filozofują i kombinują a niewiele z tego wynika.Reasumując mądrość życiowa jest bardzo potrzebna nawet z wysokim IQ żeby wiedzieć jak je spożytkować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.04.2019 05:45
Ja mam 130, ale widocznie to za mało żeby zrozumieć ten psychobełkot.
odpowiedz
Naukowiec (Ocena: 1) 20.03.2019 10:43
Dziewczyna nie jest w stanie nawiązać normalnych relacji z otoczeniem, ponieważ wszyscy rozmówcy wydają jej się „za głupi”...... Juz ten tekst swiadczy z eto ona jest glupia. IQ NIE swiadczy o niczym,to tylko wynik waskich zdolnosci do rozwiazania paru testow,w dodatku mzona sie do nich wczesneij przygotowac,bo sa powszechnie dostepne.Ta wypowiedz bardzo zle swiadczy o tej kobiecie i sadze ,ze bedzie meic marne zycie. W CZYm jest lepsz aod innych ??W tym ,ze rozwiazala pare testow ??Obliczyla cos w pameici?? dajmy jej do naprawienia samochod,komputer,radio,pralke.Dajmy zapchana umywalke,malowanei pokoju,uszycie czegokolwiek,zapytajmy o znajomos cmuzyki,sztuki,literatury ,historii i tak dalej i dalej.Wtedy dowiemy sie ,kim naprawde jest.Zaden naprawde madry czlowiek nei powie o innych,ze sa glupi. nawet ,jelsi sa.Poniewaz madry czlowiek am do innych szacunek,bo NIGDy nie wiadomo,co w kim drzemie.I co ten ktos potrafi
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.03.2019 20:22
o ile ten pan istnieje, anie jest wytworem zbiorczym wszystkich pseudo redaktorek
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 19.03.2019 16:25
Teraz sobie wyobrazcie, że napisanie tego "listu" pełnego trudnych słów zajęło redaktorce kilka dni. Jestem przekonana, że straszliwie się przy tym męczyła patrząc na normalny pozioma artykułów na papilocie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie