„Boję się o swoje małżeństwo. Była dziewczyna mojego męża chce odnowić z nim znajomość”

Ola była wielką miłością Kamila.
„Boję się o swoje małżeństwo. Była dziewczyna mojego męża chce odnowić z nim znajomość”
Fot. iStock
02.02.2019

Kobiety podchodzą bardzo nieufnie do byłych partnerek swoich mężów. Dostrzegają w nich zagrożenie. Jak bowiem mówi słynne przysłowie „stara miłość nie rdzewieje”. Gdy zatem jedna z nich pojawia się na horyzoncie, stają się czujne i starają się trzymać swojego faceta z dala od poprzedniej partnerki.

„Jestem tak ładna, że nie mogę znaleźć sobie chłopaka”

Milena jest mężatką od trzech lat. Kamil, jej mąż, to pierwsza, wielka miłość kobiety. Ona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mężczyzna nie postrzega jej w identyczny sposób. Kocha ją, ale nie tak samo jak swoją dawną dziewczynę – Olę. To ona była miłością jego życia. Co prawda Kamil nigdy nie powiedział tego na głos, ale kobieca intuicja podpowiada to Milenie. Teraz, gdy Ola ponownie pojawiła się w życiu Kamila, Milena obawia się o swoje małżeństwo. Zastanawia się, w jaki sposób może je ochronić.

- Kiedy poznałam Kamila, był wrakiem człowieka. Jego firma splajtowała, a on sam miał depresję. Załamał się po tym, jak Ola wyjechała za granicę na staż. Nie mógł tego przeżyć. Był w niej zakochany bez pamięci. Planował się oświadczyć, a wtedy ona podjęła decyzję o wyjeździe. Wtedy Kamil zaczął się staczać. Można powiedzieć, że sięgnął dna. To ja pomogłam mu wrócić do życia. Dzięki mnie podniósł się i odbudował firmę. Potem poprosił mnie o rękę, a ja się zgodziłam. Przez trzy lata wiedliśmy spokojne, szczęśliwe życie. Dopóki nie pojawiła się ona. Ola.

Wystarczyło spojrzeć na jego minę, aby przekonać się, że wiadomość o jej powrocie zrobiła na nim ogromne wrażenie. Powiedział mu o tym jego przyjaciel. Ja byłam świadkiem. Wyraz twarzy Kamila bardzo mnie zabolał. Przekonałam się, że on wciąż coś do niej czuje. Nigdy nie łudziłam się, że darzy mnie wyjątkowym uczuciem, ale myślałam, że mnie kocha, a o tamtej zapomniał. Najwidoczniej tak się nie stało. Jestem załamana i gotowa zrobić wszystko, aby ta kobieta nie zniszczyła mojego małżeństwa. Przyjaciel Kamila, Piotr, wyznał, że ona nikogo nie ma. Przez kilka lat ciężko pracowała, bo chciała zarobić. Osiągnęła cel i ma zamiar zostać w Polsce na stałe. W mieście, w którym my żyjemy.

Historia Janka: „Mam 160 cm wzrostu. Żadna dziewczyna mnie nie chce”

Ola chce odnowić dawne znajomości. Kontaktowała się już z kilkoma znajomymi. Oni postanowili przygotować małe przyjęcie, aby uczcić jej powrót. Wśród zaproszonych osób znaleźli się Kamil i Milena.

- Impreza ma się odbyć za tydzień. Jestem nią przerażona. Próbowałam namówić Kamila, żebyśmy zostali w domu i spędzili ten wieczór we dwoje, ale on się uparł. To nie wróży niczego dobrego. Najwyraźniej bardzo mu zależy, aby ponownie zobaczyć swoją byłą dziewczynę. Od czasu, gdy dowiedział się o jej powrocie, stał się wyobcowany. Często jest zamyślony, nie rozmawiamy tak często, jak dawniej, a i życie intymne pogorszyło się. Jestem pewna, że on o niej myśli.

Boję się, co przyniesie przyszłość. Nie wiem, co dalej będzie z naszym małżeństwem. Podejrzewam też, że Kamil i Ola już się ze sobą skontaktowali. Mąż kilka razy rozmawiał z kimś przez telefon i za każdym razem wychodził z pokoju. Nigdy wcześniej tego nie robił. Zaczął też ukrywać telefon. Nie mam pewności, że przyczyną jest Ola, ale trzeba przyznać, że wszystko na to wskazuje. A jeżeli Kamil ukrywa się z tym, że ma z nią kontakt, być może planuje skok w bok.

Milena była u fryzjera i kosmetyczki. Kupiła też nowe ubrania i bieliznę. Wszystko po to, aby podobać się mężowi.

- Staram się wyglądać jeszcze lepiej niż wcześniej. Robię, co mogę, aby mąż ciągle był mną zainteresowany i nie poszedł do tamtej. Oczywiście nie jestem w stanie zrobić wszystkiego. Nie rozkocham go w sobie bardziej.

„Nie chcę być matką. Koleżanki są zazdrosne, bo ja robię karierę, a one zajmują się dziećmi”

Jak mogę chronić swoje małżeństwo? Co robić, aby Kamil nie wpadł w ramiona tamtej?

Suknie ślubne z Internetu - oczekiwania kontra rzeczywistość
Suknie ślubne z Internetu - oczekiwania kontra rzeczywistość - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (64)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.06.2019 12:48
Autorka od początku wiedziała, że on ma w głowie i w sercu inną i poszła na ten układ. To stanowczo za mało, gdy kocha tylko jedna osoba. Teraz jej los zależny jest od dobrej, lub złej woli byłej dziewczyny męża. O miłość się nie walczy, jaką będzie miała satysfakcję z życia u boku kogoś, kto od zawsze wzdycha do innej?
odpowiedz
Okrutna (Ocena: 5) 04.02.2019 20:11
A niech sobie idzie, głupek, do tej Oli. Ty zadbaj o dowody, doprowadź do rozwodu z jego winy i cie$z się życiem. ? Ona pewnie znowu go zostawi, on stoczy się po raz drugi i pewnie "bohatersko" się powiesi. Po co Ci taki niestabilny chłop, którego znowu będziesz musiała stawiać na nogi. PS. Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy, po imprezie albo za parę miesięcy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 18:36
Na siłę faceta nie zatrzymasz. Daj mu wolność i zobacz co zrobi. Sprawa sama się rozwiąże. Ja swoim facetom zawsze mówiłam, że nie mam zamiaru ich ograniczać - niech robią co chcą. Jak chce mnie zdradzić to proszę bardzo, ale później się rozstajemy. I jakoś nigdy żadnen mnie nie zdradził ;)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.02.2019 15:43
y jak go kochasz to pozwól mu odejść do niej. Jeśli pragniesz jego szczęścia to po prostu pozwól, przy Tobie nie będzie tak szczęśliwy. Miłość nie wybiera...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.02.2019 22:09
No jeżeli ktoś związał się z bezmógiem bez zasad to faktycznie może mieć obawy, że nie będzie poważnie potraktowany w chwilach próby dla związku. Jak się kocha jedną, to się nie żeni z inną - proste... a jak już coś takiego się zrobiło, to trzeba wziąć odpowiedzialność za swoją rodzinę. Chyba, że jest to jakiś patologiczny przypadek, który żyje miłością romantyczną do kobiety, która go zostawiła i w d. ma tą, która go kocha. Serce nie sługa podobno - ale homo sapiens podobno to te myślące, naczelne ssaki :>
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie